XXVIII Niedziela Zwykła

2019-10-13

1. W ramach przeżywanego dziś Dnia Papieskiego przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie dzieci i młodzież z małych ośrodków miejskich i ze wsi w zdobywaniu wykształcenia. Także u nas przed kościołem taka zbiórka się dziś odbędzie – dla ofiarodawców przewidziane są pamiątkowe obrazki.
2. We wtorek jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza rodziny, które przeżyły dramat śmierci dziecka jeszcze przed jego urodzeniem lub tuż po nim.
3. Przypominam, że w każdy czwartek o godz. 18 na plebanii odbywa się próba dzieci, które chciałyby należeć do scholi.
4. Za tydzień po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecnie w naszej diecezji przygotowanie do Bierzmowania trwa 3 lata. Powinno rozpocząć się w VII kl., tak, aby kandydaci mogli przyjąć ten sakrament w I kl. szkoły ponadpodstawowej. Zapraszam więc uczniów kl. VII i starszych, którzy dotychczas nie przyjęli Bierzmowania, zarówno tych, którzy chodzą do SP w Mileszkach lub Wiączyniu, jak i innych szkół a będących naszymi parafianami.
5. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na Misje prowadzone w różnych częściach świata.
6. Serdecznie dziękuję za dwie ofiary w wysokości 100 zł każda i jedną ofiarę wpłaconą na konto w wysokości 50 zł.

XXVII Niedziela Zwykła

2019-10-06

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, które zakończymy dziś wieczorem, a zwłaszcza przedstawicielom Kościoła Domowego i Apostolstwa Modlitwy Różańcowej za poprowadzenie Różańca w piątek i sobotę i tym, którzy podjęli trud nocnego czuwania.
2. Następna niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypada też wtedy rocznica ostatnich objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. popołudniowej. Jest to również druga niedziela miesiąca, tak więc będzie to także „Różaniec za Braci”. Za tydzień o 9 na plebanii spotkanie dla dzieci od kl. 5, które chciałyby należeć do Ruchu Światło-Życie (Oazy)
3. Wiele osób wyraża swoją troskę o młode pokolenie, także o wiarę swoich dzieci. Od pewnego czasu istnieje w Polsce inicjatywa modlitewna pod nazwą „Różaniec rodziców za dzieci”. Dołączyć do niej mogą rodzice zarówno małych, jak i dorosłych dzieci a także rodzice chrzestni. Można dołączyć się zarówno pojedynczo, jak i jako para rodziców. Wspólne intencje powierzane w tej modlitwie to: Prosimy o to, żeby Bóg, w imię ofiary Jezusa Chrystusa usunął skutki naszych grzechów i zaniedbań rodzicielskich, aby nie wpływały one negatywnie na nasze dzieci, o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości, o dobre środowisko wzrastania naszych dzieci i uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki ich dotykają, a także w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz za Kościół Święty. Inicjatywa ta funkcjonuje analogicznie jak Żywy Różaniec czyli jednoczy rodziców zebranych w 20-osobowe Koło Różańcowe. Poddaję tę propozycję pod rozwagę na cały październik, a w ostatnią niedzielę miesiąca zapraszam osoby chętne do podjęcia się tej modlitwy na spotkanie organizacyjne.
4. Możemy już podawać swoich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Obok wypominków rocznych i jednorazowych można też podawać do wypominków oktawalnych – za tych zmarłych od 1 do 8.11. będzie codziennie odprawiana Msza św. połączona z wypominkami.
5. Serdecznie dziękuję za ofiarę anonimową na kościół w wysokości 800zł i 40 funtów oraz ofiarę przelaną bezpośrednio na konto w wysokości 100zł.

XXVI Niedziela Zwykła

2019-09-30

XXVI Niedziela Zwykła
29.09.2019r.
1. Przypominam, że dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
2. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Przez cały miesiąc będą też odprawiane Msze św. o 17 w niedziele i również po nich będzie nabożeństwo różańcowe. W środy na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Od początku października można również będzie rezerwować Msze św. na przyszły rok.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek (modlitwa o powołania), I piątek (spowiedź od 16.45) i I sobota miesiąca.
4. W piątek rozpoczynamy Triduum Eucharystyczne, które potrwa do niedzieli. W związku z tym nabożeństwem, różaniec w piątek poprowadzi Kościół Domowy, w sobotę Koło Żywego Różańca. Z soboty na niedzielę całonocne czuwanie indywidualne lub rodzinne. Na wszystkie godziny są już zapisane osoby, ale można do nich się dopisywać lub przyjść na dowolną godzinę bez wcześniejszego zapisywania się. W niedzielę wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., natomiast po różańcu będzie możliwość indywidualnej adoracji, aż do 19.45, kiedy to wspólną Medytacją Słowa i Eucharystią o godz. 20 zakończymy czuwanie.
5. W ramach duszpasterstwa dzieci chcielibyśmy utworzyć grupę oazową dla naszych małych parafian. Pierwsze spotkanie dla dzieci od kl. V byłoby na plebanii w niedzielę 13.10. o godz. 9. Dzieci, które chciałyby włączyć się do scholii oraz dziewczynki, które uczestniczyły w niej przed wakacjami zapraszamy w czwartek na godz. 18, natomiast chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę na godz. 10.
6. W sobotę, 12.10. planujemy pielgrzymkę do Łasku w ramach archidiecezjalnej pielgrzymki różańcowej. Wyjazd o 9.30. Zapisy do przyszłej niedzieli.
7. Pragnę poinformować, że nasz parafianin – Adam Surma, który od ubiegłego roku podjął przygotowanie do diakonatu stałego, w najbliższą sobotę o godz. 12 w katedrze, poprzez obrzęd kandydatury stanie się oficjalnym kandydatem Kościoła do tego urzędu. Otoczmy go swoją modlitwą, ale pamiętajmy również o tym, że w przyszłości przed udzieleniem mu święceń, również nasza wspólnota parafialna będzie zapytana o opinię na jego temat.
8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w modlitwę „Koronka na ulicach miast” – było nas w sumie 28 osób.
9. Dziękuję za ofiary na kościół – jedna ofiara anonimowa w wysokości 1000zł oraz dwie ofiary spoza parafii dokonane przez internet na łączną kwotę 1070zł.
10. Przekazuję też serdeczne podziękowania od p. Małgosi, która w ub. niedzielę gościła w naszej parafii za ofiary w wysokości 1665zł.
11. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień

XXV Niedziela Zwykła

2019-09-25

1. W piątek 27.09. o 18.30 spotkanie Rady Parafialnej.
2. W sobotę 28.09. po raz kolejny odbędzie się w wielu miejscach świata
modlitwa do Miłosierdzia Bożego znana jako „Koronka na ulicach
miast” – także przed naszym kościołem zbierzemy się o godz. 15, aby
wspólnie odmówić Koronkę.
3. W sobotę na godz. 11 na plebanię zapraszam na spotkanie wszystkich
ministrantów.
4. Na początku października będziemy przeżywali nabożeństwo 40-
godzinne związane z adoracją Najświętszego Sakramentu. Chciałbym
zaproponować całonocne czuwanie z soboty na niedzielę (5/6.
października). Polegałoby ono na czuwaniu ę osób, które wcześniej na
konkretną godzinę by się zapisały. Może to być godzina czuwania
samemu, z małżonkiem, z rodziną lub innymi osobami, które chciałyby
tę godzinę przed Najświętszym Sakramentem spędzić. Adoracja
trwałaby od zakończenia różańca w sobotę czyli od ok. 18 do pierwszej
Mszy ś. niedzielnej, czyli do 8. Warunkiem tego nocnego czuwania jest
to, aby na każdą godzinę znaleźli się chętni. Zapisywać można się od
dzisiaj w zakrystii na wybraną przez siebie godzinę.
5. Następna niedziela jest ostatnią w miesiącu, a więc ofiary na tacę będą
składane w ramach tzw. tacy gospodarczej, natomiast po Mszy św.
będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019r.

2019-09-14
 1. W środę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Przez cały ten tydzień, który przeżywamy jako Tydzień Wychowania, będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
 2. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie p. Małgorzatę Makowską - położną, świecką misjonarkę, która przez pół roku była w Kenii, gdzie jako wolontariusz pracowała w szpitalu i placówkach misyjnych zajmujących się tzw. adopcją na odległość, dożywianiem skrajnie wygłodzonych ludzi i leczeniem ich. Po powrocie do Polski kontynuuje pomoc, poprzez promowanie projektu adopcji, zbieranie funduszy i sprzętu medycznego. Przed kolejnym wyjazdem, chce nam opowiedzieć, o życiu na "czerwonej ziemi", pracy swojej i sióstr misjonarek i o spotkaniu Pana Boga na Równiku a także poprosić o przyłączenie się do zbiórki pieniężnej dla Misji w Laare (w środkowej Kenii), oraz co najważniejsze, o modlitwę. Po Mszach św. o 8 i 10.15 odbędzie się jej prelekcja ilustrowana slajdami, a po wszystkich Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na wspomniane cele.
 3. Również w następną niedzielę po Mszy św. o 12 spotkanie dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do I Komunii św. i ich rodziców.
 4. Parafialne Triduum Eucharystyczne czyli tzw. Nabożeństwo 40-godzinne będzie w tym roku przed pierwszą niedzielą października. Jeśli byłoby to możliwe, to w piątek ok. 19.30 zapraszam na spotkanie na plebanii przedstawicieli Kościoła Domowego

XXIII Niedziela Zwykła

2019-09-08
1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w akcję oddawania krwi – udało się ją pobrać w sumie 16-stu osobom, choć chętnych było blisko dwa razy więcej. Chcielibyśmy powtarzać taką akcję cyklicznie – następny planowany termin to przełom listopada i grudnia. O szczegółach oczywiście powiemy odpowiednio wcześniej. Serdecznie dziękuję także Druhom z OSP Mileszki za użyczenie i przygotowanie Sali do pobrań. 2. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych, natomiast „Różaniec za Braci” został przeniesiony na przyszłą niedzielę. Będziemy wtedy również gościć w naszej parafii ks. Przemka Szewczyka, który wygłosi do nas homilie podczas wszystkich Mszy św. oraz przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na pomoc mieszkańcom Syrii, jak również poprowadzi „Różaniec…” 3. W piątek rocznica kolejnych objawień MB w Fatimie, po Mszy św. różaniec o pokój na świecie. 4. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Św. Podczas Mszy św. odbędzie się również obrzęd poświęcenia krzyży. Jeszcze do wtorku można zapisywać się na wyjazd do Włocławka w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”. Dla tych, którzy nie będą mogli wyjechać, będzie możliwość włączenia się w modlitwę w Nowosolnej. Szczegóły na plakacie. 5. W następną niedzielę na Mszy św. o 12 obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych. 6. Zapowiedzi Przedślubne: Adam Urbanek, kaw. z p. tut. i Roksana Kociszewska, panna z p. św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu. 7. Po Mszy św. dzieci zapraszamy do zakrystii po naklejki za kolejną niedzielę.

XXII Niedziela Zwykła

2019-09-03
1. Serdecznie dziękuję za wczorajszą modlitwę różańcową w intencji odbudowy kościoła. Pamiętajmy o niej na co dzień. Dziękuję także parafianom z Karlina, którzy towarzyszyli nam w naszej modlitwie. 2. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9. Dzisiaj po Mszy św. dzieci mogą otrzymać w zakrystii książeczki do wklejania obrazków po każdej niedzielnej Mszy św. W tym roku, po zakończeniu każdego miesiąca przewidziane są nagrody dla dzieci, które będą miały komplet naklejek. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych 15.09 na Mszy św. o 12. 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kościele po południu od 16.45. 4. W sobotę od godz. 9 do 12 w remizie OSP Mileszki będzie akcja oddawania krwi. Jest taka prośba, aby oddając zadeklarować ją dla Marysi Kubus w CZMP w Łodzi, ale pozostawiamy to już indywidualnej decyzji oddających. Zapraszam wszystkich, którzy czują się zdrowi (ewentualne wątpliwości rozwieje lekarz, który będzie prowadził badani wstępne). Natomiast o godz. 15 w remizie OSP przy ul. Malowniczej uroczystość dożynkowa. 5. W następną niedzielę na Mszach św. w związku z przypadającym 8.09 świętem MB Siewnej/Narodzenia NMP poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Także w następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych oraz „Różaniec za Braci”. 6. W sobotę 14.09 planujemy pielgrzymkę do Włocławka w związku z ogólnopolską modlitwą ekspiacyjną pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd w godzinach porannych, powrót w nocy z soboty na niedzielę. Będzie możliwość zakupienia na miejscu posiłków. Ze względu na dużą ilość uczestników z całej Polski, na pewno trzeba będzie jakąś część drogi od parkingu przejść pieszo, dlatego ewentualnych chętnych prosimy o ocenienie swoich sił i zdrowia. W nawiązaniu do pokuty w intencji Kościoła, pragnę przypomnieć o wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kaplicy księdze, do której można wpisywać swoje postanowienia. Na wspólne nabożeństwo wynagradzające zapraszam co miesiąc w I piątek po Mszy św. 7. Serdecznie dziękuję za ofiary na kościół: jedna ofiara bezimienna – 100zł.ofiara wpłacona przez internet – 200zł. i ofiara od studentów i pracowników Instytutu Historii Sztuki UŁ. – 165zł.

XXI Niedziela Zwykła

2019-08-24
1. Jutro Uroczystość NMP Jasnogórskiej. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o 17 2. Tak jak już wspominałem w sobotę 31.08. w 4 rocznicę pożaru naszego kościoła o godz. 19.30 zgromadzimy się wokół niego na modlitwę różańcową. Zabierzmy ze sobą różańce i świece. Ustawimy się na drodze procesyjnej. Pamiętajmy, żeby nie wchodzić do środka pogorzeliska. 3. W następną niedzielę wieczorem o 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, o 19.45 wspólna Medytacja Słowa a 20 Msza św. 4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w następny poniedziałek o godz. 9. 5. W sobotę 7.09. od godz. 9 do 12 w remizie OSP Mileszki będzie pobierana krew. Bardzo gorąco zachęcam do włączenia się w tę akcję zarówno tych, którzy już kiedyś oddawali krew, jak i tych, którzy do tej pory jeszcze się na to nie zdecydowali. Warunki jej oddawania są opisane na ulotkach leżących na stoliku przy wyjściu z kaplicy. 6. Serdecznie dziękuję p. Stanisławowi Sochackiemu za wymianę instalacji doprowadzającej wodę do cmentarza i wykonanie nowego ujęcia wody

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

2019-08-17
1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Tornister pełen uśmiechu” w ramach której podarowali przybory szkolne dzieciom z Białorusi. 2. W sobotę 31.08. przypada 4 rocznica pożaru naszego kościoła. Chciałbym, abyśmy, podobnie jak rok temu, w tym dniu o godz. 19.30 zgromadzili się wokół niego na modlitwę różańcową, abyśmy opletli go fizycznie swoją obecnością i duchowo swoim oddaniem Matce Bożej naszego bólu po stracie świątyni i zawierzeniem Jej dzieła odbudowy. 3. Ze względu na bardzo zły stan organów, w minionym tygodniu został zakupiony nowe organy cyfrowe. Kosztowały nas one 20 tys. zł., ale liczymy na to, że posłużą nam zarówno teraz w kaplicy, jak i w przyszłości w odbudowanym kościele do czasu, aż uda się nam umieścić w nim tradycyjne organy piszczałkowe. 4. W ostatnim czasie zostało też utwardzone, ogrodzone i wyłożone kostką miejsce pod pojemniki na śmieci na cmentarzu – koszt materiałów to ponad 2 tys. Za wykonanie bardzo dziękuję p. Adamowi, Mateuszowi i Bartkowi Organka. Przy tej okazji bardzo serdecznie proszę, abyśmy nie pozostawiali śmieci między grobami czy w jakichś przypadkowych miejscach

XVIII Niedziela Zwykła

2019-08-04
1. We wtorek będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 17. 2. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na powstające w Łodzi Centrum Studiów JPII. 3. Za tydzień również wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci po Mszy św. o 10.15. W związku z Różańcem za Braci będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Chrześcijan na Bliskim Wschodzie. 4. Przypominam, że do 15.08. należy przynieść pobrane wcześniej plecaki z przyborami szkolnymi dla dzieci z Białorusi. 5. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Supera i Urszula Czaplejewicz, oboje z p.tut. 6. Składam serdeczne Bóg zapłać za anonimową ofiarę na kościół od rodziny spoza parafii w wysokości 500zł.

XVII Niedziela Zwykła

2019-07-28
1. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9, a spowiedź w kaplicy od godz. 16.45. 3. W następną niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 19.15, po niej – o 19.45 Medytacja Słowa, a na zakończenie o 20 Eucharystia.

XVI Niedziela Zwykła

2019-07-24
1. W najbliższy czwartek w Liturgii będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce dzisiaj po Mszach św. Ofiary jakie złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja Fundacji Miva. 2. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca, a więc ofiary, jakie złożymy na tacę będą stanowić tzw. tacę gospodarczą. Już dzisiaj składam serdeczne podziękowania zarówno za wsparcie modlitewne, jak i materialne naszej parafii. 3. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

XV Niedziela Zwykła

2019-07-13
 1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci.
 2. We wtorek o godz. 18 w kancelarii kolejny dyżur prawnika. Jest możliwość zasięgnięcia porady zwłaszcza w kwestii stwierdzania nieważności małżeństwa.
 3. W następną niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary, jakie zostaną złożone przy tej okazji będą przekazane Fundacji MIVA zajmującej się zakupem środków transportu dla Misjonarzy.
 4. Zostało jeszcze kilka plecaków do uzupełnienia przyborami szkolnymi dla dzieci z Białorusi. W ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”.
 5. Pod koniec września rozpocznie w naszej diecezji działalność Szkoła Katechistów. Jej celem jest przygotowanie osób w wieku od 18 do 60 lat do towarzyszenia osobom w ich drodze inicjacji chrześcijańskiej, czyli w formacji dzieci, młodzieży i rodziców przed I Komunią św. i Bierzmowaniem. Zajęcia będą odbywać się zasadniczo co drugą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
 6. Pojawiły się pewne trudności, niezależne od nas, w przeprowadzeniu wspólnego oddawania krwi 31.08., ale nie odchodzimy od tego pomysłu i przenosimy na dzień 7.09. (sobota) w godzinach przedpołudniowych. Jesteśmy też po wstępnych rozmowach związanych z utworzeniem na Mileszkach Klubu HDK i organizowania w regularnych 2-miesięcznych odstępach takich akcji krwiodawstwa.

XIV Niedziela Zwykła

2019-07-06
 1. Na stoliku przy wyjściu została wyłożona księga pokutna, do której możemy wpisywać swoje postanowienia i czyny pokutne w intencji Kościoła. W poszczególnych rubrykach wpisujemy Imię (lub inicjał), swoje postanowienie i czas, na jaki je podejmujemy. Od września natomiast raz w miesiącu spotkamy się w kaplicy na nabożeństwie wynagradzającym za grzechy ludzi Kościoła i przeciwko Kościołowi.
 2. W sobotę przypada 13. dzień miesiąca, a więc pamiątka kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszam na różaniec po Mszy św. o 17.
 3. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci.
 4. W zakrystii są dostępne plecaki w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Po zapełnieniu przyborami szkolnymi, należy je przynieść do 15.08. Wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy dzieciom, z góry składam serdeczne podziękowania.
 5. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach racy gospodarczej w wysokości 1918zł, jak również za dwie bezimienne ofiary na kościół – jedną w wysokości 150zł i jedną 400zł. Bóg zapłać. Nie zapominajmy też o modlitwie w intencji naszej parafii.
 6. Zrodziła się taka koncepcja, żebyśmy zorganizowali u nas zbiorowe oddawanie krwi. Plan jest taki, żeby nie był to jednorazowy wakacyjny zryw, ale może stała inicjatywa (np. Osiedlowo-Parafialno-Strażackie Koło Honorowych Krwiodawców). Jest możliwość zaproszenia zespołu, który by pobrał krew tutaj na miejscu, ale musiałaby się zebrać grupa przynajmniej 30 osób. Najbliższy termin, o którym myślimy to 31.08. (sobota), ale wspomniany wyżej zespół trzeba by było "zarezerwować" do 15.07. W związku z tym taka prośba: czy byliby chętni do takiego honorowego krwiodawstwa u nas? Jeśli tak, to proszę o zgłaszanie się do mnie. Dobrze byłoby powiedzieć, kto będzie 31.08. albo kto będzie chętny, żeby w przyszłości oddawać krew, ale 31.08 nie może. Nie muszę chyba dodawać, że krew ratuje życie i nie da się jej niczym zastąpić...

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019r.

2019-07-01
 1. Kończymy dziś miesiąc czerwiec. Przypomnę, że dzisiejsze, ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o 12 i będzie z udziałem młodzieży z Afryki. Po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla naszych braci chrześcijan na Bliskim Wschodzie a po 12 złożymy je na ręce naszych gości.
 2. Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 17. Nie będzie Mszy św. popołudniowych w niedziele, z wyjątkiem pierwszych niedziel miesiąca, kiedy będzie odprawiana Eucharystia o godz. 20.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 16.45
 4. Po skończeniu nabożeństw czerwcowych powracamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po Mszy św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W nawiązaniu do planów utworzenia grupy osób, które chciałyby podjąć czyny pokutne z miłości do Pana Jezusa w intencji Jego Kościoła, pragnę poinformować, że od następnej niedzieli będzie wyłożona księga, do której będzie można wpisywać, co chcemy podjąć jako pokutę w intencji Kościoła, a raz w miesiącu odprawimy wspólne nabożeństwo, którego celem będzie wynagrodzenie Panu Jezusowi za wszelkie profanacje i za grzechy zarówno ludzi Kościoła, jak i popełnione z nienawiści do Kościoła.
 6. Od przyszłej niedzieli będą także dostępne w naszej parafii tornistry w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Można będzie je zabrać, zapełnić przyborami szkolnymi i przynieść z powrotem. Będą one przeznaczone dla dzieci na Białorusi.
 7. Bardzo dziękuję za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 150zł.
 8. Intencje. Prasa katolicka/Różaniec.

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019r.

2019-06-22
 1. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, trasy procesji i w duchu modlitewnego zamyślenia ją przeżyli.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a więc nasz Odpust – bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i sympatyków naszej parafii na Sumę o godz. 18. Będzie jej przewodniczył ks. bp Marek Marczak, który udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 3. W sobotę przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę stanowią tzw. „Daninę św. Piotra”.
 4. Następna niedziela jest ostatnią w miesiącu, a więc ofiary, jakie złożymy będą stanowić tzw. tacę gospodarczą. Za zrozumienie także materialnych potrzeb naszej parafii i wsparcie prowadzonych prac składam serdeczne Bóg zapłać.
 5. W niedzielę 30 czerwca odbędzie się w naszej parafii wyjątkowe, polsko-afrykańskie nabożeństwo czerwcowe. Po mszy świętej o godz. 12.00 będziemy oddawać cześć miłości Bożej objawionej w sercu Jezusa razem z młodymi Afrykańczykami, którzy pracują i studiują w Łodzi. Litania odśpiewana zostanie w języku ibo, którym posługują się między innymi mieszkańcy Nigerii. Modlitwie towarzyszyć będzie medytacja przygotowana przez Afrykańczyków oraz śpiewy w różnych językach. Zapraszamy serdecznie! Nie będzie w związku z tym nabożeństwa po Mszy św. popołudniowej. Po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Po ostatniej Mszy św. zbiórkę tę przeprowadzą nasi goście.
 6. W związku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa. Uczynimy to po błogosławieństwie.
 7. W związku z licznymi znakami zła uderzającego w Kościół od zewnątrz i od wewnątrz odczytuję silne wezwanie, aby zaprosić Was do stałej pokuty w intencji Kościoła (zarówno kapłanów, jak i świeckich) oraz o nawrócenie wrogów Kościoła. Chciałbym zaprosić Was do utworzenia grupy pokutnej. Jej założenia przedstawię w następną niedzielę po Mszy św. o 12. Jeśli ktoś chciałby podjąć z miłości do Pana Jezusa i Jego Kościoła taki trud pokutny, to zapraszam wówczas na krótkie spotkanie tutaj w kaplicy.

Zesłanie Ducha Świętego

2019-06-08
 1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.15 Rocznica I Komunii św., a po niej wymiana tajemnic różańcowych.
 2. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 3. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca, rocznica objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które wyjątkowo będzie połączone z Różańcem za Braci. Będzie też możliwość złożenia ofiary przeznaczonej na pomoc naszym braciom i siostrom w wierze na terenie Syrii.
 4. We wtorek i środę o godz. 19 w kaplicy spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 5. Dzieciom I-Komunijnym, rocznicowym i ich rodzicom bardzo dziękuję za ufundowanie mikrofonu bezprzewodowego i nowej wykładziny pod ławki.
 6. Dziś na Mszy św. o godz. 10.15 Rocznica I Komunii św., a po niej wymiana tajemnic różańcowych.
 7. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 8. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca, rocznica objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które wyjątkowo będzie połączone z Różańcem za Braci. Będzie też możliwość złożenia ofiary przeznaczonej na pomoc naszym braciom i siostrom w wierze na terenie Syrii.
 9. We wtorek i środę o godz. 19 w kaplicy spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 10. Dzieciom I-Komunijnym, rocznicowym i ich rodzicom bardzo dziękuję za ufundowanie mikrofonu bezprzewodowego i nowej wykładziny pod ławki.

Trójcy Przenajświętrzej

2019-06-16
1. Jutro po nabożeństwie czerwcowym, a więc ok. 18.45 spotkanie kandydatów do Bierzmowania a w piątek, również po nabożeństwie spowiedź. 2. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 9.oo. Zapraszam na nią dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. 3. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.15 z kaplicy i przejdziemy do I ołtarza przy plebanii. Dalej trasa jak co roku: do drugiego ołtarza przy krzyżu na zbiegu ulic Pomorskiej i Iglastej. Trzeci ołtarz przy Remizie. Czwarty przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i ul. Mileszki. Następnie przed wejściem do kościoła błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Procesję zakończymy w kaplicy. Po procesji Msza św. ok. godz. 12.oo. Po tej Mszy św. odmówimy litanię do Najświętszego serca Pana Jezusa, po południu nie będzie już Mszy św. ani nabożeństwa. Proszę o dekoracje ołtarzy i trasy procesji, za co już teraz serdecznie dziękuję. Do udziału w procesji zapraszam oczywiście wszystkich parafian. Bardzo liczę na obecność Straży Pożarnej, dzieci sypiących kwiatki, panów, którzy wezmą chorągwie, ministrantów, Chóru. Pokażmy Jezusowi utajonemu w Eucharystii jak bardzo zależy nam na tym, aby był obecny na tych najzwyklejszych ścieżkach naszego życia. 4. Zapraszam również na uroczystość Odpustu w poniedziałek 24.06. na godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył ks. bp Marek Marczak, który udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

Wniebowstąpienie Pańskie

2019-06-03
 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności Bożej. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na budujące się w naszej diecezji kościoły.
 2. Za tydzień na Mszy św. o 10.15 dzieci z kl. IV będą przeżywały rocznicę swojej I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o 19. Po Mszy św., wymiana tajemnic różańcowych, natomiast Różaniec za Braci wyjątkowo połączymy z nabożeństwem fatimskim 13.06.
 3. W następną niedzielę o godz. 19 spotkanie Zespołu Synodalnego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wizyty u chorych od godz. 9, a spowiedź w kaplicy od 17.30.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Michał Pawlak i Paula Stępień, oboje z par. tutejszej, zapowiedź druga.
 6. Dzieciom I-Komunijnym, rocznicowym i ich rodzicom bardzo dziękuję za ufundowanie mikrofonu bezprzewodowego i nowej wykładziny pod ławki.
 7. Serdecznie dziękuję panom, którzy w piątek pomagali przy wymianie wykładziny pod ławkami.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 100zł.

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019r.

2019-05-27
 1. Wczoraj zostało wyświęconych 9 nowych kapłanów. Pamiętajmy o nich w modlitwie, prosząc, aby byli dobrymi pasterzami na wzór Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 12 ostatnie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po nim próba. W piątek o 19 odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i I spowiedź dzieci. Zachęcam również do pojednania się z Bogiem rodziców i innych członków rodzin. W następną niedzielę na Mszy św. o 12 uroczystość I Komunii św.
 3. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 4. W czwartek, ok. 18.45 bardzo proszę o pomoc w kaplicy panów – będzie do wymiany wykładzina pod ławkami.
 5. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. codziennych będziemy rozważać wymowę poszczególnych wezwań litanijnych.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dn. 9 - 16 listopada 2019. Koszt to 3090 zł + 120 $. Opiekę duchową sprawuje ks. Rafał Balcerzak, wikariusz parafii Bedoń. Zapisy trwają do końca maja. Aby dowiedzieć się o szczegółach lub zgłosić się na wyjazd należy skontaktować się z parafią w Bedoniu lub z ks Rafałem pod nr. tel.: 664239925.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Michał Pawlak i Paula Stępień, oboje z par. tutejszej, zapowiedź pierwsza.
 8. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas, natomiast za tydzień, z racji święta Opatrzności Bożej zbiórka ofiar na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności.

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019r.

2019-05-19
 1. W następną niedzielę po Mszy św. o 12 ostatnie spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych, a po nim próba dla dzieci.
 2. Ofiary jakie złożymy za tydzień na tacę będą stanowić, jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, tacę gospodarczą na prowadzone w parafii prace. Będzie też przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na organizowane przez Caritas wakacje dla dzieci z biednych rodzin.
 3. W miniony piątek podpisałem umowę na wykonanie projektu nowego kościoła. Teraz będziemy oczekiwać na jego wykonanie. Termin ostateczny został wyznaczony do końca listopada, potem będzie musiał zostać zatwierdzony przez Urząd Ochrony Zabytków. Nie zapominajmy w modlitwie o wszystkich, którzy będą ten projekt opracowywać i o tych, do których potem będzie należało podjęcie decyzji.

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019r.

2019-05-06
 1. W środę o 19 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Odmówimy także Różaniec za Braci, o którym szerzej mówił nam podczas rekolekcji ks. Przemysław Szewczyk, po Mszy św. o 12 spotkanie rodziców dzieci, które rok temu przystępowały do I Komunii św. a o 19 na plebanii kolejne spotkanie Zespołu Synodalnego.
 3. Miło mi poinformować, że wczoraj nasz parafianin – p. Adam Surma rozpoczął formację do diakonatu stałego, który został przywrócony w naszej diecezji przez ks. Arcybiskupa. Formacja ta potrwa 3,5 roku i zakończy się udzieleniem święceń diakonatu. Otoczmy p. Adama serdeczną modlitwą.
 4. Szkoła Ojców Bernardynów we Wiączyniu za zgodą Urzędu Gminy Nowosolna zgłosiła się do ogólnopolskiego konkursu Podwórko Talentów Nivea. To już 5 edycja tego konkursu, a nagrodami są ogólnodostępne place zabaw dla dzieci o powierzchni ok. 400m2 To nowoczesne i odpowiednio zaprojektowane place, aby kreatywnie i bezpiecznie spędzały tam czas nasze dzieci. Głosowanie już trwa, rozpoczęło się 22 kwietnia, a potrwa do 20 czerwca. Akcja jest bezpłatna - nie trzeba wysyłać sms za odpłatą, jedynie należy głosować z zarejestrowanego emaila na stronie www.podworkonivea.pl lub poprzez aplikację na telefon. Każdego dnia można oddawać 1 głos z posiadanego emaila. Wiączyń Dolny to jedyna lokalizacja na terenie powiatu łódzkiego wschodniego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019r.

2019-04-28
 1. Rozpoczynamy dziś 75. Tydzień Miłosierdzia. Będzie on przebiegał pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią” przypominając nam o konieczności dostrzegania wokół siebie osób potrzebujących i przyjścia im z pomocą. Skarbonki z wielkopostną jałmużną można składać po Mszy św. przed ołtarzem. Przy wyjściu z kaplicy natomiast przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas – dziś te ofiary będą przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Aleppo.
 2. Jutro w liturgii uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z 23.04. ze względu na trwającą wtedy Oktawę Wielkanocy.
 3. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane aż do końca czerwca o godz. 18, po nich natomiast będziemy odprawiali również nabożeństwa majowe. Przez cały maj i czerwiec będą też Msze św. popołudniowe w niedziele – również o godz. 18.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na to, że w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, wizyty u chorych będą w czwartek od godz. 9. Natomiast spowiedź I-piątkowa w kaplicy podczas wszystkich Mszy św., które będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

2019-04-28
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 8 i 10.15 i 12. Odbędzie się również zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 2. W tym tygodniu, codziennie po Mszach św. popołudniowych będziemy kontynuować modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro zostaną one odprawione po Mszy św. o godz. 12
 3. W piątek o 18 na plebanii spotkanie PRE.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wszyscy, którzy przed rozpoczęciem Wielkiego Postu pobrali skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną w ramach akcji Caritas, złożą je przed ołtarzem. Również w następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas. Na Mszę św. o 12 zapraszam dzieci Komunijne i ich rodziców.
 5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wyglądu naszej świątyni i wspaniałego przebiegu dzisiejszej Uroczystości i całego Triduum Paschalnego: ks. Kanonikowi za wszelką pomoc, której tak chętnie udziela, Strażakom z obydwu Jednostek OSP z naszej parafii, dzieciom sypiącym kwiatki, panu kościelnemu, Ministrantom i lektorom, pani Organistce i Chórowi. Z głębi serca pragnę podziękować wszystkim, którzy pomagali w wykonaniu dekoracji świątecznych, paniom, które tak licznie w środę poświęciły swój wieczór, aby posprzątać naszą świątynię, wszystkim Wam za obecność, modlitwę, wspólne przeżywanie wielkich i głębokich tajemnic naszej wiary.

NIEDZIELA PALMOWA 14 kwietnia 2019

2019-04-15
 1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, w którym Liturgia ukaże nam najważniejsze wydarzenia dla wszystkich uczniów Chrystusa. Ukoronowaniem naszych przeżyć powinno być uczestnictwo w Triduum Paschalnym. Serdecznie więc zapraszam do przeżywania tych wielkich Tajemnic naszej wiary. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 19.
 2. W Wielki czwartek podziękujemy Jezusowi za dar kapłaństwa i Eucharystii.
 3. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją Krzyża. Tradycyjnie złożymy w tym dniu ofiary na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 4. W Wielką Sobotę odnowienie przymierza Chrztu św. Na wieczorną Liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kaplicą, aby rozpocząć obrzędem poświęcenia ognia. Wysłuchamy pełnej, składającej się z 9 czytań Liturgii Słowa, która przeprowadzi nas przez pisane Ręką Boga dzieje historii zbawienia.
 5. W Wielkanoc rozpoczynamy świętowanie od uroczystej procesji rezurekcyjnej i Mszy św. o godz. 6. Kolejne Msze św. o 10.15 i 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 8, 10.15 i 12.
 6. Serdecznie proszę o zaangażowanie w procesję rezurekcyjną Straż Pożarną, panów, którzy poniosą sztandary, młodzież i dzieci sypiące kwiatki. W tym roku procesji rezurekcyjnej nie będziemy rozpoczynać przy kościele, ale trzykrotnie okrążymy kaplicę.
 7. Serdecznie zapraszam do udziału w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia od Wielkiego Piątku do soboty po Wielkanocy. Porządek będzie następujący: Wielki Piątek i Wielka Sobota po Liturgii, Wielkanoc i Poniedziałek po Mszy św. odprawianej o godz. 12 a w kolejne dni po Mszach Św.
 8. Bardzo gorąco proszę również Druhów z obydwu Jednostek OSP o podtrzymanie zwyczaju pełnienia warty przy Grobie Pańskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Sobotę będzie trwała do godz. 22 – będzie to czas na własną modlitwę w ciszy.
 9. Jeśli chodzi o poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, to znalazłem listę adresów sprzed 2 lat: Wiączyńska 20A, Malownicza 216, Malownicza 130, Henrykowska 32a, Listopadowa 60, Listopadowa 50, Olkuska 19. Jeśli któryś z tych adresów jest nieaktualny, to proszę o informację. Święcenie pokarmów w domach od godz. 9 według podanej kolejności, a w kościele od 9 do 14 i dodatkowe święcenie wieczorem o 18.
 10. Dzisiaj po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych a o 18 spotkanie Zespołu Synodalnego.
 11. Panie z KŻR rozprowadzają przy wyjściu z kaplicy palemki jak co roku.
 12. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: Malownicza i Gerberowa 480zł (+675zł na kwiaty na Boże Ciało), Popielarnia 320zł. i jedna koperta nie podpisana – 640zł., a także ofiary bezimienne na kwotę 170zł. Dziękuję również p. Sylwkowi Kowalskiemu i jego synowi Grzegorzowi za poprawienie statywu do kropielnicy.
 13. We wtorek na 18 serdecznie zapraszam do pomocy przy ustawianiu dekoracji Grobu Pańskiego a w środę również o 18 proszę o pomoc przy przedświątecznym sprzątaniu kaplicy.

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019r.

2019-04-07
 1. W piątek o 17.30 ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa.
 2. W środę o 18 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Jak co roku palemki będzie też rozprowadzać KŻR. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych, o 16.30 ostatnie Gorzkie Żale, a o 18 na plebanii spotkanie Zespołu Synodalnego.
 4. Bardzo proszę o zgłaszanie adresów domów, w których odbywa się poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego:
  Pomorska – za Iglastą – 760zł (p. Stańczyk i Rękas)
  Iglasta – 310zł (p. Antkiewicz i Saar)
  Malownicza i Gerberowa – 480zł
  Olkuska – 450zł (p. Kamicka i Pawełoszek)
  Jedna ofiara bezimienna w wysokości 40zł.
 6. ks. Przemysław serdecznie dziękuje za ofiary na pomoc dla mieszkańców Syrii w wysokości ok. 3084zł, ja natomiast bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w ramach tacy gospodarczej w wysokości 2950zł. Serdeczne Bóg zapłać.

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019r.

2019-03-31
 1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Przeżywamy je pod przewodnictwem ks. Przemysława Szewczyka, dla którego modlimy się o światło i Moc Ducha Świętego.
 2. Drogę Krzyżową w najbliższy piątek o 17.30 poprowadzą przedstawiciele Kościoła Domowego.
 3. Za tydzień na Mszy św. o 10.15 zaprzysiężenie Parafialnej Rady Ekonomicznej powołanej przez ks. Arcybiskupa.
 4. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jakie złożyli mieszkańcy u. Mileszki i Bratkowej w wysokości 580zł, a p. Pawlak za przeprowadzenie zbiórki.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są dostępne świece w ramach corocznej akcji Caritas pomocy najbiedniejszym. Świece są w dwóch rodzajach – małe paschaliki, które przydadzą się nam podczas Liturgii Wielkosobotniej oraz w formie pisanek.

III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.2019r.

2019-03-24
 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W związku z Dniem Świętości Życia, w dniu dzisiejszym (24 marca) odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.
 2. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 3. W następną niedzielę, 31.03. rozpoczną się nasze wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Przemysław Szewczyk, organizujący m.in. pomoc dla chrześcijan w Syrii.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Saar i Justyna Cieślak, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z ul. Pomorskiej, od Iglastej do Popielarni w wysokości 670zł. Dziękuję również p. Goss za przeprowadzenie zbiórki. Została złożona także jedna ofiara anonimowa w wysokości 100zł. Bóg zapłać.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary, jakie złożymy będą tzw. tacą gospodarczą na niezbędne w parafii inwestycje. Za każdą ofiarę już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej.

 1. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy nadużyć seksualnych wobec małoletnich zostanie odprawione w czwartek 28 marca o godz. 20.00 w Bazylice Archidiecezjalnej w Łodzi. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w tym nabożeństwie.
 2. Po raz szósty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która „polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ono w dniach 29-30 marca 2019 r. w czterech miejscach Archidiecezji Łódzkiej:
  piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 21.00;
  sobota – Msza św.: godz.18.00 Łódź: Bazylika Archikatedralna; kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej (Teofilów), Piotrków Trybunalski: kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej
  piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 19.00; sobota – Msza św.: godz.18.00 Łask: Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej
 3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodziny do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzin, które odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Całość rozpocznie się o godz. 17.00 w Atlas Arenie, a zakończy Drogą Krzyżową o godz. 21.00 z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz zgłoszeniowy na stronach www.csr.org.pl lub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy dzieci w wieku 7-12 lat i chcemy je oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób na czas spotkania. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie swoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania na adres arenarodzin@csr.org.pl

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019r.

2019-03-23
 1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w Afryce.
 2. Uprzejmie proszę o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli mogą to uczynić osoby, które podejmowały się tego trudu w poprzednich latach, to bardzo je o to proszę, a jeśli nie są w stanie, a mogłyby się zaangażować także inni mieszkańcy poszczególnych ulic, to z góry składam serdeczne podziękowanie.
 3. We wtorek uroczystość św. Józefa, w związku z tym będzie dodatkowa Msza św. o 10.15
 4. Został zakupiony i ustawiony wzdłuż parkanu cmentarza stojak na 10 rowerów. Zachęcam do korzystania. Dziękuję Bartkowi i Mateuszowi Organka za jego zamontowanie.
 5. Serdecznie dziękuję także za ofiary na prace prowadzone przy cmentarzu i kościele. Były to trzy ofiary od osób spoza parafii w wysokości: 150, 50 i 500zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Za tydzień w naszej Archidiecezji będzie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Życia.
 7. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Saar i Justyna Cieślak, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza
 9. Pragnę poinformować parafian, że wczoraj w katedrze łódzkiej dwóch naszych parafian: Piotr Banach i Paweł Goldsztajn zostało nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Mogą więc udawać się z Komunią św. do chorych oraz pomagać w jej udzielaniu w kaplicy. Za to, że zdecydowali się podjąć tej posługi bardzo serdecznie im dziękuję a wszystkich parafian proszę o modlitwę w ich intencji.

I Niedziela Wielkiego Postu

2019-03-10
 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W niedziele o 16.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną a w piątki o 17.30 Droga Krzyżowa. W najbliższy piątek o godz. 19.30 dodatkowa Droga Krzyżowa dla tych, którzy ze względu na pracę nie mają możliwości przyjechać na wcześniejszą godzinę.
 2. Dzisiaj o godz. 18 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 3. W środę o 18 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 4. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek dla Misjonarzy Polskich pracujących w Afryce.

VIII Niedziela Zwykła 03.03.2019r.

2019-03-03
 1. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.15 i 17. Kancelaria będzie nieczynna. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas naszej Archidiecezji. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 a Gorzkie Żale w niedziele o 16.30. W związku z nabożeństwami Drogi Krzyżowej nie będzie w piątki Koronki do Miłosierdzia Bożego a Msza św. będzie bez homilii.
 2. Jak co roku Caritas przygotował skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Są one dostępne na stoliku pod chórem. Ofiary z nich będą przeznaczone na pomoc dla seniorów. W zakrystii natomiast można otrzymać Zdrapki Wielkopostne z propozycjami pomocy w różnych wielkopostnych postanowieniach.
 3. Za tydzień po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Natomiast po Mszy św. popołudniowej a więc ok. 18 spotkanie Zespołu Synodalnego – na plebanii.
 4. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na budujące się w naszej diecezji kościoły.
 5. Miło mi poinformować, że udało nam się powołać do życia Parafialną Radę Ekonomiczną. Nie jest ona jeszcze zatwierdzona przez ks. Arcybiskupa, ale stanie się to w najbliższym czasie. Na spotkaniu w minioną niedzielę gościliśmy architekta, który pomaga nam teraz w pracach związanych z częściową rozbiórką kościoła a w przyszłości z jego odbudową. Przedstawiliśmy swoje oczekiwania i mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich uda się spełnić. Rozpoczęły się także prace związane z termomodernizacją plebanii. Jesienią informowałem, że od kilku lat trwały starania o przyznanie nam dotacji na tę inwestycję. Starania te uwieńczone zostały sukcesem, dotacja została nam przyznana i dlatego prace te zostały już rozpoczęte. Korzyścią wynikającą dla parafii z tej inwestycji będzie znaczna oszczędność na rachunkach za prąd i ogrzewanie, ponieważ będziemy korzystali z paneli fotowoltaicznych, których instalacja została tak zaplanowana, aby w przyszłości można ją było poszerzyć tak, aby zapewniała nam również prąd w kościele.
  Rozmawialiśmy ponadto na spotkaniu Rady o dokończeniu prac na parkingu przy cmentarzu, a następnie wykonaniu także alejki, która prowadziłaby od bocznej furtki do kaplicy. To musimy już wykonać własnymi środkami. O ile przy odbudowie kościoła będziemy mogli liczyć na pomoc finansową ze strony Kurii, o tyle tego typu prace (jak każda parafia) musimy wykonać już za własne środki. Dlatego ośmielam się z pokorą zwrócić do Was z taką prośbą, abyśmy wzorem wielu wspólnot wprowadzili raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę, tzw. tacę gospodarczą, która byłaby wsparciem w prowadzeniu tego typu prac, a jednocześnie pozwoliłaby nam gromadzić środki na prace towarzyszące odbudowie kościoła, które fachowcy określają mianem „kosztów niekwalifikowanych”, za które nikt nam pieniędzy nie zwróci. Jeśli jesteście w stanie mi zaufać, że środki te będą dobrze wykorzystane, to pokornie Was o tę pomoc proszę.

Rada Osiedla Mileszki informuje, że na mocy uchwały Rady Miejskiej w Łodzi wybory do Rady Osiedla odbędą się dnia 7 kwietnia 2019 r.
zamknięcie list wyborczych - 13 marca 2019 r.
rejestracja list wyborczych - ul. Piłsudskiego 100 /dawna Delegatura Łódź-Widzew/ - I piętro, Jednostki Pomocnicze.
Rada Osiedla zaprasza wszystkie osoby chętne do pracy w Radzie do tworzenia list wyborczych i uczestniczenia w wyborach.
Dokładne informacje nt. wyborów wywieszone są na tablicy ogłoszeń Rady Osiedla.

VII Niedziela Zwykła 24.02.2019r.

2019-02-24
 1. Dziś o godz. 18 na plebanii spotkanie osób, które chciałyby należeć do Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 2. W środę o 18 w kaplicy spotkanie tegorocznych kandydatów do Bierzmowania.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Wizyty u chorych w piątek od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 16.30.
 4. Poszukuję: spawacza, kowala i osoby, która ma odrobinę talentu w wycinaniu dekoracji ze styropianu.
 5. Serdecznie dziękuję p. Balcerek z ul. Pomorskiej za ofiarę na kościół w wysokości 100zł.
 6. Prasa katolicka. Intencje Mszy św.

VI Niedziela Zwykła 17.02.2019r.

2019-02-17
 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Przez ponad miesiąc udało mi się odwiedzić niespełna 700 rodzin. Większość oczywiście dopytywało o kwestie związane z odbudową kościoła. Prace trwają, choć w tej chwili większość czasu zajmą nam sprawy związane z powstawaniem projektu. Mamy bowiem zgodę na rozbiórkę niewielkich fragmentów kościoła, a całość będziemy mogli rozebrać dopiero po zatwierdzeniu przez Biuro Konserwatora Zabytków projektu z uwzględnieniem sposobu wykorzystania ocalałych po pożarze części zabytkowej świątyni. To, co wiemy w tej chwili na pewno, to, że musimy odbudować kościół jako drewniany, będący repliką poprzedniego kościoła – na inny nie otrzymamy zgody Konserwatora. W tym więc kierunku będą zmierzały nasze działania. Padały też sugestie co do zmiany godzin odprawiania Mszy św. – żeby w dni powszednie przesunąć na późniejszą godzinę, czyli 18 a w niedzielę na stałe wprowadzić Mszę św. popołudniową. Nie jest to łatwa zmiana (zwłaszcza ta dotycząca niedzieli) ponieważ musielibyśmy wtedy dokonać gruntownej reformy godzin Mszy św. rezygnując z jednej z Mszy św. przed południem. Chciałbym przed podjęciem decyzji poznać też Wasze zdanie na ten temat, będę więc wdzięczny za dzielenie się Waszymi przemyśleniami. Jeśli chodzi o złożone przy okazji kolędy ofiary była to suma przekraczająca 33 tys. zł. Za każdą ofiarę, a także za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i słowa wsparcia wszystkim serdecznie dziękuję.
 2. Przypominam, że w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 12 zapraszam szczególnie dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami, a na godz. 18 na spotkanie na plebanii osoby, które chciałyby włączyć się w działanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

V Niedziela Zwykła 10.02.2019r.

2019-02-09
 1. Jutro w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy obchodzić Dzień Chorych. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 17.
 2. Od jutra wracają popołudniowe godziny otwarcia kancelarii, z tym, że będzie jeden wyjątek – w środy kancelaria będzie czynna od 9.30 do 10.45 a w pozostałe dni od poniedziałku do piątku od 15.30 do 16.45
 3. W niedzielę za 2 tygodnie o godz. 18 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej. Serdecznie zapraszam osoby, które chciałyby włączyć się w jej działanie.

IV Niedziela Zwykła 3.02.2019r.

2019-02-03
 1. W środę, 6.02. będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Doroty. Suma Odpustowa o godz. 18 będzie sprawowana przez ks. kan. Piotra Pirka, kustosza sanktuarium NMP w Łasku. Po Mszy św. poświęcona zostanie nowa część cmentarza. Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału wszystkich parafian i sympatyków parafii. Mile widziani są wszyscy – i dzieci i młodzież i dorośli. Serdecznie zapraszam strażaków z obydwu Jednostek znajdujących się na terenie naszej parafii, chór, scholę. Wszyscy uświetnijmy naszą parafialną uroczystość.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.
 3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pomogli w rozbieraniu dekoracji świątecznych i uporządkowaniu kościoła.

W tym tygodniu kończymy kolędę:
4. lutego (poniedziałek) – Podgórze – od numerów najniższych do najwyższych
5. lutego (wtorek) – w kolejności – Saneczkowa, Stroma – od numerów najniższych do najwyższych
7. lutego (czwartek) – Wiączyń Dolny – od numerów najniższych do najwyższych
8. lutego (piątek) – Iglasta od najniższych do najwyższych
W sobotę będzie dzień dodatkowych wizyt u osób, które nie były obecne w domu podczas kolędy, a chciałyby wspólnie z kapłanem prosić Boga o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Adresy zgłaszać można do piątku, także drogą mailową lub telefoniczną.

III Niedziela Zwykła 27.01.2019r.

2019-01-28
 1. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Poświęcenie gromnic na Mszach Św. o 10.15 i 17. Gromnice są do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła w cenie 10zł.
 2. W sobotę o godz. 11 serdecznie proszę o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych i choinek. Serdecznie też proszę o pomoc panie, które zechciałyby pomóc w porządkach w kaplicy w związku ze zbliżającym się Odpustem.
 3. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o 20 poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. W następną środę, 6.02. będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Doroty. Suma Odpustowa o godz. 18 będzie sprawowana przez ks. kan. Piotra Pirka, kustosza sanktuarium NMP w Łasku. Po Mszy św. poświęcona zostanie nowa część cmentarza. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich parafian i sympatyków parafii. Mile widziani są wszyscy – i dzieci i młodzież i dorośli. Serdecznie zapraszam strażaków z obydwu Jednostek znajdujących się na terenie naszej parafii, chór, scholę. Wszyscy uświetnijmy naszą parafialną uroczystość.
 5. W środę rozpoczęliśmy prace przy demontażu szalunku na części dawnego prezbiterium kościoła. Mamy jeszcze zgodę na częściową rozbiórkę ścian bocznych. Jest to bardzo niewielki krok do przodu, ale droga do całkowitej rozbiórki a potem odbudowy kościoła jest jeszcze bardzo długa, dlatego serdecznie proszę o modlitwę, aby ten proces przebiegał płynnie.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
28. stycznia (poniedziałek) – Skalna, parzyste – od numerów najniższych do najwyższych
29. stycznia (wtorek) – Kosodrzewiny, parzyste 16 – 62
30. stycznia (środa) – Kosodrzewiny, parzyste 64 do końca
31. stycznia (czwartek) - Sołecka, nieparzyste od numerów najniższych do najwyższych
1. lutego (piątek) – Pigwowa, Świętokrzyska, Sołecka, parzyste– od numerów najniższych do najwyższych
2. lutego – sobota od 11.30 – w kolejności – Taborowa, Kosodrzewiny, nieparzyste – od numerów najniższych do najwyższych

Synod Duszpasterski

2019-01-21

Drodzy Parafianie!
Jak wiemy w naszej Archidiecezji trwa Synod Duszpasterski. W tym roku poświęcony on jest rodzinie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 10.15 serdecznie zapraszam na krótkie informacyjne spotkanie osoby, które chciałyby włączyć się w działanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Mogą zgłaszać się zarówno małżonkowie razem, jak i pojedyncze osoby, nie ma ograniczeń wiekowych – mogą to być osoby młode (także przygotowujące się dopiero do zawarcia małżeństwa), jak i starsze (również takie, które już owdowiały). Zapraszam również osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.

ks. Roman Kurzdym
proboszcz

II Niedziela Zwykła 20.01.2019r.

2019-01-20
 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wspólne kolędowanie.
 2. Za tydzień mimo, iż jest to ostatnia niedziela miesiąca, nie będzie spotkania dzieci I-Komunijnych i ich rodziców.
 3. Jak wiemy w naszej Archidiecezji trwa Synod Duszpasterski. W tym roku poświęcony on jest rodzinie. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 serdecznie zapraszam na krótkie informacyjne spotkanie osoby, które chciałyby włączyć się w działanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Mogą zgłaszać się zarówno małżonkowie razem, jak i pojedyncze osoby, nie ma ograniczeń wiekowych – mogą to być osoby młode (także przygotowujące się dopiero do zawarcia małżeństwa), jak i starsze (również takie, które już owdowiały). Mile widziane są także osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
21. stycznia (poniedziałek) – Malownicza, nieparzyste 13 - 95
22. stycznia (wtorek) – Malownicza, nieparzyste 97 - 171
23. stycznia (środa) – Henrykowska, parzyste
24. stycznia (czwartek) – Arniki, Henrykowska, nieparzyste
25. stycznia (piątek) – Skalna, nieparzyste
26. stycznia (sobota) – Krzemieniowa – od numerów najniższych do najwyższych

Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019r.

2019-01-16
 1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.
 2. Za tydzień – 20.01. po Mszy św. o 12 zapraszamy do wspólnego kolędowania. Kolędy będzie śpiewać nasza schola, chór, ale zapraszamy również dzieci, młodzież i dorosłych, także grających na różnych instrumentach do tegoż kolędowania.
 3. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w imieniu całej społeczności Szkoły w Mileszkach serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby szkoły w Uroczystość Trzech Króli

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
14. stycznia (poniedziałek) – Bazaltowa, Dolina Kościeliska, Juhasowa – od numerów najniższych do najwyższych
15. stycznia (wtorek) – Olkuska, Galaktyczna – od numerów najniższych do najwyższych
16. stycznia (środa) – według kolejności: Listopadowa, Obłoczna i Kamykowa – od numerów najniższych do najwyższych
17. stycznia (czwartek) – Malownicza, parzyste 2 – 68
18. stycznia (piątek) – Gerberowa (za autostradą), Malownicza, parzyste 74/76 - 156
19. stycznia (sobota) – Malownicza, parzyste 158 - 216

Objawienie Pańskie 6.01.2019r.

2019-01-07
 1. W najbliższą środę nie będzie spotkania kandydatów do Bierzmowania. Jest już natomiast znany termin udzielenia tego Sakramentu w naszej parafii. Będzie to 24.06., czyli w dzień parafialnego Odpustu.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych – przeniesiona ona została już na stałe na 2 niedzielę miesiąca ze względu na to, że niektóre osoby chcą uczestniczyć w wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Za dwa tygodnie – 20.01. po Mszy św. o 12 zapraszamy do wspólnego kolędowania. Kolędy będzie śpiewać nasza schola, chór, ale zapraszamy również dzieci, młodzież i dorosłych, także grających na różnych instrumentach do tegoż kolędowania.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
7. stycznia (poniedziałek) – Pomorska, nieparzyste 447 –505
8. stycznia (wtorek) – Pomorska, parzyste 312 – 356
9. stycznia (środa) – Pomorska, parzyste 358 – 400
10. stycznia (czwartek) – Pomorska, parzyste 402 –442
11. stycznia (piątek) – Pomorska, parzyste 448 –486
12. stycznia (sobota) – Dunajec, Gorce – od najniższych

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 30.12.2018r.

2019-01-03
 1. Jutro ostatni dzień roku. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 17
 2. Msze św. w Nowy Rok o godz. 10.15, 12 i 18.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kościele od 16.30.
 4. W następną niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych Taca na Misje. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać paczuszki z kredą i kadzidłem. Dochód przeznaczony jest na potrzeby miejscowej szkoły.
 5. Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 20. Poprzedzona jak zawsze adoracją Najświętszego Sakramentu i Medytacją Słowa.
 6. Przypominam, że do zakończenia kolędy kancelaria otwarta jest od godz. 9.30 do 11.
 7. W zakrystii są do nabycia cegiełki rozprowadzane przez Caritas w ramach świąteczno-noworocznej pomocy najbiedniejszym. Są one w cenie 20 i 50 zł.

PLAN KOLĘDY 2018/2019

2018-12-23
28. grudnia (piątek) Popielarnia (od najniższych do najwyższych)
29. grudnia (sobota) Goryczkowa (od najwyższych do najniższych)
2. stycznia (środa) Mileszki, parzyste (od najniższych do najwyższych)
3. stycznia (czwartek) Mileszki, nieparzyste – od najniższych do najwyższych
4. stycznia (piątek) Gerberowa (przed autostradą), Bratkowa od najniższych do najwyższych
5. stycznia (sobota) Pomorska, nieparzyste 365 – do 445, Frezjowa
7. stycznia (poniedziałek) Pomorska, nieparzyste 447 –505
8. stycznia (wtorek) Pomorska, parzyste 312 – 356
9. stycznia (środa) Pomorska, parzyste 358 – 400
10. stycznia (czwartek) Pomorska, parzyste 402 –442
11. stycznia (piątek) Pomorska, parzyste 448 –486
12. stycznia (sobota) Dunajec, Gorce – od najniższych
14. stycznia (poniedziałek) Bazaltowa, Dolina Kościeliska, Juhasowa – od numerów najniższych do najwyższych
15. stycznia (wtorek) Olkuska, Galaktyczna – od numerów najniższych do najwyższych
16. stycznia (środa) według kolejności: Listopadowa, Obłoczna i Kamykowa – od numerów najniższych do najwyższych
17. stycznia (czwartek) Malownicza, parzyste 2 – 68
18. stycznia (piątek) Geberowa (za autostradą), Malownicza, parzyste 74/76 - 156
19. stycznia (sobota) Malownicza, parzyste 158 - 216
21. stycznia (poniedziałek) Malownicza, nieparzyste 13 - 95
22. stycznia (wtorek) Malownicza, nieparzyste 97 - 171
23. stycznia (środa) Henrykowska, parzyste
24. stycznia (czwartek) Arniki, Henrykowska, nieparzyste
25. stycznia (piątek) Skalna, nieparzyste
26. stycznia (sobota) Krzemieniowa – od numerów najniższych do najwyższych
28. stycznia (poniedziałek) Skalna, parzyste – od numerów najniższych do najwyższych
29. stycznia (wtorek) Kosodrzewiny, parzyste 16 – 62
30. stycznia (środa) Kosodrzewiny, parzyste 64 do końca
31. stycznia (czwartek) Sołecka, nieparzyste od numerów najniższych do najwyższych
1. lutego (piątek) Pigwowa, Świętokrzyska, Sołecka, parzyste– od numerów najniższych do najwyższych
2. lutego – sobota od 11.30 w kolejności – Taborowa, Kosodrzewiny, nieparzyste – od numerów najniższych do najwyższych
4. lutego (poniedziałek) Podgórze – od numerów najniższych do najwyższych
5. lutego (wtorek) w kolejności – Saneczkowa, Stroma – od numerów najniższych do najwyższych
7. lutego (czwartek) Wiączyń Dolny – od numerów najniższych do najwyższych
8. lutego (piątek) Iglasta od najniższych do najwyższych

Jeśli nie zaznaczono inaczej – od poniedziałku do piątku wizyty duszpasterskie zaczynają się od godz. 15 a w soboty od godz. 9

IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018r.

2018-12-23
 1. Jutro Wigilia. Ostatnie roraty wyjątkowo o godz. 8, Pasterka o godz. 24. Przed Pasterką, od 23.30 serdecznie zapraszam parafian do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem.
 2. W pierwsze Święto Msze św. o 10.15 i 12, w drugie o 8, 10.15 i 12
 3. Tak jak zawsze w drugi dzień świąteczny zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 4. Za tydzień ostatnia Niedziela Świętej Rodziny – w związku z tym po Mszy św. o godz. 10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą w intencji rodzin, a na jej zakończenie będzie można podejść ze swoją rodziną po indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek rozpoczną się Wizyty Duszpasterskie, czyli tradycyjna „Kolęda”:
  - 28.12. – Popielarnia od najniższych do najwyższych – od 15,
  - 29.12. od 9 Goryczkowa (od najwyższych do najniższych). Plan całej kolędy jest wywieszony w gablocie. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego oczywiście. W związku z kolędą kancelaria przez cały styczeń, aż do 8.02. będzie czynna w godz. 9.30-11.00.
 6. Serdecznie dziękuję tym, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków w swojej okolicy. Mam świadomość, że nie wszędzie udało się nam dotrzeć, dlatego w następnych latach będziemy szukali nowych rozwiązań w tym względzie. Propozycje mile widziane.
 7. Bardzo gorąco dziękuję także wszystkim, którzy wczoraj poświęcili swój czas i siły na wykonanie dekoracji świątecznych. Na moje zaproszenie odpowiedziało ponad 20 osób poczynając od dzieci, poprzez młodzież a na dorosłych kończąc. Bardzo jestem Wam za to wdzięczny.
 8. Pragnę poinformować, że od Nowego Roku opiekę nad cmentarzem przejmie Mateusz Organka. Jestem mu bardzo wdzięczny za to, że przyjął moją propozycję i podjął się tego trudnego zadania. Przy tej okazji chcę serdecznie podziękować p. Ireneuszowi za dotychczasową pracą na cmentarzu, jak również za to, że zgodził się nadal pełnić funkcję kościelnego w naszej parafii.

III Niedziela Adwentu - 16.12.2018r.

2018-12-17
 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 2. Bardzo serdecznie proszę o pomoc przy ubieraniu choinek i ustawianiu żłóbka w sobotę od godz. 9
 3. Jest to już praktycznie ostatni tydzień adwentu, gdyż w następny poniedziałek będzie Wigilia, dlatego serdecznie zapraszam na roraty o godz. 7
 4. Pod chórem są jeszcze do nabycia świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a w zakrystii opłatki.
 5. Serdecznie dziękujemy ks. Michałowi Pietrasikowi za przeprowadzenie naszych tegorocznych rekolekcji adwentowych a na nadchodzące Święta życzymy mu coraz głębszego przeżywania obecności Pana w jego życiu.

II Niedziela Adwentu - 9.12.2018r.

2018-12-12
 1. Rozpoczynamy kolejny tydzień adwentu, który dla naszej parafii związany jest z przeżyciem rekolekcyjnych ćwiczeń. W tym roku będzie im przewodniczył ks. Michał Pietrasik. Wszyscy zaangażujmy się najlepiej jak potrafimy w ich przeżycie, zapraszajmy swoich bliskich, sąsiadów… Módlmy się gorąco o jak najlepsze ich owoce. Do czwartku proszę zgłaszać osoby starsze i chore, do których kapłan pojedzie z posługą sakramentalną w piątek ok. godz. 10 (chodzi o osoby, do których nie jeżdżę z posługą pierwszopiątkową). Program rekolekcji jest następujący: Piątek – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7 i 17; Sobota – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7, 10.15 i 17, przed Mszą św. o 10.15 i 17 przyjadą kapłani z posługą spowiedzi, Niedziela – Msze św. z naukami ogólnymi podczas wszystkich Mszy św. Msza św. z nauką dla dzieci (zwłaszcza I-Komunijnych) i ich rodziców o godz. 12.
 2. Jutro (w poniedziałek) na godz. 19 zapraszam na plebanię osoby, które byłyby zainteresowane utworzeniem Rady Parafialnej i działaniem w niej.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. Dzisiaj odbywa się również zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie a w następną niedzielę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

I Niedziela Adwentu 02.12.2018r.

2018-12-02
 1. Rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do udziału w roratach codziennie oprócz niedziel i uroczystości o godz. 7.
 2. Dziś na Mszy św. o 8 zostały poświęcone opłatki. Serdecznie proszę o pomoc w ich rozniesieniu parafii. Będą oczywiście dostępne także w kancelarii i zakrystii po Mszach Świętych.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiedź w kościele przed Mszą św. popołudniową, natomiast wizyty u chorych zostały przeniesione na 13.12. ze względu na to, że prowadzę rekolekcje w Łasku (serdecznie proszę o modlitwę o światło Ducha Świętego).
 4. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 10.15 i 17 – nie będzie rorat.
 5. Jak co roku rozprowadzamy świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece kosztują 5zł., duże są w cenie 12 i 13zł. Przypomnijmy, że cześć środków pozyskana z ich sprzedaży jest przeznaczona na pomoc dzieciom w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu dotkniętych wojną. W ramach tej samej akcji dzieci ze szkolnego koła Caritas rozprowadzają czekoladowe mikołaje w cenie 4zł za sztukę.
 6. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 7. W tym roku rekolekcje adwentowe przeżyjemy w dniach: 14-16.12. Szczegółowy program zostanie podany w następną niedzielę, ale już teraz pragnę serdecznie zaprosić do udziału w nich.

XXXIV Niedziela Zwykła 25.11.2018r.

2018-11-26
 1. Kończymy dziś Rok Liturgiczny, a od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy kolejny rok kościelny stawiając wraz z nim następny krok na ścieżkach naszej wiary. Podczas Mszy św. o godz. 8 dokonamy poświęcenia opłatków wigilijnych. Raz jeszcze proszę o zgłaszanie się osób, które zechciałyby je roznieść w okolicy swego zamieszkania. Przez cały adwent roraty będą odprawiane o godz. 7 rano, a popołudniowa Msza św. o 17
 2. Jak wiemy w naszej diecezji trwa Synod Duszpasterski. Poprzedni jego etap poświęcony był młodzieży a kolejny będzie dotyczył życia rodzinnego. Chcę więc zaprosić do udziału w Parafialnym Zespole Synodalnym osoby, które chciałyby podzielić się swoim doświadczeniem w tym względzie i oczekiwaniami, jakie mają wobec Kościoła. Szczególnie gorąco zapraszam małżeństwa zaangażowane w działanie Kościoła Domowego, ale także pozostałych parafian – mogą to być małżonkowie lub pojedyncze osoby, również żyjące w związkach niesakramentalnych. Mile widziani są także młodzi, którzy przygotowują się dopiero do zawarcia małżeństwa. Serdecznie proszę o zgłaszanie się do mnie. Spotkania byłyby prawdopodobnie raz w miesiącu i rozpoczęłyby się w styczniu lub w lutym. Ponieważ jest to kontynuacja prac synodalnych serdecznie zapraszam również młodzież, która była w tutejszej parafii zaangażowana w poprzednim etapie.
 3. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc dodatkowa Msza św. poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 20.
 4. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają do udziału w akcji "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". W ramach tej akcji po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę 02.12 będą rozprowadzać czekoladowe mikołaje w cenie 4zł za sztukę. Zachęcamy do zakupu.
 5. Rozpoczniemy również rozprowadzanie świec w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

XXXIII Niedziela Zwykła 18.11.2018r.

2018-11-19
 1. W środę będzie dzień imienin poprzedniego proboszcza – ks. Janusza – pamiętajmy o nim w modlitwie, w czwartek natomiast przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych, dlatego też Mszę św. odprawimy w intencji Chóru, scholi i p. Organistki.
 2. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla. Ofiary jakie wówczas złożymy na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD. Na Mszę św. o godz. 12 zapraszam oczywiście dzieci, zwłaszcza przygotowujące się w tym roku do I Komunii św.
 3. Serdecznie proszę o kontakt osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki oraz te, które chciałyby w tym roku pomóc w dotarciu z nimi do parafian.
 4. Pragnę poinformować, że koszt dotychczas wykonanych prac związanych z utwardzeniem placu przy cmentarzu wyniósł 9600zł. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tych pracach pomogli zarówno przez rady, jak i zorganizowanie gruzu, transportu i wreszcie wyrównanie terenu. Serdeczne Bóg zapłać.

XXXI Niedziela Zwykła 04.11.2018r.

2018-11-05
 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 19.15 a o 20 Eucharystia.
 2. W następną niedzielę przypada 100. rocznica Odzyskania Niepodległości – Święto Narodowe. Dzień ten niech będzie szczególną okazją do modlitwy za naszą Ojczyznę, podziękowania za wolność, wymodlenia zgody i pokoju w sercach naszych rodaków.
 3. Także za tydzień przed kościołami naszej archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

XXX Niedziela Zwykła 28.10.2018r.

2018-10-28
 1. Pamiętajmy dziś w modlitwie o solenizancie – ks. Kanoniku a kto może, niech przyjdzie jutro na Mszę św. w jego intencji na godz. 17.00.
 2. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8, 10.15 i 12 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jeśli by padał deszcz pozostaniemy w kaplicy i tutaj odmówimy stosowne modlitwy. Podczas Mszy św. dokonamy także obrzędu błogosławieństwa kwiatów i zniczy. Jak co roku w tym dniu będzie na cmentarzu przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz WSD w Łodzi. Skorzystamy też z pomocy harcerzy, którzy będą przy bramie cmentarza rozprowadzali znicze. Do 8.11 można zyskać odpust zupełny za zmarłych, w związku z tym po Mszach św. będziemy odmawiać litanię za zmarłych.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30, a wizyty u chorych od godz. 9
 4. Od następnej niedzieli nie będą odprawiane Msze św. popołudniowe, jako, że w środę kończą się już nabożeństwa różańcowe. Będzie natomiast w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 i Eucharystia o godz. 20.00
 5. Serdecznie dziękuję za dalszą pomoc w utwardzeniu części placu przy cmentarzu panom: Krzysztofowi Domańskiemu, Michałowi Jędrzejczakowi, Sylwestrowi Kowalskiemu, Andrzejowi Skrzekowi, Jackowi Keglerowi i Markowi Tartanusowi.

XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018r.

2018-10-22
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Intencja misji i misjonarzy będzie nam towarzyszyła podczas codziennych nabożeństw różańcowych. Po Mszy św. o 10.15 krótkie spotkanie osób, które zapisały się do KŻR z pragnieniem modlitwy w intencji odbudowy kościoła i odnowienia wiary w naszej parafii.
 2. W czwartki na godz. 18 zapraszamy na próbę dzieci, które chcą śpiewać w naszej scholi a na 19 dorosłych zapraszamy na próby chóru.
 3. W następną sobotę na godz. 10 zapraszam do kaplicy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 4. W niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 12 serdecznie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 5. Również w następną niedzielę przypada dzień imienin ks. Kanonika, ale Msza św. w intencji Solenizanta połączona z życzeniami dla niego będzie sprawowana w poniedziałek 29.10. o godz. 17.

XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018r.

2018-10-15
 1. W ramach przeżywanego dziś Dnia Papieskiego przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie dzieci i młodzież z małych ośrodków miejskich i ze wsi w zdobywaniu wykształcenia. Także u nas przed kościołem taka zbiórka się dziś odbędzie – dla ofiarodawców przewidziane są pamiątkowe obrazki.
 2. Po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 3. W związku z niedawnym pożarem, w wyniku którego spłonął dom jednej z rodzin we Wiączyniu za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc dla tej właśnie rodziny.
 4. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na Misje prowadzone w różnych częściach świata.
 5. Jak wiemy, w naszej parafii posługuje dwóch świeckich szafarzy Komunii Świętej. Zwykle widzimy ich pomagających w jej udzielaniu w kaplicy, ale jest możliwość, aby w niedzielę zanosili oni Pana Jezusa do domów chorych parafian. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób skorzystać z ich posługi jednorazowo lub na stałe proszę o zgłaszanie się do mnie.
 6. Miło mi poinformować, że udało nam się powołać do istnienia Koło Różańcowe, które będzie każdego dnia modlić się o odbudowę naszego kościoła i ożywienie wiary w parafii. Osoby, które zapisały się do tego Koła proszę o krótkie spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o 10.15
 7. W zakrystii są do nabycia zdjęcia grupowe z pielgrzymki do Rostkowa w cenie 2zł.

XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018r.

2018-10-07
 1. Jak zawsze w I niedzielę miesiąca dziś dodatkowa Msza św. o 20 poprzedzona od 19.15 adoracją Najświętszego Sakramentu
 2. Następna niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W najbliższą sobotę rocznica ostatnich objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i różaniec o pokój na świecie.
 4. Za tydzień po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Zapraszam zwłaszcza młodzież z kl. VII i VIII oraz z III kl. gimnazjum.

XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018r.

2018-09-30
 1. Przypominam, że dziś po Mszy św. o 12 spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych.
 2. Rozpoczynamy jutro październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Przez cały miesiąc będą też odprawiane Msze św. o 17 w niedziele i również po nich będzie nabożeństwo różańcowe. W środy na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek (modlitwa o powołania), I piątek (spowiedź od 16.30) i I sobota miesiąca.
 4. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 20 poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15
 5. Od dzisiaj można już zamawiać wypominki za zmarłych na przyszły rok.
 6. Przypominam, że wyjazd na pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza w najbliższą sobotę o godz. 7, a więc zbiórka przy remizie OSP w Mileszkach o godz. 6.50
 7. Wciąż czekamy na chętnych do utworzenia Koła Różańcowego, które poświęciłoby się modlitwie o dzieło odbudowy kościoła. Na chwilę obecną mamy 13 osób, tak więc jeszcze 7 jest mile widzianych.
 8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w miniony piątek włączyli się w modlitwę „Koronka na ulicach miast” – było nas w sumie 24 osoby. Bardzo Dziękuję także za włączenie się w Triduum Eucharystyczne tydzień temu. dziękuję za poprowadzenie poszczególnych adoracji Chórowi, Kościołowi Domowemu, dzieciom oraz młodzieży.
 9. Dziękuję za ofiarę na kościół w wysokości 200 zł. od państwa Balińskich z ul. Sołeckiej
 10. Stowarzyszenie " Towarzystwo Oświatowe Mileszki", Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej Mileszki serdecznie zapraszają mieszkańców osiedla Mileszki na piknik szkolny " Święto ziemniaka", który odbędzie się w sobotę 06.10.2018 roku w godzinach 10- 13. na terenie szkoły. W programie występy uczniów naszej szkoły, kawiarenka " five o'clock", degustacja ciast domowego wypieku i potraw z ziemniaków.

XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018r.

2018-09-24
 1. W piątek 28.09. po raz kolejny odbędzie się w wielu miejscach świata modlitwa do Miłosierdzia Bożego znana jako „Koronka na ulicach miast” – także przed naszym kościołem zbierzemy się o godz. 15, aby wspólnie odmówić Koronkę. W związku z tym nie będzie jej po Mszy św.
 2. W następną niedzielę na godz. 12 zapraszam dzieci, zwłaszcza te przygotowujące się w tym roku do I Komunii św. – po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców tych dzieci.
 3. Informacja dla osób wyjeżdżających do Rostkowa i Przasnysza – wyjazd jest 6.10 o godz. 7.00. Trzeba zabrać ze sobą suchy prowiant, ponieważ na miejscu nie ma jakiegoś lokalu, w którym można by zjeść wspólnie obiad. Osoby, które zapisały się wcześniej proszone są o uzupełnienie numeru PESEL.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Krygier, kaw. z p.tut. i Ewelina Bartczak, panna z par. św. Maksymiliana Kolbe w Łodzi.
 5. Serdecznie dziękuję panom, którzy wczoraj poświęcili swój czas, siły a także sprzęt, aby rozpocząć wyrównywanie placu między cmentarzem a plebanią. Byli to panowie: Krzysztof Domański, Andrzej Skrzek, Sylwester Kowalski, Jacek Kegler, Marek Tartanus, Piotr Tartanus, Maciej Tartanus, Ireneusz Kosior i Michał Jędrzejczak. Bardzo dziękuję. Prace będziemy prowadzić etapami – tak jak pozwolą nam na to środki finansowe.
 6. Serdecznie dziękuję również za ofiarę na kościół w wysokości 250 zł. od pani Zugaj z ul. Rokicińskiej.

XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018r.

2018-09-15
 1. W piątek, sobotę i niedzielę będziemy przeżywali Triduum Eucharystyczne, nazywane również Nabożeństwem 40-godzinnym. Jest to dla każdej wspólnoty okazja do uwielbienia Pana Jezusa za Jego Obecność wśród nas. W piątek po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem rozważać będziemy tajemnicę Miłosierdzia Bożego i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego (chciałbym, żebyśmy odmawiali ją razem w każdy piątek z wyjątkiem tych miesięcy, kiedy są inne nabożeństwa okresowe). W sobotę po Mszy św. Wieczór Uwielbienia prowadzony przez nasz Chór, a niedzielę po każdej Mszy św. krótka adoracja – po 8 będą ją prowadzić przedstawiciele Kościoła Domowego, po 10.15 – kapłan a po 12 – młodzież.
 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, któremu poświęcony jest cały bieżący rok jako Jubileusz 450-lecia jego śmierci. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza czyli miejsc, gdzie spędził on swoje dzieciństwo i wczesną młodość. Wyjazd jest 6.10. Dotychczas zapisały się 23 osoby – czekamy na następnych.
 4. W sobotę na godz. 10 zapraszam na spotkanie na plebanii ministrantów od kl. V wzwyż a na 10.30 ministrantów młodszych oraz chłopców będących już po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami.
 5. Jesteśmy ze sobą już 2 miesiące. Pierwsze spostrzeżenia. Przygotowywane są wnioski o zgodę na rozebranie zgliszcz. Kiedy się to stanie jest zależne od czasu, kiedy uda nam się wykonać badanie wieku drewna i rysunku spalonego kościoła. Padają też pytania o nową część cmentarza – będzie ona poświęcona i oddana do użytku prawdopodobnie przy okazji Odpustu na św. Doroty, czyli w lutym. Dbajmy wszyscy o porządek na nim. Wiele osób wskazuje też na konieczność „poprawienia wizerunku plebanii”. Ks. Janusz rozpoczął starania o pozyskanie środków zewnętrznych na dość poważne prace związane z plebanią – wszystko wskazuje na to, że te starania przyniosą skutek, ale o szczegółach powiem wtedy, kiedy będzie to już pewne. Chcielibyśmy również utwardzić teren między plebanią a cmentarzem. Parkingu z prawdziwego zdarzenia nie zrobimy, bo przekracza to nasze możliwości finansowe, ale wyrównanie i utwardzenie tego placu wydaje się możliwe. W związku z tym taka gorąca prośba – potrzebna nam będzie jak największa ilość gruzu betonowego (podobno przy budowie kaplicy komuś udało się wystarać o taki gruz) – jeżeli ktoś miałby taką możliwość lub znał kogoś kto zna kogoś… to bardzo proszę o informacje, także w odniesieniu do osób, które by dysponowały sprzętem do kruszenia. Chciałbym porozmawiać z takimi osobami, także w kwestii ceny, gdyż z jednej strony nie liczymy na otrzymanie tego gratis a z drugiej chcielibyśmy, żeby nie było to „za miliony”. Widzę bardzo dużą potrzebę powołania w naszej parafii PRD i PRE. Są to takie dwa ciała o charakterze doradczym, bo żaden ks. nie jest w stanie sam wszystkiego zauważyć i rozwiązać. Nie możemy myśleć, że Komitet powołany do odbudowy Kościoła wystarczy, bo jest on powołany w tym jednym, konkretnym celu a oprócz odbudowy kościoła jest bardzo dużo spraw bieżących, które nie mogą czekać aż nowy kościół powstanie. Liczę na propozycje co do osób, które mogłyby wejść w skład tychże Rad. W związku ze zbliżającym się październikiem, miesiącem modlitwy różańcowej chciałbym zaproponować utworzenie Koła Różańcowego, które miałoby za cel przede wszystkim modlitwę w intencji odbudowy kościoła i ożywienia wiary w naszej parafii. Proszę o zgłaszanie się do mnie.

XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018r.

2018-09-09

1. W czwartek rocznica kolejnych objawień MB w Fatimie, po Mszy św. różaniec o pokój na świecie.
2. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Św. Podczas Mszy św. odbędzie się również obrzęd poświęcenia krzyży.
3. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
4. W następną niedzielę na Mszy św. o 12 obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych.
5. Po wakacjach wznawiają swoje próby schola i chór parafialny. Dzieci, które chciałyby chwalić Boga śpiewem zapraszamy w czwartek na 18 a dorosłych na próbę chóru również w czwartek na 19.
6. Do 20.09. trwają zapisy na pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza. Jest ona zaplanowana na sobotę 6.10. Koszt ok. 50zł.
7. Zapowiedzi Przedślubne: Dariusz Grabowski, kaw. z p. św. Teodora w Kociszewie i Angelika Lobka, panna z p. tut.
8. Serdecznie dziękuję Państwu Urbanek za ofiarę na kościół w wysokości 200zł.
9. Po Mszy św. dzieci zapraszamy do zakrystii po naklejki za kolejną niedzielę.

XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018r.

2018-09-02
 1. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9. Dzisiaj po Mszy św. dzieci mogą otrzymać w zakrystii książeczki do wklejania obrazków po każdej niedzielnej Mszy św. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych 16.09 na Mszy św. o 12.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kościele po południu od 16.30.
 3. W sobotę święto MB Siewnej/Narodzenia NMP. Na Mszy św. o 17 poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
 4. W związku z przeżywanym Rokiem św. Stanisława Kostki planujemy pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza. Wyjazd byłby 6.10. Koszt ok. 50zł. Zapisy do 20.09.
 5. Zrodziła się myśl, żeby jedną Mszę św. niedzielną z naszego kościoła transmitować za pośrednictwem Internetu. Jeśli znalazłaby się osoba, która byłaby zorientowana w możliwościach technicznych takiego przedsięwzięcia, to proszę o kontakt.
 6. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za uczestnictwo w piątkowej modlitwie różańcowej w rocznicę pożaru naszego kościoła.
 7. Zapowiedzi Przedślubne: Wojciech Chrząstek, kaw. z p.tut. i Justyna Pawlak, panna z p. tut.; Dariusz Grabowski, kaw. z p. św. Teodora w Kociszewie i Angelika Lobka, panna z p. tut.

XXI Niedziela Zwykła 26.08.2018r.

2018-08-26

1. Tak jak już wspominałem w piątek 31.08. w 3 rocznicę pożaru naszego kościoła o godz. 19.30 zgromadzimy się wokół niego na modlitwę różańcową. Zabierzmy ze sobą różańce i świece. Ustawimy się na drodze procesyjnej. Pamiętajmy, żeby nie wchodzić do środka pogorzeliska.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na zakończenie Mszy św. modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

3. W następną niedzielę wieczorem o 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, o 19.45 wspólna Medytacja Słowa a 20 Msza św.

4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w następny poniedziałek o godz. 9.

5. Zapowiedzi Przedślubne: Wojciech Chrząstek, kaw. z p.tut. i Justyna Pawlak, panna z p. tut.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na kościół: p. Klimczyk z Malowniczej – 200zł i p. Stępień z Kazimierza – 100zł. Dziękuję również za ofiary składane w każdą niedzielę na tacę – Bóg zapłać.

XX Niedziela Zwykła 19.08.2018r.

2018-08-19

1. Następna niedziela zbiega się z Uroczystością MB Częstochowskiej. Na zakończenie Mszy św. o 12 dokonamy Aktu Zawierzenia naszej parafii Maryi.
2. W piątek 31.08. przypada 3 rocznica pożaru naszego kościoła. Chciałbym, abyśmy w tym dniu o godz. 19.30 zgromadzili się wokół niego na modlitwę różańcową, abyśmy opletli go fizycznie swoją obecnością i duchowo swoim oddaniem Matce Bożej naszego bólu po stracie świątyni i zawierzeniem Jej dzieła odbudowy. W związku z tym mam taką prośbę – jeśli ktoś dysponowałby nagłośnieniem, które można by rozstawić chociaż na dwóch krańcach placu kościelnego i chciałby nam nim posłużyć na tę wspólną modlitwę, to byłbym bardzo wdzięczny.
3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla diecezji lwowskiej w wysokości 1324zł.
4. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień.

XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018r.

2018-08-19

1. Jutro przypada rocznica kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym zapraszam na Mszę św. a po niej nabożeństwo różańcowe w intencji nawrócenia i pokoju na świecie.
2. W środę, 15.08. będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów według porządku niedzielnego, czyli o 8, 10.15 i 12.
3. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień.

XVIII Niedziela Zwykła 05.08.2018r.

2018-08-05

1. Przypominam, że dziś o 20 dodatkowa Msza św. poprzedzona od 19.15 adoracją Najświętszego Sakramentu i Medytacją Słowa.
2. Jutro będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego, w związku z czym Msze św. o 10.15 i 17.
3. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na powstające w Łodzi Centrum Studiów JPII, natomiast po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc dla Archidiecezji Lwowskiej. Środki pieniężne zostaną przekazane na zakup materiałów do budowy Centrum Kultury Polskiej w Lubelli i parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie oraz remont Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP we Lwowie. W pracach remontowo-budowlanych pomagają wolontariusze z Polski. Wolontariusze w czasie pobytu na Ukrainie uczą także młodzież polonijną języka polskiego i historii Polski oraz wspomagają siostry józefitki w prowadzeniu Domu Miłosierdzia we Lwowie.
4. Bardzo serdecznie dziękuję strażakom z OSP Mileszki za usunięcie gniazda os z drzewa na cmentarzu.
5. Zapowiedzi przedślubne: Marek Godlewski, kaw. z par. św. Anny w Łodzi i Irena Bińkowska, panna z p.tut.
6. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień.

XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018r.

2018-07-29

1. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa sie zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie prowadzone przez Caritas dla dzieci z rodzin najbiedniejszych

2. We czwartek 2 sierpnia - przypada pierwszy czwartek miesiąca

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9:00 a spowedź od godziny 16:30. Zapraszamy również na Mszę swietą w pierwszą sobotę miesiąca.

4. W następna niedzielę zapraszmy na Adorację Najświętszego Sakramantu na godzine 19:15. Po niej o 19:45 medytacja słowa a na zakończenie o godzinie 20:00 Eucharystia

5. Przypominamy że z placu przy kościele można zabrać sobie drewno do spalenia w domu - jeśli ktoś potrzebuje.

6. Zapowiedzi przedślubne:
a) Michał Rogowski i Anna Lozano-Rogowska.- oboje z parafii tutejszej
b) Marek Jacek Sodlewski par. Św. Anny i Irena Cecylia Bińkowska parafia tutajesza.

XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018r.

2018-07-22

1. W najbliższą środę w Liturgii będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce dzisiaj po Mszach św. Ofiary jakie złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja Fundacji Miva.
2. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
3. W I niedzielę sierpnia chciałbym zaprosić wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 19.15, po niej o 19.45 byłaby wspólna Medytacja Słowa a następnie o godz. 20 Eucharystia. Od sierpnia ta adoracja w I niedzielę każdego miesiąca byłaby naszą stałą praktyką.
4. Zapowiedzi przedślubne: Michał Rogowski i Anna Lozano-Rogowska, oboje z parafii tutejszej
5. Bardzo serdecznie dziękuję za wczorajszą pomoc przy uprzątaniu terenu wokół kościoła wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę, a było ponad 20 osób. Wiele pracy jeszcze przed nami, ale pierwszy mały kroczek został postawiony i mam nadzieję, że za nim pójdą też następne.
6. Intencje Mszy św.
7. Prasa katolicka

XV Niedziela Zwykła - 15.07.2018r.

2018-07-15

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na różaniec w miniony piątek. Nabożeństwa te będą odprawiane w 13 dzień kolejnych miesięcy aż do października.

2. W sobotę od 9 chcemy rozpocząć porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii. Serdecznie zapraszam każdego, kto może przyjść z pomocą. Mile widziane także przyniesienie sprzętu do koszenia.

3. W następną niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary, jakie zostaną złożone przy tej okazji będą przekazane Fundacji MIVA zajmującej się zakupem środków transportu dla Misjonarzy.

4. Prasa katolicka. /Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki/

5. Intencje Mszy św.