EWANGELIA NA NIEDZIELĘ

I Niedziela Wielkiego Postu - 22.02.2026

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy pościł już czterdzieści dni i czterdzieści nocy, poczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”». Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisane jest bowiem: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”». Odrzekł mu Jezus: «Ale napisane jest także: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”». Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”». Wtedy opuścił Go diabeł, a oto przystąpili aniołowie i usługiwali Mu.

INTENCJE

  • 11:00  I Komunia Św. Marianny i Cecylii
  • 18:00 +Władysław, Kazimiera i Wojciech Kobus
  • 08:00 +Jan, Kazimierz, Ireneusz, Henryka i Halina Myślińscy, Helena Sęk
  • 08:00 Chrzest: Malina Niezgoda
  • 10:15 I KOMUNIA ŚWIĘTA
  • 12:00 I KOMUNIA ŚWIĘTA

AKTUALNOŚCI

Trójcy Przenajświętszej 31 maja 2026r.


1. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy św. o 10.15 przy figurce MB obok zakrystii. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które również będą w dni powszednie po Mszach św. o 18 a w niedziele po 10.15. Wyjątkiem będzie następna niedziela, kiedy ze względu na uroczystości komunijne odprawimy je przed wieczorną Mszą św. czyli o 19.45.

2. Po Mszy św. o 12 w salce na plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania.

3. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Procesja po Mszy św. o 10.15. Trasa procesji będzie przebiegała tak jak w poprzednich latach. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy (jeśli ktoś może pomóc przy montowaniu któregoś z ołtarzy, to zapraszam po Mszy św. do zakrystii), trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 do kościoła). Serdecznie proszę również mężczyzn o wzięcie chorągwi, a panie o asystowanie przy szarfach. Członków Żywego Różańca proszę o zabranie różańca procesyjnego. Po skończonej procesji – ok. 12-12.15 Msza św., po której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Dziś po mszach św. zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie, jakie organizuje Caritas dla dzieci z biednych rodzin.

5. W pierwszy piątek miesiąca wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kościele od 17.

6. W piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na przygotowania do I Komunii św. Zostanie ona przeniesiona na ogólnołódzkie Święto Eucharystii, czyli na kolejny piątek – 12/13.06. Chętni mogą już dzisiaj zapisywać się na wybrane godziny.

7. Za tydzień będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. Dzieci przystąpią do niej w dwóch grupach – o 10.15 i 12. Parafian zapraszamy na Msze św. o 8 i 20.

8. Zapowiedzi przedślubne: Mikołaj Gajek, kaw. z par. MB Wspomożenia Wiernych i Dominika Kulesza, panna z par. tut.; Bartosz Świątczak, kaw. z par. tut. i Joanna Byczkowska, panna z par. św. Stanisława w Kutnie
W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Marek Kubik. Polećmy go miłosiernemu Bogu



V Niedziela Wielkanocna 3 maja 2026r.


1. Dziś po Mszy św. o 12 spotkanie dzieci komunijnych a o 20 Msza św. w intencji maturzystów i ósmoklasistów. Przed Mszą św. zapraszam młodzież na wspólne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem od 19.30.

2. W I czwartek miesiąca zapraszam na spacer różańcowy ul. Podgórze. Początek o 19 przy ul. Juhasowej.

3. Tak jak wspominałem, pod koniec kwietnia odbyło się spotkanie z głównym wykonawcą odbudowy kościoła związane z zaległymi płatnościami za prace obejmujące m.in. wykonanie i montaż wszystkich drzwi zewnętrznych – ich łączny koszt wyniósł 123 000 zł., z czego 32 000 zostanie pokryte z 1,5% podatku odliczonego za 2024r. Pozostałe zaległości dotyczyły prac wykonanych od początku 2024r., a więc m.in. wykonanie wieży, dachu, orynnowania… Należność, jaką musimy uregulować w najbliższych tygodniach to blisko milion zł. Braknie nam więc ok. 200tys. Mam jednak nadzieję, że wykonawca zgodzi się poczekać na brakującą kwotę. Kolejne prace w miarę uzbierania kolejnych funduszy. Dziękuję więc przy tej okazji za wszelkie ofiary składane na kościół. W kwietniu była ta kwota 1830zł + 3733zł w ramach tacy gospodarczej oraz 4000 na ławki, na które mamy aktualne zebrane 45 tys. ze 180. Za każdą z ofiar składam serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu zmarł nasz parafian: śp. Janusz Mańkowski. Polećmy go Miłosiernemu Bogu…



ŚWIĘCENIE POKARMÓW


Zapraszamy na święcenie pokarmów od 9:00 do 15:00 co pół godziny.



ŚRODA POPIELCOWA


W Środę Popielcową tj. 18.02.2026 kancelaria nieczynna.

Zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00



Przekaż nam 1,5%


Pragnę poinformować, że podobnie jak w biegłym roku dzięki uprzejmości Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym, która użyczy nam swojego numeru KRS będziemy mogli być odbiorcami odpisami 1,5% podatku.

Numer KRS, który należy podać wypełniając PIT to: 0000270261 z dopiskiem Parafia Mileszki 17629. Bliższe informacje na stronie: https://fsmm.pl/17629/zbudujmy_panu_dom_posrod_nas



VI Niedziela Zwykła 15 lutego 2026r.


1. W tym tygodniu środą popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9 i 18. Odbędzie się również zbiórka ofiar do puszki na dzieła prowadzone przez Caritas. Drogi Krzyżowe przeżywać będziemy we wszystkie piątki o godz. 17.30 a Gorzkie Żale co niedzielę po Mszy św. o 10.15.

2. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie starszej grupy kandydatów do Bierzmowania a w niedzielę po Mszy św. o 12 spotkanie młodszej grupy kandydatów. Obydwa spotkania w calce na plebanii.

3. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, złożymy więc ofiary w ramach tacy gospodarczej. Będziemy również gościć księdza z Nigerii, który skieruje do nas słowo podczas Mszy św. a po nich będziemy mogli złożyć na jego ręce ofiary na projekty pomocowe w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

4. Podobnie jak w poprzednich latach mamy możliwość odliczenia na odbudowę kościoła 1,5% podatku za pośrednictwem Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym. Wizytówki z informacjami są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Informacje będą dostępne także na stronie internetowej parafii.



KONTAKT

Kancelaria

czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 - 16:45 z wyjatkiem środy 09:30 - 10:45



Telefon kontaktowy: 42 679-41-04

Telefon kontaktowy: +48 608 406 537

eMail: 


Adres: Pomorska 445/447, 92-735 Łódź