XXIII Niedziela Zwykła 6.09.2020r.

2020-09-06

1. Dziś grupa dzieci z naszej parafii przyjęła Pierwszą Komunię św. i do soboty będzie przeżywać swój Biały Tydzień. Pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzicach w modlitwie.

2. Za tydzień, po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych, a ponieważ jest to również rocznica kolejnych objawień MB w Fatimie, odmówimy różaniec o pokój na świecie i za naszych braci chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

3. Również w następną niedzielę na Mszy św. o 10.15 obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na budowę DPS „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach.

5. Od października można będzie rezerwować terminy Mszy św. za zmarłych na kolejny rok, natomiast od września można rezerwować terminy związane z Jubileuszami Małżeństw, okrągłymi urodzinami itp.

6. Serdecznie dziękuję paniom, które przez kilka ostatnich dni porządkowały kaplicę przed uroczystością I Komunii św.

7. Intencje Mszy św.

XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020r.

2020-08-22

1. W środę Uroczystość NMP Jasnogórskiej. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o 18

2. Tak jak już wspominałem w poniedziałek 31.08. w 5 rocznicę pożaru naszego kościoła o godz. 19.30 zgromadzimy się wokół niego na modlitwę różańcową. Zabierzmy ze sobą różańce i świece. Ustawimy się na drodze procesyjnej. Pamiętajmy, żeby nie wchodzić do środka pogorzeliska.

3. W sobotę 15.10. planujemy następną akcję oddawania krwi.

4. Osoby, które zadeklarowały wsparcie stypendialne dla dzieci z Syrii proszone są o dokonywanie wpłat albo bezpośrednio do mnie albo przelewem na konto z tytułem wpłaty „Syria”.

5. Są jeszcze przyjmowane zapisy na pielgrzymkę do Wadowic na 26.09.

6. 6.09. na Mszy św. o godz. 12 zaplanowana jest uroczystość I Komunii Św. W związku z tym, aby umożliwić uczestnictwo w niej przede wszystkim rodzinom dzieci I-Komunijnych, pozostałych parafian zachęcam do udziału we Mszach św. o innych godzinach – 8, 10.15 lub 20.

7. Zapowiedzi przedślubne: Patryk Jałocha, kaw. z par. św. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach i Justyna Cupryn, panna z p.tut.

8. Prasa katolicka, intencje Mszy św.

XX Niedziela Zwykła 16.08.2020r.

2020-08-16

XX Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję stypendialną „Pierwszy Krok”. Nasza parafia będzie udzielać wsparcia 21 dzieciom przez pół roku, potem będziemy musieli zdecydować czy chcemy kontynuować udział w tym przedsięwzięciu czy nie.

2. W sobotę 31.08. przypada 5. rocznica pożaru naszego kościoła. Chciałbym, abyśmy, podobnie jak rok temu, w tym dniu o godz. 19.30 zgromadzili się wokół niego na modlitwę różańcową, abyśmy opletli go fizycznie swoją obecnością i duchowo swoim oddaniem Matce Bożej naszego bólu po stracie świątyni i zawierzeniem Jej dzieła odbudowy. Zapraszam tym goręcej, że we wrześniu rozpocznie się już rozbiórka.

3. Przypominam, że ciągle jeszcze można zapisywać się na dwie pielgrzymki – diecezjalna do Gniezna 12.09 i organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Mileszek do Kalwarii Zebrz., Wadowic i Krakowa-Łagiewnik 26.09. Serdecznie zapraszamy.

4. Prasa, intencje Mszy św.

XIX Niedziela Zwykła 9.08.2020r.

2020-08-08

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

2. W czwartek przypada rocznica kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym zapraszam na Mszę św. a po niej nabożeństwo różańcowe w intencji nawrócenia i pokoju na świecie.

3. W sobotę, 15.08. będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów według porządku niedzielnego, czyli o 8, 10.15 i 12.

4. Przypominam, że jeszcze w tym tygodniu można składać deklarację co do stypendialnego wsparcia dla dzieci w Syrii. Deklaracja ta dotyczy comiesięcznej wpłaty przez pół roku poczynając od września.

5. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę diecezjalną do Gniezna na 12.09.

6. Miło mi poinformować, iż działające na terenie naszej parafii Stowarzyszenia Przyjaciół Mileszek otrzymało dofinansowanie na realizację projektu związanego z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcam zarówno osoby dorosłe jak i dzieci do udziału w wycieczce śladami Ojca Świętego, która odbędzie się 26 września (sobota). W programie wycieczki znajdą się Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska oraz krakowskie Łagiewniki. Dzięki dofinansowaniu koszt wyjazdu wyniesie 30 zł./osoba. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane będą w kancelarii do 13 września br. (niezbędne będzie podanie nr PESEL). W ramach projektu realizowany będzie także konkurs plastyczny z nagrodami o czym informować będę na początku roku szkolnego. Jestem przekonany, że ta inicjatywa służyć będzie budowaniu naszej wspólnoty a Stowarzyszeniu przysporzy nowych członków

XVIII Niedziela Zwykła 2.08.2020r.

2020-08-02

1. W czwartek będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie. W piątek wizyty u chorych od godz.9. Spowiedź w kaplicy od 17.30. Przypomnę, że po Mszy św. rozpocznie się 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Są jeszcze wolne godziny – zachęcam do przyjścia na tę godzinę własnego czuwania przed Panem Jezusem. Na zakończenie adoracji w sobotę o 17 nabożeństwo różańcowe.

3. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na powstające w Łodzi Centrum Studiów JPII.

4. Za tydzień również wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 10.15.

5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół od trzech osób/rodzin w wysokości 1550zł., a także za ofiary na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę w wysokości 2831zł.

6. W czwartek podpisana została umowa na rozbiórkę spalonego kościoła. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest od 1.09.

7. Rada Osiedla Mileszki zaprasza we wtorek, 4.08. o 18 przy OSP Mileszki na spotkanie związane z planowanym przebiegiem trasy szybkiego pociągu i problemach z tym przedsięwzięciem związanych.

XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020r.

2020-07-27

1. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji.W tym roku wspieramy akcję „Tornister pełen uśmiechów”.

2. Przypominamy, że od września włączamy się jako parafia w pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży w Syrii. Każdy kto chciałby ją wesprzeć swoją ofiarą, do połowy sierpnia składa deklarację, jaką kwotę co miesiąc chciałby na nią wpłacać przez pół roku.

3. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa z firmą, która podejmie się rozbiórki zgliszcz spalonego kościoła. Wykonawca poszukuje noclegów dla 4-6 pracowników. Jeśli ktoś chciałby odpłatnie wynająć jakiś pokój lub wiedział, gdzie takie wynajęcie jest możliwe, to proszę o kontakt.

4. Przyjmujemy już zapisy na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek sierpnia – 7/8. Gorąco zachęcam, aby poświęcić tę jedną godzinę na czuwanie przed Panem.

5. 12.09. planowana jest Archidiecezjalna pielgrzymka do Gniezna z racji Jubileuszu 100-ej rocznicy istnienia naszej diecezji. Koszt ok. 50zł. Chętnych proszę o zgłaszanie się do

XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020r.

2020-07-20

1. W najbliższą sobotę w Liturgii będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce w niedzielę po Mszach św. Ofiary jakie złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja Fundacji Miva.

2. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca, a więc ofiary, jakie złożymy na tacę będą stanowić tzw. tacę gospodarczą. Już dzisiaj składam serdeczne podziękowania zarówno za wsparcie modlitewne, jak i materialne naszej parafii.

3. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

4. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Głowacki, kaw. z p.tut. i Joanna Stankowiak, panna z p.tut.; Michał Cyrulski, kaw. z par. w Mikołajewicach i Aneta Woś, panna z p.tut.

XV Niedziela Zwykła

2020-07-11
 1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

 2. Jutro 13-ty dzień miesiąca – rocznica kolejnych objawień MB w Fatimie. Po Mszy św. odmówimy różaniec o pokój na świecie.

 3. Zapowiedzi przedślubne:

  • Sebastian Głowacki, kaw. z p.tut. i Joanna Stankowiak, panna z p.tut.;
  • Michał Cyrulski, kaw. z par. w Mikołajewicach i Aneta Woś, panna z p.tut.

XIV Niedziela Zwykła

2020-07-05

1. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

2. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach racy gospodarczej w wysokości 2526zł. Bóg zapłać. Nie zapominajmy też o modlitwie w intencji naszej parafii. W piątek odbyło się przed naszym kościołem spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie dotacji w wysokości 75 tys. zł. na rozbiórkę spalonego kościoła. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Staramy się również o wsparcie finansowe ze strony MKiDN – o postępach będę informował na bieżąco. Koszt rozbiórki z zabezpieczeniem materiału, który może być wykorzystany przy odbudowie nowego kościoła to powyżej 200 tys.

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020r.

2020-06-21

1. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, ale Odpust będziemy przeżywali w następną niedzielę. Zapraszam serdecznie na Sumę o godz. 12. Po niej odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie w tym dniu popołudniowej Mszy św. i nabożeństwa. Jest to także ostatnia niedziela miesiąca, a więc złożymy ofiary w ramach tacy gospodarczej. Już teraz z całego serca za nie dziękuję.

2. W następny poniedziałek natomiast – 29.06. przeżyjemy Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę stanowią tzw. „Daninę św. Piotra”. O godz. 18 odprawimy Mszę św. z racji 59-tej rocznicy święceń kapłańskich ks. Kanonika a także w intencji solenizantów: Piotrów i Pawłów a zwłaszcza naszych szafarzy i pana kościelnego.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w kolejnej akcji oddawania krwi. Oddało w sumie 19 osób, czyli najwięcej z dotychczasowych akcji. Kolejny raz planujemy jesienią.

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020r.

2020-06-14

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

2. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która znosi obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a za odmówienie w tym dniu Aktu Ofiarowania Sercu Jezusowemu i przyjęcie Komunii św. można zyskać odpust zupełny.

4. W najbliższą sobotę od 9 do 11 w Sali OSP Mileszki będzie kolejna możliwość oddania krwi. Na obecną chwilę są bardzo duże jej braki a co za tym idzie każda ilość jest potrzebna. Bardzo gorąco więc prosimy o jej oddawanie.

5. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, trasy procesji i w duchu modlitewnego zamyślenia ją przeżyli. Dziękuję również wszystkim, którzy włączyli się w przeżywane w naszej diecezji Święto Eucharystii, a państwu Małgorzacie i Markowi Tartanusom oraz paniom Dorocie Krupce i Magdalenie Jędrzejczyk za reprezentowanie naszej parafii w Bazylice Archikatedralnej.

6. Zapowiedzi przedślubne: Dariusz Szwedek, kaw. z p. św. Urszuli w Zbiersku i Dagmara Supera, panna z p. tutejszej, zapowiedź druga.

7. Intencje.

8. Prasa katolicka.

Trójcy Przenajświętszej

2020-06-06

1. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Mamy już zgodę policji na trasę procesji, ale jest z jej strony prośba do strażaków o pokierowanie ruchem. Musimy też zachować szczególne środki ostrożności sanitarnej, a przede wszystkim utrzymać 2m. odległości pomiędzy sobą lub iść w maseczkach. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 w okolice kaplicy). Po skończonej procesji – ok.12.15 Msza św., po której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Po południu nie będzie już ani Mszy św. ani nabożeństwa.

2. W sobotę przypada rocznica kolejnych objawień MB w Fatimie. Po Mszy św. odmówimy różaniec o poprowadzenie którego serdecznie proszę następne Koło Żywego Różańca.

3. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych – zapraszam po długiej przerwie. Nie będzie jeszcze Różańca za Braci ale odmówimy wspólnie 10-tek różańca z prośbą o całkowite ustanie epidemii. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie koła różańcowe.

4. Przypominam, że 20.06. w sobotę w godz. 9-11 odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi.

5. Zapowiedzi przedślubne: Dariusz Szwedek, kaw. z p. św. Urszuli w Zbiersku i Dagmara Supera, panna z p. tutejszej, zapowiedź pierwsza.

6. Prasa katolicka.

7. Intencje Mszy św.

Zesłanie Ducha Świętego

2020-05-31

1. Przy wyjściu z kaplicy przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Caritas.

2. W związku ze zniesieniem limitu uczestników we Mszach św. i nabożeństwach od następnej niedzieli kończymy transmisję Mszy św. i udzielanie Komunii św. między Mszami. Zapraszamy do kaplicy!

3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W I piątek miesiąca wizyty u chorych od 9 ale serdecznie proszę o potwierdzenie, ponieważ wiem, że niektórzy wolą dla bezpieczeństwa jeszcze trochę wstrzymać się z kontaktem ze światem zewnętrznym. Spowiedź w kaplicy od 17.30

5. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na adorację z pierwszego piątku na sobotę. Zapraszamy również serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 17. W piątek o 20 adorację poprowadzi młodzież naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszam na nią przede wszystkim ludzi młodych.

6. Za tydzień na Mszy św. o 12 jedno z dzieci naszej parafii przyjmie indywidualną I Komunię św. Pamiętajmy w modlitwie o Bartku i jego rodzinie.

7. Zbliża się Boże Ciało. Organizacja procesji będzie możliwa z ograniczeniem do 150 uczestników oraz zachowaniem stosownych odstępów między poszczególnymi osobami. Bardzo serdecznie więc proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy i trasy procesji.

8. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Halicki kaw. z par. św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej i Oliwia Ormaniec, panna z par. tutejszej, zapowiedź druga.

Wniebowstąpienie Pańskie

2020-05-23

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Odpowiadając na pytania dotyczące transmisji Mszy św. z naszej kaplicy, pragnę poinformować, że jeśli nie zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności, to planujemy je przeprowadzać do końca czerwca. Do tego samego czasu w każdą niedzielę po Mszy św. o 10.15 jest możliwość przyjęcia Komunii św. w kaplicy.

2. We wtorek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych mamach, zarówno tych żyjących, jak i tych, które już zakończyły swoje życie.

3. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas, jako wsparcie pomocy, którą ona świadczy na co dzień.

4. Przypomnę, że również w czerwcu planowana jest 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w I piątek czyli 5.06 Mszą św. o 18 a zakończy w sobotę nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o 17 i Eucharystią następującą po nim. Zapisywać się można już od dzisiaj.

5. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Halicki kaw. z par. św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej i Oliwia Ormaniec, panna z par. tutejszej, zapowiedź pierwsza.

6. Prasa (Różaniec). Intencje Mszy św.

VI Niedziela Wielkanocna

2020-05-17

1. Od dzisiaj w kościołach i kaplicach może przebywać trochę więcej osób jednocześnie – 1 os/10m2 – w naszej kaplicy w praktyce oznacza to 15 osób. Mamy nadzieję, że ta liczba będzie mogła się stopniowo zwiększać. Powoli więc już zapraszamy do powrotu do kościoła.

2. Serdecznie dziękuję przedstawicielom Koła Różańcowego z ul. Pomorskiej za poprowadzenie Nabożeństwa Różańcowego w minioną środę. Następny różaniec fatimski będzie miał miejsce 13.06 a więc w sobotę po Bożym Ciele. Mam nadzieję, że uda się, aby został on poprowadzony przez kolejne Koło Różańcowe.

3. Jutro przypada 100-tna rocznica urodzin św. Jana Pawła II – niech ten dzień będzie dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za dar pontyfikatu tego Wielkiego Papieża.

4. Zbliża się także Boże Ciało. Nie wiemy za bardzo, jak ono będzie w tym roku wyglądało. Możliwe, że ciągle obowiązujące ograniczenia spowodują, że procesja tak uroczysta jak każdego roku nie będzie możliwa. Niektórzy prognozują, że będzie mogła być zorganizowana w jakimś zredukowanym wymiarze, np. kapłani, chór i Służba Liturgiczna, a wierni będą oczekiwać tylko w ograniczonej liczbie przy poszczególnych ołtarzach. Niemniej bardzo serdecznie proszę, żeby pomyśleć o udekorowaniu ołtarzy jak co roku, ponieważ może się okazać, że wszystko wyjaśni się w ostatniej chwili, kiedy trudno już będzie się zorganizować.

5. Trwajmy ciągle na modlitwie o dar przezwyciężenia epidemii i szybki powrót szeroko pojętej normalności.

6. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na rzecz parafii, wpłacane teraz głównie przez internet oraz za zapewnienia o modlitwie w intencji parafii.

7. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Świniarski i Dominika Świątek, oboje z p.tut. Zapowiedź druga.

8. W święto Matki Bożej Fatimskiej otrzymaliśmy pozwolenie na prowadzenie prac na obiekcie zabytkowym. Teraz będziemy podejmować starania o pozwolenie na budowę, które otworzy drogę do rozbiórki zgliszcz i zabezpieczenia elementów zabytkowych. Wszystkich, którzy modlą się w intencjach związanych z odbudową kościoła proszę serdecznie w tym czasie także o modlitwę o mądrość przy wyborze wykonawcy.

V Niedziela Wielkanocna

2020-05-09

1. Trwamy w miesiącu szczególnie poświęconym Matce Bożej. Pamiętajmy, mimo utrudnień, w jakich się znaleźliśmy, o modlitwie do Niej, prosząc o Jej matczyną miłość i opiekę nad nami.

2. W kaplicy nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszach św., zachęcam serdecznie, aby także w domach odmawiać razem Litanię Loretańską do Matki Bożej. Z utęsknieniem czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli znów razem spotkać się w kaplicy na wspólnej modlitwie. W środę przypada 13. maja, rocznica pierwszych objawień fatimskich. Po Mszy św. z nabożeństwem majowym połączymy różaniec o pokój. Poprowadzi go jedno z Kół Różańcowych z naszej parafii. Tak jak w poprzednich latach będziemy spotykać się na tych nabożeństwach co miesiąc, 13-tego aż do października i jeśli byłoby to możliwe, to prosiłbym o ich prowadzenie za każdym razem inne Koło Różańcowe.

3. Zaplanowany już został kolejny termin oddawania krwi w Sali OSP Mileszki. Będzie to 20.06. w godz. 9-11. Już teraz serdecznie zapraszamy.

4. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Świniarski i Dominika Świątek, oboje z p.tut. Zapowiedź pierwsza.

5. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary na kościół, także osobom spoza parafii, które łączą się z nami za pośrednictwem internetu.

IV Niedziela Wielkanocna

2020-05-02

1. Rozpoczęliśmy piękny, maryjny miesiąc, jakim jest maj. Nie możemy swobodnie i w takiej liczbie, jak byśmy chcieli uczestniczyć w nabożeństwach majowych ze względu na stan epidemii, ale zachęcam, żebyśmy podtrzymywali tę piękną tradycję w domach, modląc się razem litanią loretańską do Matki Bożej – śpiewając ją lub chociaż odmawiając. Starajmy się też, zachowując zalecane środki ostrożności uczestniczyć w tych nabożeństwach przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, może także w tych miejscach, w których ta tradycja ustała.

2. Przypomnę, że dziś o 19.15 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie możliwość spowiedzi, a po niej dodatkowa Eucharystia o godz. 20.

3. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – dzień wymiany tajemnic różańcowych, ale jeszcze tym razem się przed tym powstrzymajmy, zachowując dotychczasowe tajemnice. Mam nadzieję, że w czerwcu już uda nam się je wymienić, choć może w inny sposób niż zwykle.

Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będziemy ją kontynuować w kolejne I piątki poszczególnych miesięcy.
Dziękuję również za wszelkie, w różny sposób wyrażane zapewnienia o jedności.
Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na kościół oraz w darze dla państwa Biegańskich, którzy przeżyli pożar domu (łącznie 700zł). Serdeczne Bóg zapłać.

III Niedziela Wielkanocna

2020-04-25

1. W piątek rozpoczyna się maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Odprawiamy je codziennie po Mszy św. Wyjątkiem będzie najbliższa sobota, kiedy to nabożeństwo majowe będzie na zakończenie 24-godzinnego czuwania, czyli przed Mszą św. Wizyty u chorych w tym dniu od 9, ale podobnie, jak w ubiegłym miesiącu, tylko u tych, którzy wyrażą taką wolę.

2. Zrodziła się propozycja, abyśmy raz w miesiącu podjęli 24-godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, tak jak to miało miejsce z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Może więc znaleźliby się chętni na takie czuwanie - podobnie jak wtedy - godzina dla osoby/małżeństwa/rodziny...
Rozpoczęcie zawsze w I piątek po Mszy św. Koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po którym (czyli od ok. 19) adoracja indywidualna, a zakończenie w sobotę - wspólnym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które byłoby prowadzone od 17 do Mszy św.
Kto chętny, niech zgłasza się do ks. Proboszcza.

3. W następną niedzielę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Pamiętajmy wówczas szczególnie o modlitwie w intencji Ojczyzny. O godz. 12 będzie Msza św. w intencji naszych strażaków, na którą zapraszam (choć tylko w formie delegacji) zarówno OSP Mileszki, jak i OSP z ul. Malowniczej.

4. Pragnę poinformować, że w związku z panującą pandemią uroczystość I Komunii św. zostaje przeniesiona na 6.09.2020 o godz. 12.00. Jeśli do tego czasu sytuacja ulegnie poprawie, to w piątek poprzedzający tę niedzielę, czyli 4.09.2020 odbyłaby się uroczystość odnowienia Chrztu św. i I spowiedź dzieci.

5. Wyrażając wdzięczność wszystkim ofiarodawcom za wsparcie materialne udzielane naszej parafii w tym trudnym czasie, ośmielam się zwrócić z gorącą prośbą. Krótko przed świętami Państwo Biegańscy, członkowie naszego chóru i mocno związani z naszą parafią przeżyli pożar domu. Z oczywistych powodów nie możemy przeprowadzić zbiórki z pomocą dla nich tutaj w kaplicy, ale jeżeli ktoś mógłby udzielić im wsparcia to można to zrobić przez zbiórkę w internecie (link do niej znajduje się na parafialnym profilu facebooka) albo wpłacając na konto parafii i podając jako tytuł wpłaty „Dla Katarzyny i Roberta”. Liczę bardzo na Waszą wrażliwość i ofiarność i z góry dziękuję za każdą wpłaconą dla nich ofiarę.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

2020-04-18

1. Rozpoczynamy dziś 76. Tydzień Miłosierdzia. Będzie on przebiegał pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza teraz, kiedy mamy aż nadto dużo okazji do okazywania miłosierdzia wobec bliźniego, poczynając od naszych domowników, poprzez tych, o których niekiedy z dnia na dzień się dowiadujemy, że nie mogą opuszczać domu i potrzebują kogoś, kto chociażby chleb im kupi.

2. Trwamy cały czas w ograniczeniach wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego. Od jutra wprawdzie zmieniają się zasady co do liczby osób mogących jednocześnie przebywać w kościele, ale wziąwszy pod uwagę wielkość naszej kaplicy niewiele to zmienia. Pamiętajmy o noszeniu maseczek. Jedna z rodzin naszej parafii podarowała maseczki zrobione własnoręcznie w wariancie wielokrotnego użytku. Są wyłożone przy wejściu do kaplicy. Można je wziąć oczywiście bez żadnej opłaty.

3. Dziś po Mszy św. o 10.15 został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego. Rodzinie, która ofiarowała go naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za składane na bieżąco ofiary (także w formie przelewów na konto parafii), stanowiące nieocenioną pomoc w codziennym funkcjonowaniu parafii.

Niedziela Palmowa 5.04.2020r.

2020-04-04

Niedziela Palmowa
5.04.2020r.

1. Tegoroczny Wielki Tydzień, w którym Liturgia ukaże nam najważniejsze wydarzenia dla wszystkich uczniów Chrystusa będziemy zmuszeni przeżywać we własnych domach trwając we wspólnocie ducha. Obowiązuje bowiem rozporządzenie o ograniczeniu liczby uczestników do 5 osób. Serdecznie więc zachęcam do przeżywania tych wielkich Tajemnic naszej wiary za pośrednictwem transmisji na żywo przez parafialny profil fejsbuka. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 20. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Chętni mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.

2. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego: 8, 10.15 i 12, ale również z ograniczeniem do 5 osób. Postaramy się transmitować Mszę św. o 10.15

3. Serdecznie zachęcam, abyśmy w domach włączyli się również w modlitwy Nowenny przed Świętem Miłosierdzia od Wielkiego Piątku do soboty po Wielkanocy.

4. Tak, jak już to było wspominane nie będzie w tym roku obrzędu poświęcenia pokarmów, ani w kaplicy ani w domach. W to miejsce odmówmy modlitwę błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym. Jej tekst dostępny jest przy wyjściu z kaplicy oraz na stronie internetowej i parafialnym fejsbuku.
5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i w ramach tacy gospodarczej: Popielarnia 540zł. oraz kilka ofiar indywidualnych przekazanych osobiście lub wpłaconych na konto parafii.

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020r.

2020-03-29

V Niedziela Wielkiego Postu
29.03.2020r.

1. Trwając w tym trudnym czasie, jakim jest społeczna kwarantanna, nie zapominajmy o trwaniu sercem przy Bogu. Zbliżające się Święta przeżyjemy inaczej niż zwykle, z daleka od świątyń, ale mimo tego, niech będą to dla nas dni wypełnione radością ze Zmartwychwstania Pańskiego. We wszystkie dni poprzedzające Triduum Paschalne, pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Pamiętając o ograniczeniach narzuconych przez prawodawców, postarajmy się jednak stopniowo w poszczególne dni pojednać z Panem Bogiem nie odkładając na ostatnie chwile. Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi w innym czasie, to proszę o indywidulany kontakt. Z tego, co już wiemy na pewno, ograniczenia co do liczby uczestników Mszy św. i nabożeństw będą obowiązywały także w Wielkanoc. Nie będzie również w tym roku obrzędu poświęcenia pokarmów. Zastąpmy go wspólną modlitwą przed wielkanocnym śniadaniem. Przykładowy tekst takiej poszerzonej modlitwy podamy w przyszłą niedzielę na stronie internetowej. Postaramy się również podtrzymać transmisję Mszy św. na żywo.

2. Zrodziła się propozycja 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu podobnie jak to było podczas nabożeństwa 40-godzinnego, czyli na każdą godzinę zapisana jedna osoba/rodzina do czuwania. Rozpoczęcie byłoby w Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej czyli ok. 20 a zakończenie w Wielką Sobotę przed Liturgią Wigilii Paschalnej czyli przed 20. Chętni do zapisania się na konkretną godzinę proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – wizyty tylko u tych chorych, którzy będą sobie tego życzyli.

4. W następną niedzielę o 19.15 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu a o 20.00 Eucharystia.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: Pomorska – za Iglastą – 260
Mileszki – 260
Bardzo dziękuję również za wpłaty indywidualne i przez internet.
Serdeczne Bóg zapłać za to wsparcie.

Szczególnie gorąco dziękujemy za zapewnienia o duchowej i modlitewnej łączności z parafią.

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020r.

2020-03-21

IV Niedziela Wielkiego Postu
22.03.2020r.

1. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jakie złożyli mieszkańcy u. Kosodrzewiny i Sołeckiej w wysokości 400zł, Malownicza (łącznie z ofiarą na Boże Ciało) -1391zł. Dziękuję również za ofiary złożone indywidualnie lub przez internet w wysokości 180zł. Ze względu na zagrożenie epidemiczne bardzo proszę, aby nie przeprowadzać zbiórki po domach.

2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie jest to dzień modlitwy o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu wiele osób składało przyrzeczenia duchowej adopcji. Tym razem nie będzie to możliwe w sposób uroczysty, w kaplicy, ale zachęcam do podjęcia tego zobowiązania indywidualnie.

III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020r.

2020-03-14

III Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2020r.

1. W związku z zaistniałą sytuacją i ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego nie będą odprawiane żadne nabożeństwa dodatkowe poza Eucharystią. Nie będzie więc w piątki Dróg Krzyżowych a w niedziele Gorzkich Żali. Bez konieczności nie wychodźmy z domu, unikajmy większych zbiorowisk ludzi. Do 29.03. nie można organizować spotkań, które gromadziłyby więcej niż 50 osób. Dotyczy to także Mszy św. Nie będzie więc również możliwości przeprowadzenia rekolekcji wielkopostnych. Szczególną ostrożność zaleca się osobom starszym. Zainteresujmy się seniorami mieszkającymi w pobliżu, czy nie potrzebują choćby pomocy w zrobieniu podstawowych zakupów. Również parafia służy w tym względzie pomocą. Jeśli ktoś chciałby, żeby zrobić mu zakupy i dostarczyć do domu, oczywiście nieodpłatnie, proszę śmiało dzwonić. Przypominam także o możliwości zgłaszania chęci przyjęcia niedzielnej Komunii św. w domu. Każdy, kto taką chęć wyrazi, na pewno otrzyma taką możliwość. Zarówno ja, jak i szafarze służymy pomocą.

2. W związku z pytaniami, co z naszą akcją oddawania krwi zaplanowaną na 21.03.2020 pragnę poinformować, że z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa otrzymałem pismo, w którym zawarta jest prośba, abyśmy NIE REZYGNOWALI Z ODDAWANIA KRWI. Jest ona bardzo potrzebna. Zawsze! Jak nietrudno się domyślić, będzie potrzebna i teraz. Może nawet bardziej. Dlatego gorąco Was proszę przyjdźcie ją oddać. Personel, który do nas przyjedzie na pewno będzie zdrowy. Krew pobierana jest ZAWSZE jednorazowym sprzętem. ZDROWIE RATOWAĆ TRZEBA KAŻDEGO DNIA. Niech ta trudna dla nas wszystkich sytuacja wyzwoli w nas tym większą solidarność z tymi, którzy tej krwi potrzebują.

3. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z ul. Pomorskiej, od Iglastej do Popielarni w wysokości 635zł. Dziękuję również p. Goss za przeprowadzenie zbiórki.

4. Zapowiedzi przedślubne: Damian Nowak i Sandra Głowacka, oboje z p.tut. – zapowiedź druga.

II Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2020r.

2020-03-08
 1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i różaniec za Braci. Serdecznie zapraszam do zgłaszania się chętnych, którzy jako rodzice lub rodzice chrzestni chcieliby dołączyć do drugiego koła Różańca w intencji dzieci – potrzebnych jest jeszcze 9 osób.
 2. Odbyło się pierwsze informacyjne spotkanie małżonków zainteresowanych przyłączeniem się do Kościoła Domowego. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przystąpić do nowego Kręgu, który chcemy utworzyć, to proszę o kontakt.
 3. Za tydzień o 11 na plebanii spotkanie młodzieży, która chciałby włączyć się do Oazy.
 4. Uprzejmie proszę o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli mogą to uczynić osoby, które podejmowały się tego trudu w poprzednich latach, to bardzo je o to proszę, a jeśli nie są w stanie, a mogłyby się zaangażować także inni mieszkańcy poszczególnych ulic, to z góry składam serdeczne podziękowanie.
 5. Serdecznie dziękuję paniom za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ubiegłym tygodniu. W najbliższy piątek o 17.30 będzie Droga Krzyżowa w intencji panów i – mam nadzieję – poprowadzona przez panów. Zgłosił się już chętny do przygotowania rozważań, ale potrzebnych jest jeszcze trzech mężczyzn do niesienia krzyża i świec.
 6. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Damian Nowak i Sandra Głowacka, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza
 8. Przypominam, że w sobotę za dwa tygodnie, czyli 21.03. od 10 do 12 w Sali OSP będzie przeprowadzona kolejna akcja pobierania krwi. Serdecznie zapraszam zarówno tych, którzy włączyli się w poprzednie akcje, jak i osoby, które zotychczas jeszcze w nich nie uczestniczyły. Przychodzimy po lekkim śniadaniu, w dniach poprzedzających pijemy jak najwięcej WODY. Nie zapomnijmy też dowodu osobistego. Zapraszajmy także osoby spoza parafii.
 9. Jeszcze dzisiaj członkowie Rady Osiedla zbierają podpisy dotyczące dwóch ważnych dla naszej okolicy spraw – wytyczonej linii kolei dużych prędkości oraz autobusu nocnego, który dojeżdżałby do naszej okolicy.

I Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020r.

2020-02-29

I Niedziela Wielkiego Postu

1.03.2020r.

1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W niedziele o 16.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną a w piątki o 17.30 Droga Krzyżowa. Już teraz pragnę poinformować, że nastąpi ważna zmiana dotycząca Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej – otóż Liturgia Wielkiej Soboty, która zawiera już w sobie ogłoszenie światu, że Pan zmartwychwstał rozpocznie się o godz. 21 i zakończy Procesją Rezurekcyjną. Zachowamy tym samym pewną logikę w Liturgii, nie będzie natomiast Rezurekcji w Wielkanoc o poranku. Proszę serdecznie o przekazywanie tej informacji swoim bliskim i sąsiadom, bo zdaję sobie sprawę, że część z naszych parafian, nie uczestnicząc w coniedzielnej Mszy św., może nie usłyszeć tej informacji, przyjechać na Rezurekcję na 6 rano i zastać zamkniętą kaplicę.

2. Dziś o 11 na plebanii spotkanie oazowe młodzieży, a po Mszy św. o 12 w kaplicy spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców.

3. W środę o 18.45 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17. Na Drogę Krzyżową w tym dniu zapraszamy szczególnie panie, natomiast o 19.30 na plebanii spotkanie informacyjne dla osób, które byłyby zainteresowane charyzmatem Kościoła Domowego i ewentualnym przystąpieniem do niego.

5. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek dla Misjonarzy Polskich pracujących w Afryce.

6. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci, a o godz. 17 – Msza św. w int. Kobiet. Serdecznie zapraszam na nią panie i panów, którzy chcą się za nie pomodlić.

7. Serdecznie dziękuję za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary w ramach tacy gospodarczej w wysokości 2800zł. Bóg zapłać.

8. Dziś i w następną niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Osiedla zbierają podpisy dotyczące dwóch ważnych dla naszej okolicy spraw – wytyczonej linii kolei dużych prędkości oraz autobusu nocnego, który dojeżdżałby do naszej okolicy. Swój podpis będzie można złożyć również w tygodniu w kancelarii parafialnej. Spotkanie dotyczące tych ważnych spraw będzie miało miejsce w czwartek o 19.30 w Remizie OSP. W środę natomiast o 17 przy sklepie będzie także spotkanie z p. redaktor jednej z gazet codziennych dotyczące stanu nawierzchni ulic, zwłaszcza Sołeckiej, Mileszki, Gerberowej i Goryczkowej.

9. Prasa katolicka (Różaniec), intencje Mszy św. Na stoliku jak co roku są też wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną w ramach corocznej akcji charytatywnej Caritas jako pomoc dla osób starszych. Ofiary z tej jałmużny będzie można przynieść w Niedzielę Miłosierdzia.

VII Niedziela Zwykła

2020-02-23

VII Niedziela Zwykła
23.02.2020r.

1. Dziś o 11 na plebanii spotkanie oazowe dla młodzieży a o 18 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

2. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.15 i 18. Zostaną również zebrane ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas. Nie będzie w tym dniu czynna kancelaria parafialna. We wszystkie piątki wielkopostne Droga Krzyżowa o godz. 17.30 – najbliższa będzie związana z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy i zgorszenia spowodowane przez kapłanów. Podczas Mszy św. w piątki zamiast homilii będziemy wysłuchiwać fragmentów „Dzienniczka” s. Faustyny, nie będzie natomiast po Mszy św. Koronki do Miłosierdzia Bożego. W niedziele o godz. 16.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Dla dzieci przewidziane są naklejki za uczestnictwo w nabożeństwach a na koniec Wielkiego Postu również nagrody. Serdecznie zachęcam do podjęcia czynów pokutnych w intencji Kościoła i świata. Kto ma takie życzenie, może je wpisywać do wyłożonej na stoliku Księgi Pokutnej.

3. W następną niedzielę na godz. 12 serdecznie zapraszam dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. Małżeństwa, które byłyby zainteresowane utworzeniem nowego Kręgu Kościoła Domowego zapraszam na spotkanie na plebanii w piątek 6.03. o godz. 19.30

5. Kolejna akcja oddawania krwi będzie w sobotę – 21.03. od 10 do 12.

6. Przy wyjściu z kaplicy można wziąć „Zdrapki Wielkopostne” z propozycją jakiegoś uczynku na każdy dzień postu.

7. Strażacy z OSP Mileszki zwracają się do nas z prośbą o przekazanie 1% na ich statutową działalność. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku.

8. Od 10.02. do 10.03 trwają konsultacje społeczne dotyczące planowanego poprowadzenia linii Kolei Dużych prędkości. Swoje uwagi można zgłaszać na stronie cpk.pl. Tam też jest mapa planowanego przebiegu linii, również w naszej najbliższej okolicy.

9. Prasa katolicka. Intencje Mszy św.

VI Niedziela Zwykła

2020-02-16

VI Niedziela Zwykła
16.02.2020r.

1. Jeszcze do wtorku można na parking przy cmentarzu przywozić elektro-śmieci w ramach akcji pomocy misjom, a zwłaszcza siostrom pallotynkom posługującym w Kamerunie.

2. W miniony wtorek przeżywaliśmy wraz z całym Kościołem Światowy Dzień Chorych, wiele osób przyjęło sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominam przy tej okazji, że posługa chorym w naszej parafii oprócz doraźnych wezwań jest prowadzona w I piątki miesiąca przez kapłana, a także w każdą niedzielę, kiedy to nadzwyczajni szafarze po Mszy św. o 10.15 udają się z Komunią św. do domów. Zachęcamy do zgłaszania adresów do tej posługi, zarówno wtedy, gdy dotyczy to osób, które na stałe pozostają w domach, jak i wtedy, gdy chodzi o krótszy okres a nawet pojedynczą niedzielę.

3. W następną niedzielę na godz. 11 zapraszamy na plebanię młodzież, która chciałaby włączyć się do Ruchu Oazowego. Zapraszamy zarówno dziewczyny, jak i chłopców od kl. VI do VIII, a także młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

4. Również w następną niedzielę o godz. 18 spotkanie Rady Parafialnej.

5. Jest to także ostatnia niedziela miesiąca. Msza św. o 10.15 będzie z poszerzoną asystą. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w nią np. przez czytanie modlitwy wiernych, bądź procesję z darami, to zapraszam na krótkie spotkanie w kaplicy w piątek o 18.45. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą składane w ramach tzw. tacy gospodarczej, dzięki której możemy prowadzić niezbędne prace w naszej parafii. Za Waszą ofiarność już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
Dzieci i młodzież oraz ich rodziców zainteresowanych nauką w szkołach prowadzonych przez OO. Bernardynów zapraszamy na najbliższe wydarzenia, aby poznać nasze szkoły:
- w Łodzi w piątek 21 lutego w godzinach 15.30 - 18.30 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego OO. Bernardynów przy Pankiewicza 15;
- w Wiączyniu Dolnym 21 lutego 2020 w godzinach 10.00 - 12.00 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 3 - 9 lat pt. "Przystań w Wiączyniu".
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.pankiewicz.edu.pl oraz na kontach szkół na Facebooku. Przypominamy, że nie jesteśmy szkołami rejonowymi i nie jesteśmy objęci rekrutacją elektroniczną.
Spotkajmy się!

V Niedziela Zwykła 9.02.2020r.

2020-02-09

V Niedziela Zwykła
9.02.2020r.

1. We wtorek w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy obchodzić Dzień Chorych. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 18. Można również zgłaszać adresy osób chorych, które nie mogą dotrzeć do kościoła, aby przyjęły sakramenty w domu.
2. Od jutra wracają popołudniowe godziny otwarcia kancelarii, w środy kancelaria będzie czynna od 9.30 do 10.45 a w pozostałe dni od poniedziałku do piątku od 15.30 do 16.45.
3. W sobotę na godz. 11 na plebanię zapraszam na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
4. Do 18.02. na parkingu obok pojemników na odzież używaną można składać elektrośmieci w ramach zbiórki, której celem jest pomoc misjom.
5. Serdecznie dziękuję za pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznych i porządkowaniu kaplicy w minionym tygodniu.

IV Niedziela Zwykła 2.02.2020r.

2020-02-01

IV Niedziela Zwykła
2.02.2020r.

1. Dziś składamy ofiary do puszek na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych.

2. W następną niedzielę, 9.02. będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Doroty. Suma Odpustowa o godz. 12 będzie sprawowana przez ks. dr. Sławomira Szczyrbę, rektora Wyższego Seminarium Duchownego 35+. Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału wszystkich parafian i sympatyków parafii. Wszyscy uświetnijmy naszą parafialną uroczystość. W związku z tym wymiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo przed Sumą – o 11.40 (kto może to zrobić indywidualnie, to proszę wymienić między sobą), nie będzie natomiast Różańca za Braci.

3. Bardzo serdecznie proszę jutro po Mszy św. czyli ok. 18.45 o pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznych i uporządkowaniu kościoła.

4. W środę po Mszy św. w kaplicy spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

5. W pierwszy piątek miesiąca wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy przed Mszą św.

W tym tygodniu kończymy kolędę:

3.02. - poniedziałek
Olkuska, Galaktyczna, Wielkiej Niedźwiedzicy, Andromedy

4.02. - wtorek
Listopadowa, Obłoczna, Kamykowa

5.02. - środa
Iglasta numery parzyste od końca do numeru 8

6.02. - czwartek
Iglasta numery nieparzyste od końca i numer 6

7.02. - piątek
Popielarnia od końca

W sobotę od 9 będzie dzień dodatkowych wizyt u osób, które nie były obecne w domu podczas kolędy, a chciałyby wspólnie z kapłanem prosić Boga o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Adresy zgłaszać można do piątku, także drogą mailową lub telefoniczną.

III Niedziela Zwykła

2020-01-26
III Niedziela Zwykła 26.01.2020r. 1. Jeszcze w najbliższy wtorek można przyłączyć się do organizowanego przez Caritas kursu dla wolontariusz hospicyjnych. Mogą w nim uczestniczyć osoby pełnoletnie, mile widziani są także czujący się na siłach emeryci. 2. Zwróciłem się do Urzędu Miasta z prośbą o możliwość wycięcia drzew między nagrobkami, ale przyszła decyzja odmowna. Jeśli ktoś uważa, że w okolicach jego rodzinnych grobów jest drzewo, które zagraża nagrobkowi, to proszę o kontakt ze mną w najbliższym tygodniu. 3. W następną niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Zostaną zebrane ofiary do puszek na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Św. Po Mszy św. o godz. 10.15 koncert kolęd i innych pieśni religijnych w wykonaniu chóru św. Doroty i św. Jana Chrzciciela z naszej parafii oraz chóru Cantate Collective z Piotrkowa Trybunalskiego. Na Mszę św. o godz. 12 serdecznie zapraszam dzieci, zwłaszcza I-Komunijne i ich rodziców. Po Mszy św. będzie również spotkanie dla nich. 4. W następny poniedziałek o godz. 18.45 serdecznie proszę o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych i choinek. 5. Tegoroczny odpust ku czci św. Doroty będziemy przeżywali w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 9.02. Uroczysta Suma Odpustowa będzie sprawowana o godz. 12 przez ks. dr. Sławomira Szczyrbę. Gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania naszego parafialnego święta. 6. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący: 27.01. - PONIEDZIAŁEK DUNAJEC, STROMA 28.01. - WTOREK Bazaltowa, Dolina Kościeliska, Krzemieniowa 29.01. - ŚRODA Podgórze, Juhasowa, Gorce 30.01. - CZWARTEK Saneczkowa, Skalna parzyste od numeru 62 do końca 31.01. - PIĄTEK Skalna parzyste do numeru 60 1.02. – SOBOTA (OD GODZ. 10.00) Skalna nieparzyste Prasa katolicka, intencje Mszy św.

II Niedziela Zwykła 19.01.2020r.

2020-01-18

II Niedziela Zwykła
19.01.2020r.

1. Wczoraj rozpoczęły się Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan, przebiegające pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. Potrwają one do 30.01. Pamiętajmy także w indywidualnych modlitwach o tej intencji, aby spełnić pragnienie naszego Pana, abyśmy byli jedno.

2. W związku z koniecznością segregacji odpadów musimy też rozpocząć pewne przygotowania na cmentarzu. Na razie proszę tylko o oddzielenie odpadów szklanych do oznaczonego pojemnika. Z czasem będziemy musieli, podobnie jak w domach, dokonywać pełnej segregacji na poszczególne frakcje.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
20.01. - poniedziałek
Pigwowa, Świętokrzyska, Sołecka parzyste
21.01. - wtorek
Kosodrzewiny nieparzyste; Taborowa
22.01. - Środa /od godziny 14.00/
Kosodrzewiny parzyste 16-62
23.01. - czwartek
Kosodrzewiny parzyste 64-do końca
24.01. - piątek
Arniki; Henrykowska parzyste
25.01. - sobota
Henrykowska, nieparzyste

Komunikaty kurialne:

1. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę odbędzie się
w niedzielę 26 stycznia o godz. 18.00 w Kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 40). Po Mszy św. będzie czas na życzenia, kolędowanie i poczęstunek w dolnym kościele.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 7-9 lutego 2020 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 5 lutego drogą mailową (rekolekcje.urodziny.2020@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020r

2020-01-12

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020r.

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych oraz Różaniec za Braci.

2. W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Mileszek i naszej parafii serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji spotkania „Zdrowy i Bezpieczny Senior”. Bardzo gorąco dziękuję paniom, które przygotowały przepyszne wypieki, strażakom za udostępnienie Sali, a także wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału.

3. Serdecznie dziękuję za ofiary na kościół – zarówno te składane podczas kolędy, jak i dwie ofiary wpłacone przez internet w łącznej wysokości 170zł.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

13.01. - PONIEDZIAŁEK GERBEROWA ZA AUTOSTRADĄ; MALOWNICZA, PARZYSTE 74/76-130

14.01. - WTOREK Malownicza, parzyste 134-216

15.01. - ŚRODA Malownicza, nieparzyste 13-95

16.01. - CZWARTEK Malownicza, nieparzyste 97-171

17.01. - PIĄTEK Wiączyń Dolny, od najwyższych numerów i Wiączyńska

18.01. - SOBOTA Sołecka, nieparzyste

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5.01.2020r.

2020-01-05

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
5.01.2020r.

1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych. Taca na Misje. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać paczuszki z kredą i kadzidłem. Dochód przeznaczony jest na potrzeby miejscowej szkoły.
2. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12 spotkanie dzieci I-Komunijnych i ich rodziców. Dodatkowa Msza św. o godz. 20 będzie sprawowana przez ks. bpa Marka Marczaka w intencji naszego parafialnego chóru z racji jubileuszu 10-lecia istnienia. Poprzedzona będzie jak zawsze adoracją Najświętszego Sakramentu i Medytacją Słowa.
3. W środę po Mszy św. a więc ok. 18.45 w kaplicy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla seniorów w czwartek między 11 a 13 w Sali OSP. Szczegóły na ulotce informacyjnej.
5. Za tydzień po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci. Serdecznie zapraszam również chętnych do założenia drugiego Koła Różańca Rodziców za Dzieci.
Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
7.01. - wtorek
Pomorska, parzyste 312-356
8.01. - środa
Pomorska, parzyste 358-400
9.01. - czwartek
Pomorska, parzyste 402-442
10.01. - piątek
Pomorska, parzyste 448-486
11.01. - sobota
Malownicza, parzyste 2-68

Prasa katolicka, intencje Mszy św.

Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019r.

2019-12-29
 1. We wtorek ostatni dzień roku. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 17. Od stycznia Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18
 2. Msze św. w Nowy Rok o godz. 10.15, 12 i 18.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kościele przed Mszą św.
 4. W następny poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych Taca na Misje. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać paczuszki z kredą i kadzidłem. Dochód przeznaczony jest na potrzeby miejscowej szkoły.
 5. Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 20. Poprzedzona jak zawsze adoracją Najświętszego Sakramentu i Medytacją Słowa.
 6. Przypominam, że do zakończenia kolędy kancelaria otwarta jest od godz. 9.30 do 10.45.
 7. W Uroczystość Trzech Króli o godz. 11.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył Mszy św., po której około godz. 12.00 sprzed kościoła wyruszy barwny Orszak Trzech Króli wraz z jadącymi na koniach i wielbłądzie Mędrcami. Orszak przejdzie ul. Piotrkowską do stajenki zbudowanej przed Bazyliką Archikatedralną, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Będą to największe uliczne jasełka - widowisko ewangelizacyjne, w którym weźmie udział około 1000 młodych aktorów. Na zakończenie ok. godz. 13.15 przed Katedrą odbędzie się koncert kolęd zespołu Golec uOrkiestra. Zachęcamy rodziny, aby w pięknych i kolorowych strojach kolędników, uczestniczyły w Łódzkim Orszaku Trzech Króli.
 8. Hospicjum domowe Caritas zaprasza osoby pełnoletnie na kurs podstaw opieki nad chorymi. Rozpocznie się on 14 stycznia i przeznaczony jest dla osób, które chciałyby wolontaryjnie pomagać w hospicjum. Zapisy w biurze Caritas w Łodzi (ul. Zgierska 121) oraz pod numerami telefonów: 42 636 24 08 lub 607 617 090

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019r.

2019-12-22

IV Niedziela Adwentu
22.12.2019r.
1. We wtorek Wigilia, tak więc jeszcze tylko dwie okazje, żeby uczestniczyć w roratach, na które gorąco zapraszam na godz. 7. Pasterka o godz. 24. Przed Pasterką, od 23.30 serdecznie zapraszam parafian do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem.
2. W pierwsze Święto Msze św. o 10.15 i 12, w drugie o 8, 10.15 i 12
3. Tak jak zawsze w drugi dzień świąteczny zbiórka ofiar do puszek na KUL.
4. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny – w związku z tym po Mszy św. o godz. 10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą w intencji rodzin, a na jej zakończenie będzie można podejść ze swoją rodziną po indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
5. W piątek rozpoczną się Wizyty Duszpasterskie, czyli tradycyjna „Kolęda”:
27.12. (piątek) - Goryczkowa od 11.30,
28.12. (sobota) od 9 - Mileszki (numery parzyste). Plan całej kolędy jest wywieszony w gablocie. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego oczywiście. W związku z kolędą kancelaria, przez cały czas jej trwania będzie czynna w godz. 9.30-10.45.
6. Serdecznie dziękuję tym, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków w swojej okolicy. Bóg zapłać również za ofiary przy tej okazji złożone.
7. Bardzo gorąco dziękuję także wszystkim, którzy wczoraj poświęcili swój czas i siły na ubranie choinek i przygotowanie żłóbka. Przed Świętami zawsze tego czasu brakuje, tym bardziej więc jestem wdzięczny tym, którzy znaczną jego część poświęcili, żeby przygotować do nich kaplicę. Dziękuję również za podarowanie sianka do żłóbka, a p. Stanisławowi Sochackiemu za podarowanie nam choinek.

III Niedziela Adwentu 15.12.2019r.

2019-12-14

III Niedziela Adwentu
15.12.2019r.

1. Rozpoczęte dziś rekolekcje potrwają do wtorku. Można jeszcze dzisiaj zgłaszać adresy osób, które chciałyby w domu skorzystać z posługi sakramentalnej w poniedziałek od godz. 9. We wtorek dzień spowiedzi. Zaproszeni księża przyjadą na godz. 16.30
2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
3. Bardzo serdecznie proszę o pomoc przy ubieraniu choinek i ustawianiu żłóbka w sobotę od godz. 9
4. Jest to już praktycznie ostatni tydzień adwentu, gdyż w następny wtorek będzie Wigilia, dlatego serdecznie zapraszam na roraty w dni powszednie o godz. 7
5. Przy wyjściu z kaplicy są jeszcze do nabycia świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a w zakrystii opłatki.
6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w akcji oddawania krwi (udało się pobrać krew 16-stu osobom), dziękuję także naszym strażakom za użyczenie sali i jej przygotowanie do tej akcji. Następny raz przewidziany jest wiosną.
7. Bardzo dziękuję także za ofiary na kościół – dwie ofiary anonimowe od naszych parafian – 200 i 100zł oraz ofiara spoza parafii – 1000zł. Serdeczne Bóg zapłać.
8. Zapowiedzi przedślubne: Adam Praski i Karolina Cybulska, oboje z p.tut.

II Niedziela Adwentu

2019-12-07
1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Przypominam przy tej okazji, że szukamy kolejnych chętnych do Różańca Rodziców za Dzieci.
2. Pragnę poinformować, że posługę kościelnego w naszej parafii rozpoczął p. Paweł Gaczkowski. Przyjmijmy go serdecznie, bądźmy wyrozumiali dla błędów początkującego, służmy pomocą i życzliwą podpowiedzią. Serdecznie dziękuję również rodzinie zmarłego p. Ireneusza, zwłaszcza Franciszkowi, który przez ten czas godnie go zastępował i p. Monice za zapewnienia o dalszej współpracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Serdecznie proszę o rozniesienie opłatków tam, gdzie jeszcze nikt się z nimi nie udał.
4. Dzisiaj odbywa się również zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie a w następną niedzielę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
5. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. W tym roku będzie im przewodniczył ks. Jędrzej Orłowski SAC. Wszyscy zaangażujmy się najlepiej jak potrafimy w ich przeżycie, zapraszajmy swoich bliskich, sąsiadów… Módlmy się gorąco o jak najlepsze ich owoce. Ich program jest następujący: Niedziela – Msze św. z naukami ogólnymi podczas wszystkich Mszy św. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na godz. 10.15 a dzieci (zwłaszcza I-Komunijne) i ich rodziców na godz. 12. Poniedziałek i wtorek – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7 i 17, a dodatkowo Liturgia Słowa połączona z nauką rekolekcyjną dla tych, którzy nie mogą przyjechać na wcześniejszą godzinę o godz. 18.30. W niedzielę po Mszy św. o 10.15 odmówimy również Różaniec za Braci. W tym tygodniu można zgłaszać osoby starsze i chore, do których kapłan pojedzie z posługą sakramentalną we Wtorek ok. godz. 9 (chodzi o osoby, do których nie jeżdżę z posługą pierwszopiątkową).
6. Będzie to w sobotę 14.12. od godz. 10 do 13 w Sali OSP Mileszki będzie możliwość honorowego oddawania krwi. Raz jeszcze gorąco zachęcam do udziału w tej akcji. Krew można oddawać także ze wskazaniem na konkretną osobę.
Zapowiedzi przedślubne: Adam Praski i Karolina Cybulska, oboje z p.tut.

I Niedziela Adwentu - 2019

2019-11-30
I Niedziela Adwentu
1.12.2019r.
1. Rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do udziału w roratach codziennie oprócz niedziel i uroczystości o godz. 7.
2. Dziś na Mszy św. o 8 zostały poświęcone opłatki. Serdecznie proszę o pomoc w ich rozniesieniu po parafii. Będą oczywiście dostępne także w kancelarii i zakrystii po Mszach Świętych.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź w kościele przed Mszami św., a wizyty u chorych od godz. 9
4. Jak co roku rozprowadzamy świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece kosztują 5zł., duże są w cenie 13zł. natomiast dzieci ze szkolnego koła Caritas rozprowadzają czekoladowe mikołaje w cenie 5zł za sztukę.
5. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych natomiast Różaniec za Braci przenosimy na niedzielę 15.12. Osobom, które zapisały się do Różańca Rodziców za Dzieci przypominam, że można podać imiona swoich dzieci do wspólnej modlitwy. Zachęcam również do zgłaszania się kolejne osoby – być może uda nam się stworzyć drugie koło.
6. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
7. Również za tydzień na wszystkich Mszach św. będziemy gościć w naszej parafii ks. prał. Zbigniewa Tracza, kanclerza Kurii Metropolitalnej.
8. W tym roku rekolekcje adwentowe przeżyjemy w dniach: 15-17.12. Szczegółowy program zostanie podany w następną niedzielę, ale już teraz pragnę serdecznie zaprosić do udziału w nich.
9. Przypominam, że w niedziele o 9 (oprócz trzeciej niedzieli miesiąca) na plebanii odbywają się spotkania oazowe dla dzieci od kl. 5.
10. Zbliża się termin oddawania krwi w OSP Mileszki. Będzie to w sobotę 14.12. od godz. 10. Liczymy na to, że zbierze się chociaż 30 osób. Gorąco zachęcam do udziału w tej akcji. Krew można oddawać także ze wskazaniem na konkretną osobę.
I Niedziela Adwentu
1.12.2019r.
1. Rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do udziału w roratach codziennie oprócz niedziel i uroczystości o godz. 7.
2. Dziś na Mszy św. o 8 zostały poświęcone opłatki. Serdecznie proszę o pomoc w ich rozniesieniu po parafii. Będą oczywiście dostępne także w kancelarii i zakrystii po Mszach Świętych.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź w kościele przed Mszami św., a wizyty u chorych od godz. 9
4. Jak co roku rozprowadzamy świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece kosztują 5zł., duże są w cenie 13zł. natomiast dzieci ze szkolnego koła Caritas rozprowadzają czekoladowe mikołaje w cenie 5zł za sztukę.
5. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych natomiast Różaniec za Braci przenosimy na niedzielę 15.12. Osobom, które zapisały się do Różańca Rodziców za Dzieci przypominam, że można podać imiona swoich dzieci do wspólnej modlitwy. Zachęcam również do zgłaszania się kolejne osoby – być może uda nam się stworzyć drugie koło.
6. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
7. Również za tydzień na wszystkich Mszach św. będziemy gościć w naszej parafii ks. prał. Zbigniewa Tracza, kanclerza Kurii Metropolitalnej.
8. W tym roku rekolekcje adwentowe przeżyjemy w dniach: 15-17.12. Szczegółowy program zostanie podany w następną niedzielę, ale już teraz pragnę serdecznie zaprosić do udziału w nich.
9. Przypominam, że w niedziele o 9 (oprócz trzeciej niedzieli miesiąca) na plebanii odbywają się spotkania oazowe dla dzieci od kl. 5.
10. Zbliża się termin oddawania krwi w OSP Mileszki. Będzie to w sobotę 14.12. od godz. 10. Liczymy na to, że zbierze się chociaż 30 osób. Gorąco zachęcam do udziału w tej akcji. Krew można oddawać także ze wskazaniem na konkretną osobę.

XXXIV Niedziela Zwykła

2019-11-23
1. Kończymy dziś Rok Liturgiczny, a od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy kolejny rok kościelny stawiając wraz z nim następny krok na ścieżkach naszej wiary. Podczas Mszy św. o godz. 8 dokonamy poświęcenia opłatków wigilijnych. Serdecznie proszę o zgłaszanie się osób, które zechciałyby je roznieść w okolicy swego zamieszkania. Jest wiele takich miejsc w naszej parafii, do których nikt nie zanosi opłatków. Jeśli więc zechciałyby się włączyć też osoby, które dotychczas ich nie roznosiły to udałoby się dotrzeć także w te miejsca. Przez cały adwent roraty będą odprawiane o godz. 7 rano, a popołudniowa Msza św. o 17
2. Także od następnej niedzieli będziemy rozprowadzać świece wigilijne Caritas, a uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą sprzedawać czekoladowe mikołaje w cenie 5zł za sztukę. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania, zwłaszcza, że dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z biednych rodzin
3. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc dodatkowa Msza św. poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 20. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi.
4. Pragnę poinformować, że zostało już uruchomione wejście do kancelarii od ul. Frezjowej, jednak funkcjonuje ono tylko w godzinach otwarcia kancelarii. W innym czasie, w razie potrzeby proszę korzystać z dotychczasowego, bocznego wejścia.

XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019r.

2019-11-17
XXXIII Niedziela Zwykła
17.11.2019r.
1. Jutro na 17 serdecznie zapraszam na Mszę św. z racji moich imienin, a po niej oczywiście na plebanię na ciasto.
2. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych, dlatego też Mszę św. o 17 odprawimy w intencji Chóru, scholi i p. Organistki.
3. Za tydzień o 9.15 w kaplicy spotkanie ministrantów.
4. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela miesiąca – ofiary będą więc składane w ramach tacy gospodarczej. Msza św. o 10.15 z uroczystą asystą – podobnie jak w ubiegłym miesiącu proszę o pomoc w jej przygotowaniu Kościół Domowy.
5. Powstała myśl, aby w ramach szeroko pojętej pomocy zorganizować korepetycje dla dzieci. Zgłosiły się osoby, które mogą pomóc z przedmiotów ścisłych oraz języka angielskiego. Jeśli ktoś jeszcze chciałby w taką pomoc się włączyć z jakiegoś przedmiotu, to proszę o kontakt. Proszę również o kontakt rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieciom pomóc w ten właśnie sposób.
6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie – 100zł. na wywóz śmieci z cmentarza i 3 ofiary na kościół w łącznej wysokości 700zł. wpłacone przez internet. Serdeczne Bóg zapłać.
7. Następną akcję oddawania krwi planujemy na sobotę 14.12. od godz. 10. Kto tylko może ją oddać, to gorąco zapraszam. Przekazujmy tę informację innym, również spoza parafii. Niech ten akt miłości wobec potrzebujących będzie naszym dobrym, regularnym zwyczajem.

XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019r.

2019-11-15
 1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym.
 2. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych, inauguracja Koła Różańca Rodziców za Dzieci. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej szczególnej modlitwy, to proszę o kontakt. Odmówimy też wspólnie Różaniec za Braci. Przy tej okazji dziękuję Oli Tartanus i Bartkowi Organce za to, że wzięli na siebie koordynację tej modlitwy. Dziękuję również Basi Surmie za podjęcie się próby zorganizowania w naszej parafii Oazy, jak również Justynie Cupryn i Klaudii Krygier, że we współpracy z p. Anną Gajdą i p. Izabelą Pawlak poświęcają czas na próby scholi i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie parafii zarówno pod względem duszpasterskim, jak i materialnym.
 3. Jutro Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. według porządku niedzielnego.
 4. Jak wiemy trwa w naszej diecezji Synod Duszpasterski. Jego trzeci etap poświęcony będzie parafii jako wspólnocie. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do naszego parafialnego Zespołu Synodalnego, to zapraszam na krótkie spotkanie tutaj w kaplicy za tydzień po Mszy św. o 10.15 lub proszę o kontakt indywidualny.
 5. Utworzona została nowa grupa młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji tych młodych ludzi.
 6. Na stoliku przy wyjściu są dostępne jeszcze torby na dary dla osób potrzebujących w związku z obchodzonym za tydzień Dniem Ubogich. Dary można dostarczyć do parafii lub przekazać osobom, o których wiemy, że są w potrzebie, albo zawieźć do Caritasu. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przekazane do Caritas i przeznaczone na pomoc dla Ubogich. Jeśli w okolicy są rodziny lub osoby samotne, które można by zgłosić do Szlachetnej Paczki, to proszę o podpowiedź dzisiaj lub jutro.
 7. Dziękuję za dwie ofiary złożone z przeznaczeniem na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza po 100zł. każda.

XXXI Niedziela Zwykła

2019-11-03
1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 19.15 a o 20 Eucharystia. 2. Na mszę św. o 12, a po niej krótkie spotkanie zapraszam dzieci I-Komunijne i ich rodziców. 3. W środę o 18 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Jest to jednocześnie ostatnia możliwość dopisania się do grupy, która w tym roku rozpoczyna 3-letnie przygotowanie. 4. W czwartek o 18 próba scholi, o 19.15 – próba chóru, w sobotę o 10 spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, a w niedzielę o 9 spotkanie oazowe – wszystkie spotkania na plebanii. 5. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 spotkanie różańcowe i Różaniec za Braci. Do Koła Różańca Rodziców za dzieci brakuje nam jeszcze trzech osób. Serdecznie zapraszam tych, którzy chcieliby taką modlitwę podjąć. 6. Także za tydzień przed kościołami naszej archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. 7. Od dzisiaj przy wyjściu z kaplicy są dostępne tzw. tytki miłosierdzia – na artykuły z pomocą dla potrzebujących. Kto chciałby taki dar przygotować, może ją dzisiaj zabrać i przywieźć do kaplicy lub kancelarii do 17.11. 8. Jeszcze do jutra można zapisywać się na film „Nieplanowane” na najbliższą środę na 19.10. Koszt ok. 20zł. 9. Serdecznie dziękuję za ofiarę na kościół od p. Surdy w wysokości 50zł. i ofiary z ubiegłej niedzieli w wysokości 2969zł., zwłaszcza, że w tym miesiącu poniesiemy bardzo duże koszty wywozu śmieci z cmentarza (ponad 5 tys. zł.)

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019r.

2019-10-27

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 spotkanie osób zainteresowanych Różańcem rodziców za dzieci.
2. Jutro imieniny ks. Kanonika. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w jego intencji na godz. 17.
3. W środę po różańcu chcemy wysprzątać kaplicę przed Wszystkimi Świętymi. Jeśli któraś z pań miałaby trochę czasu, aby przyjść z pomocą, to bardzo gorąco proszę.
4. W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8, 10.15 i 12 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jeśli by padał deszcz pozostaniemy w kaplicy i tutaj odmówimy stosowne modlitwy. Podczas Mszy św. dokonamy także obrzędu błogosławieństwa kwiatów i zniczy. Jak co roku w tym dniu będzie na cmentarzu przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz WSD w Łodzi. Skorzystamy też z pomocy harcerzy, którzy będą przy bramie cmentarza rozprowadzali znicze. Do 8.11 można zyskać odpust zupełny za zmarłych, w związku z tym po Mszach św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. a wizyty u chorych zostały przeniesione na 8.11.
5. Od następnej niedzieli nie będą odprawiane Msze św. popołudniowe, jako, że w czwartek kończą się już nabożeństwa różańcowe. Będzie natomiast w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 i Eucharystia o godz. 20.00.
6. Na Mszę św. o godz. 12 w następną niedzielę zapraszam dzieci komunijne i ich rodziców. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kaplicy.
7. Przypominam, że w niedziele o 9 na plebanii odbywają się spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży od kl. 5
8. Za naszym pośrednictwem Policja prosi o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa na drogach, ulicach i cmentarzach w dniach 1, 2 i 3 XI oraz o właściwe zabezpieczenie mieszkań i czujność szczególnie ludzi starszych.
9. Serdecznie dziękuję paniom i panom, którzy przyszli wczoraj z pomocą w porządkach wokół i wewnątrz plebanii. W swojej skromności panie prosiły, żeby ich nie wymieniać z imienia, niech więc Pan Bóg im wynagrodzi ten trud.

XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019r.

2019-10-19
XXIX Niedziela Zwykła
20.10.2019r.
1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Intencja misji i misjonarzy będzie nam towarzyszyła podczas codziennych nabożeństw różańcowych. Po Mszy św. o 12.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
2. W czwartki na godz. 18 zapraszamy na próbę dzieci, które chcą śpiewać w naszej scholi a na 19 dorosłych zapraszamy na próby chóru, a w niedziele na 9 na plebanię dzieci od kl. 5, które chciałyby należeć do Oazy.
3. W sobotę na godz. 11 zapraszam do kaplicy na spotkanie ministrantów.
4. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.15 serdecznie zapraszam na spotkanie osoby zainteresowane ideą różańca rodziców za dzieci.
5. W poniedziałek 28.10. przypada dzień imienin ks. Kanonika. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 17 w intencji Solenizanta połączoną z życzeniami dla niego.
6. Kończymy wykonanie termomodernizacji plebanii. Udało się również wykonać gruntowny remont części strychu w celu zagospodarowania go na salkę z przeznaczeniem na próby chóru i inne spotkania, a także przygotowanie poczekalni do kancelarii (po Wszystkich Świętych wejście do niej będzie nie od strony podwórka, jak dotychczas, ale od ul. Frezjowej). Po rozliczeniu się z wykonawcami poinformuję również o kosztach, jakie ponieśliśmy w związku z tymi pracami jako parafia. Mam natomiast gorącą prośbę. Chciałbym mianowicie poprosić panów o pomoc w przemeblowaniu kancelarii i uporządkowaniu terenu wokół plebanii z odpadów, które pozostały po pracach budowlanych, a panie o pomoc w posprzątaniu po remoncie wewnątrz plebanii – zwłaszcza kancelarii i parteru. Kto może pomóc, to zapraszam w sobotę na godz. 9. Mile widziany także sprzęt do sprzątania, może jakaś niewielka drabinka, która pomoże w sięgnięciu do wyższych części okien.
7. Za tydzień, jako, że jest to ostatnia niedziela miesiąca złożymy ofiary w ramach tacy gospodarczej.

XXVIII Niedziela Zwykła

2019-10-13

1. W ramach przeżywanego dziś Dnia Papieskiego przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie dzieci i młodzież z małych ośrodków miejskich i ze wsi w zdobywaniu wykształcenia. Także u nas przed kościołem taka zbiórka się dziś odbędzie – dla ofiarodawców przewidziane są pamiątkowe obrazki.
2. We wtorek jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza rodziny, które przeżyły dramat śmierci dziecka jeszcze przed jego urodzeniem lub tuż po nim.
3. Przypominam, że w każdy czwartek o godz. 18 na plebanii odbywa się próba dzieci, które chciałyby należeć do scholi.
4. Za tydzień po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecnie w naszej diecezji przygotowanie do Bierzmowania trwa 3 lata. Powinno rozpocząć się w VII kl., tak, aby kandydaci mogli przyjąć ten sakrament w I kl. szkoły ponadpodstawowej. Zapraszam więc uczniów kl. VII i starszych, którzy dotychczas nie przyjęli Bierzmowania, zarówno tych, którzy chodzą do SP w Mileszkach lub Wiączyniu, jak i innych szkół a będących naszymi parafianami.
5. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na Misje prowadzone w różnych częściach świata.
6. Serdecznie dziękuję za dwie ofiary w wysokości 100 zł każda i jedną ofiarę wpłaconą na konto w wysokości 50 zł.

XXVII Niedziela Zwykła

2019-10-06

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, które zakończymy dziś wieczorem, a zwłaszcza przedstawicielom Kościoła Domowego i Apostolstwa Modlitwy Różańcowej za poprowadzenie Różańca w piątek i sobotę i tym, którzy podjęli trud nocnego czuwania.
2. Następna niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypada też wtedy rocznica ostatnich objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. popołudniowej. Jest to również druga niedziela miesiąca, tak więc będzie to także „Różaniec za Braci”. Za tydzień o 9 na plebanii spotkanie dla dzieci od kl. 5, które chciałyby należeć do Ruchu Światło-Życie (Oazy)
3. Wiele osób wyraża swoją troskę o młode pokolenie, także o wiarę swoich dzieci. Od pewnego czasu istnieje w Polsce inicjatywa modlitewna pod nazwą „Różaniec rodziców za dzieci”. Dołączyć do niej mogą rodzice zarówno małych, jak i dorosłych dzieci a także rodzice chrzestni. Można dołączyć się zarówno pojedynczo, jak i jako para rodziców. Wspólne intencje powierzane w tej modlitwie to: Prosimy o to, żeby Bóg, w imię ofiary Jezusa Chrystusa usunął skutki naszych grzechów i zaniedbań rodzicielskich, aby nie wpływały one negatywnie na nasze dzieci, o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości, o dobre środowisko wzrastania naszych dzieci i uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki ich dotykają, a także w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz za Kościół Święty. Inicjatywa ta funkcjonuje analogicznie jak Żywy Różaniec czyli jednoczy rodziców zebranych w 20-osobowe Koło Różańcowe. Poddaję tę propozycję pod rozwagę na cały październik, a w ostatnią niedzielę miesiąca zapraszam osoby chętne do podjęcia się tej modlitwy na spotkanie organizacyjne.
4. Możemy już podawać swoich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Obok wypominków rocznych i jednorazowych można też podawać do wypominków oktawalnych – za tych zmarłych od 1 do 8.11. będzie codziennie odprawiana Msza św. połączona z wypominkami.
5. Serdecznie dziękuję za ofiarę anonimową na kościół w wysokości 800zł i 40 funtów oraz ofiarę przelaną bezpośrednio na konto w wysokości 100zł.

XXVI Niedziela Zwykła

2019-09-30

XXVI Niedziela Zwykła
29.09.2019r.
1. Przypominam, że dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
2. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Przez cały miesiąc będą też odprawiane Msze św. o 17 w niedziele i również po nich będzie nabożeństwo różańcowe. W środy na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Od początku października można również będzie rezerwować Msze św. na przyszły rok.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek (modlitwa o powołania), I piątek (spowiedź od 16.45) i I sobota miesiąca.
4. W piątek rozpoczynamy Triduum Eucharystyczne, które potrwa do niedzieli. W związku z tym nabożeństwem, różaniec w piątek poprowadzi Kościół Domowy, w sobotę Koło Żywego Różańca. Z soboty na niedzielę całonocne czuwanie indywidualne lub rodzinne. Na wszystkie godziny są już zapisane osoby, ale można do nich się dopisywać lub przyjść na dowolną godzinę bez wcześniejszego zapisywania się. W niedzielę wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., natomiast po różańcu będzie możliwość indywidualnej adoracji, aż do 19.45, kiedy to wspólną Medytacją Słowa i Eucharystią o godz. 20 zakończymy czuwanie.
5. W ramach duszpasterstwa dzieci chcielibyśmy utworzyć grupę oazową dla naszych małych parafian. Pierwsze spotkanie dla dzieci od kl. V byłoby na plebanii w niedzielę 13.10. o godz. 9. Dzieci, które chciałyby włączyć się do scholii oraz dziewczynki, które uczestniczyły w niej przed wakacjami zapraszamy w czwartek na godz. 18, natomiast chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę na godz. 10.
6. W sobotę, 12.10. planujemy pielgrzymkę do Łasku w ramach archidiecezjalnej pielgrzymki różańcowej. Wyjazd o 9.30. Zapisy do przyszłej niedzieli.
7. Pragnę poinformować, że nasz parafianin – Adam Surma, który od ubiegłego roku podjął przygotowanie do diakonatu stałego, w najbliższą sobotę o godz. 12 w katedrze, poprzez obrzęd kandydatury stanie się oficjalnym kandydatem Kościoła do tego urzędu. Otoczmy go swoją modlitwą, ale pamiętajmy również o tym, że w przyszłości przed udzieleniem mu święceń, również nasza wspólnota parafialna będzie zapytana o opinię na jego temat.
8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w modlitwę „Koronka na ulicach miast” – było nas w sumie 28 osób.
9. Dziękuję za ofiary na kościół – jedna ofiara anonimowa w wysokości 1000zł oraz dwie ofiary spoza parafii dokonane przez internet na łączną kwotę 1070zł.
10. Przekazuję też serdeczne podziękowania od p. Małgosi, która w ub. niedzielę gościła w naszej parafii za ofiary w wysokości 1665zł.
11. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień

XXV Niedziela Zwykła

2019-09-25

1. W piątek 27.09. o 18.30 spotkanie Rady Parafialnej.
2. W sobotę 28.09. po raz kolejny odbędzie się w wielu miejscach świata
modlitwa do Miłosierdzia Bożego znana jako „Koronka na ulicach
miast” – także przed naszym kościołem zbierzemy się o godz. 15, aby
wspólnie odmówić Koronkę.
3. W sobotę na godz. 11 na plebanię zapraszam na spotkanie wszystkich
ministrantów.
4. Na początku października będziemy przeżywali nabożeństwo 40-
godzinne związane z adoracją Najświętszego Sakramentu. Chciałbym
zaproponować całonocne czuwanie z soboty na niedzielę (5/6.
października). Polegałoby ono na czuwaniu ę osób, które wcześniej na
konkretną godzinę by się zapisały. Może to być godzina czuwania
samemu, z małżonkiem, z rodziną lub innymi osobami, które chciałyby
tę godzinę przed Najświętszym Sakramentem spędzić. Adoracja
trwałaby od zakończenia różańca w sobotę czyli od ok. 18 do pierwszej
Mszy ś. niedzielnej, czyli do 8. Warunkiem tego nocnego czuwania jest
to, aby na każdą godzinę znaleźli się chętni. Zapisywać można się od
dzisiaj w zakrystii na wybraną przez siebie godzinę.
5. Następna niedziela jest ostatnią w miesiącu, a więc ofiary na tacę będą
składane w ramach tzw. tacy gospodarczej, natomiast po Mszy św.
będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019r.

2019-09-14
 1. W środę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Przez cały ten tydzień, który przeżywamy jako Tydzień Wychowania, będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
 2. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie p. Małgorzatę Makowską - położną, świecką misjonarkę, która przez pół roku była w Kenii, gdzie jako wolontariusz pracowała w szpitalu i placówkach misyjnych zajmujących się tzw. adopcją na odległość, dożywianiem skrajnie wygłodzonych ludzi i leczeniem ich. Po powrocie do Polski kontynuuje pomoc, poprzez promowanie projektu adopcji, zbieranie funduszy i sprzętu medycznego. Przed kolejnym wyjazdem, chce nam opowiedzieć, o życiu na "czerwonej ziemi", pracy swojej i sióstr misjonarek i o spotkaniu Pana Boga na Równiku a także poprosić o przyłączenie się do zbiórki pieniężnej dla Misji w Laare (w środkowej Kenii), oraz co najważniejsze, o modlitwę. Po Mszach św. o 8 i 10.15 odbędzie się jej prelekcja ilustrowana slajdami, a po wszystkich Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na wspomniane cele.
 3. Również w następną niedzielę po Mszy św. o 12 spotkanie dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do I Komunii św. i ich rodziców.
 4. Parafialne Triduum Eucharystyczne czyli tzw. Nabożeństwo 40-godzinne będzie w tym roku przed pierwszą niedzielą października. Jeśli byłoby to możliwe, to w piątek ok. 19.30 zapraszam na spotkanie na plebanii przedstawicieli Kościoła Domowego

XXIII Niedziela Zwykła

2019-09-08
1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w akcję oddawania krwi – udało się ją pobrać w sumie 16-stu osobom, choć chętnych było blisko dwa razy więcej. Chcielibyśmy powtarzać taką akcję cyklicznie – następny planowany termin to przełom listopada i grudnia. O szczegółach oczywiście powiemy odpowiednio wcześniej. Serdecznie dziękuję także Druhom z OSP Mileszki za użyczenie i przygotowanie Sali do pobrań. 2. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych, natomiast „Różaniec za Braci” został przeniesiony na przyszłą niedzielę. Będziemy wtedy również gościć w naszej parafii ks. Przemka Szewczyka, który wygłosi do nas homilie podczas wszystkich Mszy św. oraz przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na pomoc mieszkańcom Syrii, jak również poprowadzi „Różaniec…” 3. W piątek rocznica kolejnych objawień MB w Fatimie, po Mszy św. różaniec o pokój na świecie. 4. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Św. Podczas Mszy św. odbędzie się również obrzęd poświęcenia krzyży. Jeszcze do wtorku można zapisywać się na wyjazd do Włocławka w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”. Dla tych, którzy nie będą mogli wyjechać, będzie możliwość włączenia się w modlitwę w Nowosolnej. Szczegóły na plakacie. 5. W następną niedzielę na Mszy św. o 12 obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych. 6. Zapowiedzi Przedślubne: Adam Urbanek, kaw. z p. tut. i Roksana Kociszewska, panna z p. św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu. 7. Po Mszy św. dzieci zapraszamy do zakrystii po naklejki za kolejną niedzielę.

XXII Niedziela Zwykła

2019-09-03
1. Serdecznie dziękuję za wczorajszą modlitwę różańcową w intencji odbudowy kościoła. Pamiętajmy o niej na co dzień. Dziękuję także parafianom z Karlina, którzy towarzyszyli nam w naszej modlitwie. 2. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9. Dzisiaj po Mszy św. dzieci mogą otrzymać w zakrystii książeczki do wklejania obrazków po każdej niedzielnej Mszy św. W tym roku, po zakończeniu każdego miesiąca przewidziane są nagrody dla dzieci, które będą miały komplet naklejek. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych 15.09 na Mszy św. o 12. 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kościele po południu od 16.45. 4. W sobotę od godz. 9 do 12 w remizie OSP Mileszki będzie akcja oddawania krwi. Jest taka prośba, aby oddając zadeklarować ją dla Marysi Kubus w CZMP w Łodzi, ale pozostawiamy to już indywidualnej decyzji oddających. Zapraszam wszystkich, którzy czują się zdrowi (ewentualne wątpliwości rozwieje lekarz, który będzie prowadził badani wstępne). Natomiast o godz. 15 w remizie OSP przy ul. Malowniczej uroczystość dożynkowa. 5. W następną niedzielę na Mszach św. w związku z przypadającym 8.09 świętem MB Siewnej/Narodzenia NMP poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Także w następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych oraz „Różaniec za Braci”. 6. W sobotę 14.09 planujemy pielgrzymkę do Włocławka w związku z ogólnopolską modlitwą ekspiacyjną pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd w godzinach porannych, powrót w nocy z soboty na niedzielę. Będzie możliwość zakupienia na miejscu posiłków. Ze względu na dużą ilość uczestników z całej Polski, na pewno trzeba będzie jakąś część drogi od parkingu przejść pieszo, dlatego ewentualnych chętnych prosimy o ocenienie swoich sił i zdrowia. W nawiązaniu do pokuty w intencji Kościoła, pragnę przypomnieć o wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kaplicy księdze, do której można wpisywać swoje postanowienia. Na wspólne nabożeństwo wynagradzające zapraszam co miesiąc w I piątek po Mszy św. 7. Serdecznie dziękuję za ofiary na kościół: jedna ofiara bezimienna – 100zł.ofiara wpłacona przez internet – 200zł. i ofiara od studentów i pracowników Instytutu Historii Sztuki UŁ. – 165zł.

XXI Niedziela Zwykła

2019-08-24
1. Jutro Uroczystość NMP Jasnogórskiej. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o 17 2. Tak jak już wspominałem w sobotę 31.08. w 4 rocznicę pożaru naszego kościoła o godz. 19.30 zgromadzimy się wokół niego na modlitwę różańcową. Zabierzmy ze sobą różańce i świece. Ustawimy się na drodze procesyjnej. Pamiętajmy, żeby nie wchodzić do środka pogorzeliska. 3. W następną niedzielę wieczorem o 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, o 19.45 wspólna Medytacja Słowa a 20 Msza św. 4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w następny poniedziałek o godz. 9. 5. W sobotę 7.09. od godz. 9 do 12 w remizie OSP Mileszki będzie pobierana krew. Bardzo gorąco zachęcam do włączenia się w tę akcję zarówno tych, którzy już kiedyś oddawali krew, jak i tych, którzy do tej pory jeszcze się na to nie zdecydowali. Warunki jej oddawania są opisane na ulotkach leżących na stoliku przy wyjściu z kaplicy. 6. Serdecznie dziękuję p. Stanisławowi Sochackiemu za wymianę instalacji doprowadzającej wodę do cmentarza i wykonanie nowego ujęcia wody

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

2019-08-17
1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Tornister pełen uśmiechu” w ramach której podarowali przybory szkolne dzieciom z Białorusi. 2. W sobotę 31.08. przypada 4 rocznica pożaru naszego kościoła. Chciałbym, abyśmy, podobnie jak rok temu, w tym dniu o godz. 19.30 zgromadzili się wokół niego na modlitwę różańcową, abyśmy opletli go fizycznie swoją obecnością i duchowo swoim oddaniem Matce Bożej naszego bólu po stracie świątyni i zawierzeniem Jej dzieła odbudowy. 3. Ze względu na bardzo zły stan organów, w minionym tygodniu został zakupiony nowe organy cyfrowe. Kosztowały nas one 20 tys. zł., ale liczymy na to, że posłużą nam zarówno teraz w kaplicy, jak i w przyszłości w odbudowanym kościele do czasu, aż uda się nam umieścić w nim tradycyjne organy piszczałkowe. 4. W ostatnim czasie zostało też utwardzone, ogrodzone i wyłożone kostką miejsce pod pojemniki na śmieci na cmentarzu – koszt materiałów to ponad 2 tys. Za wykonanie bardzo dziękuję p. Adamowi, Mateuszowi i Bartkowi Organka. Przy tej okazji bardzo serdecznie proszę, abyśmy nie pozostawiali śmieci między grobami czy w jakichś przypadkowych miejscach

XVIII Niedziela Zwykła

2019-08-04
1. We wtorek będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 17. 2. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na powstające w Łodzi Centrum Studiów JPII. 3. Za tydzień również wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci po Mszy św. o 10.15. W związku z Różańcem za Braci będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Chrześcijan na Bliskim Wschodzie. 4. Przypominam, że do 15.08. należy przynieść pobrane wcześniej plecaki z przyborami szkolnymi dla dzieci z Białorusi. 5. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Supera i Urszula Czaplejewicz, oboje z p.tut. 6. Składam serdeczne Bóg zapłać za anonimową ofiarę na kościół od rodziny spoza parafii w wysokości 500zł.

XVII Niedziela Zwykła

2019-07-28
1. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9, a spowiedź w kaplicy od godz. 16.45. 3. W następną niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 19.15, po niej – o 19.45 Medytacja Słowa, a na zakończenie o 20 Eucharystia.

XVI Niedziela Zwykła

2019-07-24
1. W najbliższy czwartek w Liturgii będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce dzisiaj po Mszach św. Ofiary jakie złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja Fundacji Miva. 2. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca, a więc ofiary, jakie złożymy na tacę będą stanowić tzw. tacę gospodarczą. Już dzisiaj składam serdeczne podziękowania zarówno za wsparcie modlitewne, jak i materialne naszej parafii. 3. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

XV Niedziela Zwykła

2019-07-13
 1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci.
 2. We wtorek o godz. 18 w kancelarii kolejny dyżur prawnika. Jest możliwość zasięgnięcia porady zwłaszcza w kwestii stwierdzania nieważności małżeństwa.
 3. W następną niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary, jakie zostaną złożone przy tej okazji będą przekazane Fundacji MIVA zajmującej się zakupem środków transportu dla Misjonarzy.
 4. Zostało jeszcze kilka plecaków do uzupełnienia przyborami szkolnymi dla dzieci z Białorusi. W ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”.
 5. Pod koniec września rozpocznie w naszej diecezji działalność Szkoła Katechistów. Jej celem jest przygotowanie osób w wieku od 18 do 60 lat do towarzyszenia osobom w ich drodze inicjacji chrześcijańskiej, czyli w formacji dzieci, młodzieży i rodziców przed I Komunią św. i Bierzmowaniem. Zajęcia będą odbywać się zasadniczo co drugą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
 6. Pojawiły się pewne trudności, niezależne od nas, w przeprowadzeniu wspólnego oddawania krwi 31.08., ale nie odchodzimy od tego pomysłu i przenosimy na dzień 7.09. (sobota) w godzinach przedpołudniowych. Jesteśmy też po wstępnych rozmowach związanych z utworzeniem na Mileszkach Klubu HDK i organizowania w regularnych 2-miesięcznych odstępach takich akcji krwiodawstwa.

XIV Niedziela Zwykła

2019-07-06
 1. Na stoliku przy wyjściu została wyłożona księga pokutna, do której możemy wpisywać swoje postanowienia i czyny pokutne w intencji Kościoła. W poszczególnych rubrykach wpisujemy Imię (lub inicjał), swoje postanowienie i czas, na jaki je podejmujemy. Od września natomiast raz w miesiącu spotkamy się w kaplicy na nabożeństwie wynagradzającym za grzechy ludzi Kościoła i przeciwko Kościołowi.
 2. W sobotę przypada 13. dzień miesiąca, a więc pamiątka kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszam na różaniec po Mszy św. o 17.
 3. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci.
 4. W zakrystii są dostępne plecaki w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Po zapełnieniu przyborami szkolnymi, należy je przynieść do 15.08. Wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy dzieciom, z góry składam serdeczne podziękowania.
 5. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach racy gospodarczej w wysokości 1918zł, jak również za dwie bezimienne ofiary na kościół – jedną w wysokości 150zł i jedną 400zł. Bóg zapłać. Nie zapominajmy też o modlitwie w intencji naszej parafii.
 6. Zrodziła się taka koncepcja, żebyśmy zorganizowali u nas zbiorowe oddawanie krwi. Plan jest taki, żeby nie był to jednorazowy wakacyjny zryw, ale może stała inicjatywa (np. Osiedlowo-Parafialno-Strażackie Koło Honorowych Krwiodawców). Jest możliwość zaproszenia zespołu, który by pobrał krew tutaj na miejscu, ale musiałaby się zebrać grupa przynajmniej 30 osób. Najbliższy termin, o którym myślimy to 31.08. (sobota), ale wspomniany wyżej zespół trzeba by było "zarezerwować" do 15.07. W związku z tym taka prośba: czy byliby chętni do takiego honorowego krwiodawstwa u nas? Jeśli tak, to proszę o zgłaszanie się do mnie. Dobrze byłoby powiedzieć, kto będzie 31.08. albo kto będzie chętny, żeby w przyszłości oddawać krew, ale 31.08 nie może. Nie muszę chyba dodawać, że krew ratuje życie i nie da się jej niczym zastąpić...

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019r.

2019-07-01
 1. Kończymy dziś miesiąc czerwiec. Przypomnę, że dzisiejsze, ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o 12 i będzie z udziałem młodzieży z Afryki. Po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla naszych braci chrześcijan na Bliskim Wschodzie a po 12 złożymy je na ręce naszych gości.
 2. Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 17. Nie będzie Mszy św. popołudniowych w niedziele, z wyjątkiem pierwszych niedziel miesiąca, kiedy będzie odprawiana Eucharystia o godz. 20.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 16.45
 4. Po skończeniu nabożeństw czerwcowych powracamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po Mszy św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W nawiązaniu do planów utworzenia grupy osób, które chciałyby podjąć czyny pokutne z miłości do Pana Jezusa w intencji Jego Kościoła, pragnę poinformować, że od następnej niedzieli będzie wyłożona księga, do której będzie można wpisywać, co chcemy podjąć jako pokutę w intencji Kościoła, a raz w miesiącu odprawimy wspólne nabożeństwo, którego celem będzie wynagrodzenie Panu Jezusowi za wszelkie profanacje i za grzechy zarówno ludzi Kościoła, jak i popełnione z nienawiści do Kościoła.
 6. Od przyszłej niedzieli będą także dostępne w naszej parafii tornistry w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Można będzie je zabrać, zapełnić przyborami szkolnymi i przynieść z powrotem. Będą one przeznaczone dla dzieci na Białorusi.
 7. Bardzo dziękuję za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 150zł.
 8. Intencje. Prasa katolicka/Różaniec.

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019r.

2019-06-22
 1. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, trasy procesji i w duchu modlitewnego zamyślenia ją przeżyli.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a więc nasz Odpust – bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i sympatyków naszej parafii na Sumę o godz. 18. Będzie jej przewodniczył ks. bp Marek Marczak, który udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 3. W sobotę przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę stanowią tzw. „Daninę św. Piotra”.
 4. Następna niedziela jest ostatnią w miesiącu, a więc ofiary, jakie złożymy będą stanowić tzw. tacę gospodarczą. Za zrozumienie także materialnych potrzeb naszej parafii i wsparcie prowadzonych prac składam serdeczne Bóg zapłać.
 5. W niedzielę 30 czerwca odbędzie się w naszej parafii wyjątkowe, polsko-afrykańskie nabożeństwo czerwcowe. Po mszy świętej o godz. 12.00 będziemy oddawać cześć miłości Bożej objawionej w sercu Jezusa razem z młodymi Afrykańczykami, którzy pracują i studiują w Łodzi. Litania odśpiewana zostanie w języku ibo, którym posługują się między innymi mieszkańcy Nigerii. Modlitwie towarzyszyć będzie medytacja przygotowana przez Afrykańczyków oraz śpiewy w różnych językach. Zapraszamy serdecznie! Nie będzie w związku z tym nabożeństwa po Mszy św. popołudniowej. Po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Po ostatniej Mszy św. zbiórkę tę przeprowadzą nasi goście.
 6. W związku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa. Uczynimy to po błogosławieństwie.
 7. W związku z licznymi znakami zła uderzającego w Kościół od zewnątrz i od wewnątrz odczytuję silne wezwanie, aby zaprosić Was do stałej pokuty w intencji Kościoła (zarówno kapłanów, jak i świeckich) oraz o nawrócenie wrogów Kościoła. Chciałbym zaprosić Was do utworzenia grupy pokutnej. Jej założenia przedstawię w następną niedzielę po Mszy św. o 12. Jeśli ktoś chciałby podjąć z miłości do Pana Jezusa i Jego Kościoła taki trud pokutny, to zapraszam wówczas na krótkie spotkanie tutaj w kaplicy.

Zesłanie Ducha Świętego

2019-06-08
 1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.15 Rocznica I Komunii św., a po niej wymiana tajemnic różańcowych.
 2. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 3. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca, rocznica objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które wyjątkowo będzie połączone z Różańcem za Braci. Będzie też możliwość złożenia ofiary przeznaczonej na pomoc naszym braciom i siostrom w wierze na terenie Syrii.
 4. We wtorek i środę o godz. 19 w kaplicy spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 5. Dzieciom I-Komunijnym, rocznicowym i ich rodzicom bardzo dziękuję za ufundowanie mikrofonu bezprzewodowego i nowej wykładziny pod ławki.
 6. Dziś na Mszy św. o godz. 10.15 Rocznica I Komunii św., a po niej wymiana tajemnic różańcowych.
 7. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 8. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca, rocznica objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które wyjątkowo będzie połączone z Różańcem za Braci. Będzie też możliwość złożenia ofiary przeznaczonej na pomoc naszym braciom i siostrom w wierze na terenie Syrii.
 9. We wtorek i środę o godz. 19 w kaplicy spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 10. Dzieciom I-Komunijnym, rocznicowym i ich rodzicom bardzo dziękuję za ufundowanie mikrofonu bezprzewodowego i nowej wykładziny pod ławki.

Trójcy Przenajświętrzej

2019-06-16
1. Jutro po nabożeństwie czerwcowym, a więc ok. 18.45 spotkanie kandydatów do Bierzmowania a w piątek, również po nabożeństwie spowiedź. 2. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 9.oo. Zapraszam na nią dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. 3. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.15 z kaplicy i przejdziemy do I ołtarza przy plebanii. Dalej trasa jak co roku: do drugiego ołtarza przy krzyżu na zbiegu ulic Pomorskiej i Iglastej. Trzeci ołtarz przy Remizie. Czwarty przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i ul. Mileszki. Następnie przed wejściem do kościoła błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Procesję zakończymy w kaplicy. Po procesji Msza św. ok. godz. 12.oo. Po tej Mszy św. odmówimy litanię do Najświętszego serca Pana Jezusa, po południu nie będzie już Mszy św. ani nabożeństwa. Proszę o dekoracje ołtarzy i trasy procesji, za co już teraz serdecznie dziękuję. Do udziału w procesji zapraszam oczywiście wszystkich parafian. Bardzo liczę na obecność Straży Pożarnej, dzieci sypiących kwiatki, panów, którzy wezmą chorągwie, ministrantów, Chóru. Pokażmy Jezusowi utajonemu w Eucharystii jak bardzo zależy nam na tym, aby był obecny na tych najzwyklejszych ścieżkach naszego życia. 4. Zapraszam również na uroczystość Odpustu w poniedziałek 24.06. na godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył ks. bp Marek Marczak, który udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

Wniebowstąpienie Pańskie

2019-06-03
 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności Bożej. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na budujące się w naszej diecezji kościoły.
 2. Za tydzień na Mszy św. o 10.15 dzieci z kl. IV będą przeżywały rocznicę swojej I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o 19. Po Mszy św., wymiana tajemnic różańcowych, natomiast Różaniec za Braci wyjątkowo połączymy z nabożeństwem fatimskim 13.06.
 3. W następną niedzielę o godz. 19 spotkanie Zespołu Synodalnego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wizyty u chorych od godz. 9, a spowiedź w kaplicy od 17.30.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Michał Pawlak i Paula Stępień, oboje z par. tutejszej, zapowiedź druga.
 6. Dzieciom I-Komunijnym, rocznicowym i ich rodzicom bardzo dziękuję za ufundowanie mikrofonu bezprzewodowego i nowej wykładziny pod ławki.
 7. Serdecznie dziękuję panom, którzy w piątek pomagali przy wymianie wykładziny pod ławkami.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 100zł.

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019r.

2019-05-27
 1. Wczoraj zostało wyświęconych 9 nowych kapłanów. Pamiętajmy o nich w modlitwie, prosząc, aby byli dobrymi pasterzami na wzór Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 12 ostatnie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po nim próba. W piątek o 19 odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i I spowiedź dzieci. Zachęcam również do pojednania się z Bogiem rodziców i innych członków rodzin. W następną niedzielę na Mszy św. o 12 uroczystość I Komunii św.
 3. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 4. W czwartek, ok. 18.45 bardzo proszę o pomoc w kaplicy panów – będzie do wymiany wykładzina pod ławkami.
 5. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. codziennych będziemy rozważać wymowę poszczególnych wezwań litanijnych.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dn. 9 - 16 listopada 2019. Koszt to 3090 zł + 120 $. Opiekę duchową sprawuje ks. Rafał Balcerzak, wikariusz parafii Bedoń. Zapisy trwają do końca maja. Aby dowiedzieć się o szczegółach lub zgłosić się na wyjazd należy skontaktować się z parafią w Bedoniu lub z ks Rafałem pod nr. tel.: 664239925.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Michał Pawlak i Paula Stępień, oboje z par. tutejszej, zapowiedź pierwsza.
 8. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas, natomiast za tydzień, z racji święta Opatrzności Bożej zbiórka ofiar na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności.

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019r.

2019-05-19
 1. W następną niedzielę po Mszy św. o 12 ostatnie spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych, a po nim próba dla dzieci.
 2. Ofiary jakie złożymy za tydzień na tacę będą stanowić, jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, tacę gospodarczą na prowadzone w parafii prace. Będzie też przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na organizowane przez Caritas wakacje dla dzieci z biednych rodzin.
 3. W miniony piątek podpisałem umowę na wykonanie projektu nowego kościoła. Teraz będziemy oczekiwać na jego wykonanie. Termin ostateczny został wyznaczony do końca listopada, potem będzie musiał zostać zatwierdzony przez Urząd Ochrony Zabytków. Nie zapominajmy w modlitwie o wszystkich, którzy będą ten projekt opracowywać i o tych, do których potem będzie należało podjęcie decyzji.

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019r.

2019-05-06
 1. W środę o 19 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Odmówimy także Różaniec za Braci, o którym szerzej mówił nam podczas rekolekcji ks. Przemysław Szewczyk, po Mszy św. o 12 spotkanie rodziców dzieci, które rok temu przystępowały do I Komunii św. a o 19 na plebanii kolejne spotkanie Zespołu Synodalnego.
 3. Miło mi poinformować, że wczoraj nasz parafianin – p. Adam Surma rozpoczął formację do diakonatu stałego, który został przywrócony w naszej diecezji przez ks. Arcybiskupa. Formacja ta potrwa 3,5 roku i zakończy się udzieleniem święceń diakonatu. Otoczmy p. Adama serdeczną modlitwą.
 4. Szkoła Ojców Bernardynów we Wiączyniu za zgodą Urzędu Gminy Nowosolna zgłosiła się do ogólnopolskiego konkursu Podwórko Talentów Nivea. To już 5 edycja tego konkursu, a nagrodami są ogólnodostępne place zabaw dla dzieci o powierzchni ok. 400m2 To nowoczesne i odpowiednio zaprojektowane place, aby kreatywnie i bezpiecznie spędzały tam czas nasze dzieci. Głosowanie już trwa, rozpoczęło się 22 kwietnia, a potrwa do 20 czerwca. Akcja jest bezpłatna - nie trzeba wysyłać sms za odpłatą, jedynie należy głosować z zarejestrowanego emaila na stronie www.podworkonivea.pl lub poprzez aplikację na telefon. Każdego dnia można oddawać 1 głos z posiadanego emaila. Wiączyń Dolny to jedyna lokalizacja na terenie powiatu łódzkiego wschodniego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019r.

2019-04-28
 1. Rozpoczynamy dziś 75. Tydzień Miłosierdzia. Będzie on przebiegał pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią” przypominając nam o konieczności dostrzegania wokół siebie osób potrzebujących i przyjścia im z pomocą. Skarbonki z wielkopostną jałmużną można składać po Mszy św. przed ołtarzem. Przy wyjściu z kaplicy natomiast przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas – dziś te ofiary będą przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Aleppo.
 2. Jutro w liturgii uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z 23.04. ze względu na trwającą wtedy Oktawę Wielkanocy.
 3. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
 4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane aż do końca czerwca o godz. 18, po nich natomiast będziemy odprawiali również nabożeństwa majowe. Przez cały maj i czerwiec będą też Msze św. popołudniowe w niedziele – również o godz. 18.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na to, że w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, wizyty u chorych będą w czwartek od godz. 9. Natomiast spowiedź I-piątkowa w kaplicy podczas wszystkich Mszy św., które będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

2019-04-28
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 8 i 10.15 i 12. Odbędzie się również zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 2. W tym tygodniu, codziennie po Mszach św. popołudniowych będziemy kontynuować modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro zostaną one odprawione po Mszy św. o godz. 12
 3. W piątek o 18 na plebanii spotkanie PRE.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wszyscy, którzy przed rozpoczęciem Wielkiego Postu pobrali skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną w ramach akcji Caritas, złożą je przed ołtarzem. Również w następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas. Na Mszę św. o 12 zapraszam dzieci Komunijne i ich rodziców.
 5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wyglądu naszej świątyni i wspaniałego przebiegu dzisiejszej Uroczystości i całego Triduum Paschalnego: ks. Kanonikowi za wszelką pomoc, której tak chętnie udziela, Strażakom z obydwu Jednostek OSP z naszej parafii, dzieciom sypiącym kwiatki, panu kościelnemu, Ministrantom i lektorom, pani Organistce i Chórowi. Z głębi serca pragnę podziękować wszystkim, którzy pomagali w wykonaniu dekoracji świątecznych, paniom, które tak licznie w środę poświęciły swój wieczór, aby posprzątać naszą świątynię, wszystkim Wam za obecność, modlitwę, wspólne przeżywanie wielkich i głębokich tajemnic naszej wiary.

NIEDZIELA PALMOWA 14 kwietnia 2019

2019-04-15
 1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, w którym Liturgia ukaże nam najważniejsze wydarzenia dla wszystkich uczniów Chrystusa. Ukoronowaniem naszych przeżyć powinno być uczestnictwo w Triduum Paschalnym. Serdecznie więc zapraszam do przeżywania tych wielkich Tajemnic naszej wiary. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 19.
 2. W Wielki czwartek podziękujemy Jezusowi za dar kapłaństwa i Eucharystii.
 3. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją Krzyża. Tradycyjnie złożymy w tym dniu ofiary na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 4. W Wielką Sobotę odnowienie przymierza Chrztu św. Na wieczorną Liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kaplicą, aby rozpocząć obrzędem poświęcenia ognia. Wysłuchamy pełnej, składającej się z 9 czytań Liturgii Słowa, która przeprowadzi nas przez pisane Ręką Boga dzieje historii zbawienia.
 5. W Wielkanoc rozpoczynamy świętowanie od uroczystej procesji rezurekcyjnej i Mszy św. o godz. 6. Kolejne Msze św. o 10.15 i 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 8, 10.15 i 12.
 6. Serdecznie proszę o zaangażowanie w procesję rezurekcyjną Straż Pożarną, panów, którzy poniosą sztandary, młodzież i dzieci sypiące kwiatki. W tym roku procesji rezurekcyjnej nie będziemy rozpoczynać przy kościele, ale trzykrotnie okrążymy kaplicę.
 7. Serdecznie zapraszam do udziału w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia od Wielkiego Piątku do soboty po Wielkanocy. Porządek będzie następujący: Wielki Piątek i Wielka Sobota po Liturgii, Wielkanoc i Poniedziałek po Mszy św. odprawianej o godz. 12 a w kolejne dni po Mszach Św.
 8. Bardzo gorąco proszę również Druhów z obydwu Jednostek OSP o podtrzymanie zwyczaju pełnienia warty przy Grobie Pańskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Sobotę będzie trwała do godz. 22 – będzie to czas na własną modlitwę w ciszy.
 9. Jeśli chodzi o poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, to znalazłem listę adresów sprzed 2 lat: Wiączyńska 20A, Malownicza 216, Malownicza 130, Henrykowska 32a, Listopadowa 60, Listopadowa 50, Olkuska 19. Jeśli któryś z tych adresów jest nieaktualny, to proszę o informację. Święcenie pokarmów w domach od godz. 9 według podanej kolejności, a w kościele od 9 do 14 i dodatkowe święcenie wieczorem o 18.
 10. Dzisiaj po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych a o 18 spotkanie Zespołu Synodalnego.
 11. Panie z KŻR rozprowadzają przy wyjściu z kaplicy palemki jak co roku.
 12. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: Malownicza i Gerberowa 480zł (+675zł na kwiaty na Boże Ciało), Popielarnia 320zł. i jedna koperta nie podpisana – 640zł., a także ofiary bezimienne na kwotę 170zł. Dziękuję również p. Sylwkowi Kowalskiemu i jego synowi Grzegorzowi za poprawienie statywu do kropielnicy.
 13. We wtorek na 18 serdecznie zapraszam do pomocy przy ustawianiu dekoracji Grobu Pańskiego a w środę również o 18 proszę o pomoc przy przedświątecznym sprzątaniu kaplicy.

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019r.

2019-04-07
 1. W piątek o 17.30 ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa.
 2. W środę o 18 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Jak co roku palemki będzie też rozprowadzać KŻR. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych, o 16.30 ostatnie Gorzkie Żale, a o 18 na plebanii spotkanie Zespołu Synodalnego.
 4. Bardzo proszę o zgłaszanie adresów domów, w których odbywa się poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego:
  Pomorska – za Iglastą – 760zł (p. Stańczyk i Rękas)
  Iglasta – 310zł (p. Antkiewicz i Saar)
  Malownicza i Gerberowa – 480zł
  Olkuska – 450zł (p. Kamicka i Pawełoszek)
  Jedna ofiara bezimienna w wysokości 40zł.
 6. ks. Przemysław serdecznie dziękuje za ofiary na pomoc dla mieszkańców Syrii w wysokości ok. 3084zł, ja natomiast bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w ramach tacy gospodarczej w wysokości 2950zł. Serdeczne Bóg zapłać.

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019r.

2019-03-31
 1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Przeżywamy je pod przewodnictwem ks. Przemysława Szewczyka, dla którego modlimy się o światło i Moc Ducha Świętego.
 2. Drogę Krzyżową w najbliższy piątek o 17.30 poprowadzą przedstawiciele Kościoła Domowego.
 3. Za tydzień na Mszy św. o 10.15 zaprzysiężenie Parafialnej Rady Ekonomicznej powołanej przez ks. Arcybiskupa.
 4. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jakie złożyli mieszkańcy u. Mileszki i Bratkowej w wysokości 580zł, a p. Pawlak za przeprowadzenie zbiórki.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są dostępne świece w ramach corocznej akcji Caritas pomocy najbiedniejszym. Świece są w dwóch rodzajach – małe paschaliki, które przydadzą się nam podczas Liturgii Wielkosobotniej oraz w formie pisanek.

III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.2019r.

2019-03-24
 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W związku z Dniem Świętości Życia, w dniu dzisiejszym (24 marca) odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.
 2. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 3. W następną niedzielę, 31.03. rozpoczną się nasze wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Przemysław Szewczyk, organizujący m.in. pomoc dla chrześcijan w Syrii.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Saar i Justyna Cieślak, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z ul. Pomorskiej, od Iglastej do Popielarni w wysokości 670zł. Dziękuję również p. Goss za przeprowadzenie zbiórki. Została złożona także jedna ofiara anonimowa w wysokości 100zł. Bóg zapłać.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary, jakie złożymy będą tzw. tacą gospodarczą na niezbędne w parafii inwestycje. Za każdą ofiarę już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej.

 1. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy nadużyć seksualnych wobec małoletnich zostanie odprawione w czwartek 28 marca o godz. 20.00 w Bazylice Archidiecezjalnej w Łodzi. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w tym nabożeństwie.
 2. Po raz szósty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która „polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ono w dniach 29-30 marca 2019 r. w czterech miejscach Archidiecezji Łódzkiej:
  piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 21.00;
  sobota – Msza św.: godz.18.00 Łódź: Bazylika Archikatedralna; kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej (Teofilów), Piotrków Trybunalski: kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej
  piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 19.00; sobota – Msza św.: godz.18.00 Łask: Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej
 3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodziny do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzin, które odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Całość rozpocznie się o godz. 17.00 w Atlas Arenie, a zakończy Drogą Krzyżową o godz. 21.00 z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz zgłoszeniowy na stronach www.csr.org.pl lub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy dzieci w wieku 7-12 lat i chcemy je oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób na czas spotkania. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie swoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania na adres arenarodzin@csr.org.pl

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019r.

2019-03-23
 1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w Afryce.
 2. Uprzejmie proszę o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli mogą to uczynić osoby, które podejmowały się tego trudu w poprzednich latach, to bardzo je o to proszę, a jeśli nie są w stanie, a mogłyby się zaangażować także inni mieszkańcy poszczególnych ulic, to z góry składam serdeczne podziękowanie.
 3. We wtorek uroczystość św. Józefa, w związku z tym będzie dodatkowa Msza św. o 10.15
 4. Został zakupiony i ustawiony wzdłuż parkanu cmentarza stojak na 10 rowerów. Zachęcam do korzystania. Dziękuję Bartkowi i Mateuszowi Organka za jego zamontowanie.
 5. Serdecznie dziękuję także za ofiary na prace prowadzone przy cmentarzu i kościele. Były to trzy ofiary od osób spoza parafii w wysokości: 150, 50 i 500zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Za tydzień w naszej Archidiecezji będzie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Życia.
 7. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Saar i Justyna Cieślak, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza
 9. Pragnę poinformować parafian, że wczoraj w katedrze łódzkiej dwóch naszych parafian: Piotr Banach i Paweł Goldsztajn zostało nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Mogą więc udawać się z Komunią św. do chorych oraz pomagać w jej udzielaniu w kaplicy. Za to, że zdecydowali się podjąć tej posługi bardzo serdecznie im dziękuję a wszystkich parafian proszę o modlitwę w ich intencji.

I Niedziela Wielkiego Postu

2019-03-10
 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W niedziele o 16.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną a w piątki o 17.30 Droga Krzyżowa. W najbliższy piątek o godz. 19.30 dodatkowa Droga Krzyżowa dla tych, którzy ze względu na pracę nie mają możliwości przyjechać na wcześniejszą godzinę.
 2. Dzisiaj o godz. 18 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 3. W środę o 18 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 4. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek dla Misjonarzy Polskich pracujących w Afryce.

VIII Niedziela Zwykła 03.03.2019r.

2019-03-03
 1. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.15 i 17. Kancelaria będzie nieczynna. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas naszej Archidiecezji. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 a Gorzkie Żale w niedziele o 16.30. W związku z nabożeństwami Drogi Krzyżowej nie będzie w piątki Koronki do Miłosierdzia Bożego a Msza św. będzie bez homilii.
 2. Jak co roku Caritas przygotował skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Są one dostępne na stoliku pod chórem. Ofiary z nich będą przeznaczone na pomoc dla seniorów. W zakrystii natomiast można otrzymać Zdrapki Wielkopostne z propozycjami pomocy w różnych wielkopostnych postanowieniach.
 3. Za tydzień po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Natomiast po Mszy św. popołudniowej a więc ok. 18 spotkanie Zespołu Synodalnego – na plebanii.
 4. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na budujące się w naszej diecezji kościoły.
 5. Miło mi poinformować, że udało nam się powołać do życia Parafialną Radę Ekonomiczną. Nie jest ona jeszcze zatwierdzona przez ks. Arcybiskupa, ale stanie się to w najbliższym czasie. Na spotkaniu w minioną niedzielę gościliśmy architekta, który pomaga nam teraz w pracach związanych z częściową rozbiórką kościoła a w przyszłości z jego odbudową. Przedstawiliśmy swoje oczekiwania i mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich uda się spełnić. Rozpoczęły się także prace związane z termomodernizacją plebanii. Jesienią informowałem, że od kilku lat trwały starania o przyznanie nam dotacji na tę inwestycję. Starania te uwieńczone zostały sukcesem, dotacja została nam przyznana i dlatego prace te zostały już rozpoczęte. Korzyścią wynikającą dla parafii z tej inwestycji będzie znaczna oszczędność na rachunkach za prąd i ogrzewanie, ponieważ będziemy korzystali z paneli fotowoltaicznych, których instalacja została tak zaplanowana, aby w przyszłości można ją było poszerzyć tak, aby zapewniała nam również prąd w kościele.
  Rozmawialiśmy ponadto na spotkaniu Rady o dokończeniu prac na parkingu przy cmentarzu, a następnie wykonaniu także alejki, która prowadziłaby od bocznej furtki do kaplicy. To musimy już wykonać własnymi środkami. O ile przy odbudowie kościoła będziemy mogli liczyć na pomoc finansową ze strony Kurii, o tyle tego typu prace (jak każda parafia) musimy wykonać już za własne środki. Dlatego ośmielam się z pokorą zwrócić do Was z taką prośbą, abyśmy wzorem wielu wspólnot wprowadzili raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę, tzw. tacę gospodarczą, która byłaby wsparciem w prowadzeniu tego typu prac, a jednocześnie pozwoliłaby nam gromadzić środki na prace towarzyszące odbudowie kościoła, które fachowcy określają mianem „kosztów niekwalifikowanych”, za które nikt nam pieniędzy nie zwróci. Jeśli jesteście w stanie mi zaufać, że środki te będą dobrze wykorzystane, to pokornie Was o tę pomoc proszę.

Rada Osiedla Mileszki informuje, że na mocy uchwały Rady Miejskiej w Łodzi wybory do Rady Osiedla odbędą się dnia 7 kwietnia 2019 r.
zamknięcie list wyborczych - 13 marca 2019 r.
rejestracja list wyborczych - ul. Piłsudskiego 100 /dawna Delegatura Łódź-Widzew/ - I piętro, Jednostki Pomocnicze.
Rada Osiedla zaprasza wszystkie osoby chętne do pracy w Radzie do tworzenia list wyborczych i uczestniczenia w wyborach.
Dokładne informacje nt. wyborów wywieszone są na tablicy ogłoszeń Rady Osiedla.

VII Niedziela Zwykła 24.02.2019r.

2019-02-24
 1. Dziś o godz. 18 na plebanii spotkanie osób, które chciałyby należeć do Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 2. W środę o 18 w kaplicy spotkanie tegorocznych kandydatów do Bierzmowania.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Wizyty u chorych w piątek od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 16.30.
 4. Poszukuję: spawacza, kowala i osoby, która ma odrobinę talentu w wycinaniu dekoracji ze styropianu.
 5. Serdecznie dziękuję p. Balcerek z ul. Pomorskiej za ofiarę na kościół w wysokości 100zł.
 6. Prasa katolicka. Intencje Mszy św.

VI Niedziela Zwykła 17.02.2019r.

2019-02-17
 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Przez ponad miesiąc udało mi się odwiedzić niespełna 700 rodzin. Większość oczywiście dopytywało o kwestie związane z odbudową kościoła. Prace trwają, choć w tej chwili większość czasu zajmą nam sprawy związane z powstawaniem projektu. Mamy bowiem zgodę na rozbiórkę niewielkich fragmentów kościoła, a całość będziemy mogli rozebrać dopiero po zatwierdzeniu przez Biuro Konserwatora Zabytków projektu z uwzględnieniem sposobu wykorzystania ocalałych po pożarze części zabytkowej świątyni. To, co wiemy w tej chwili na pewno, to, że musimy odbudować kościół jako drewniany, będący repliką poprzedniego kościoła – na inny nie otrzymamy zgody Konserwatora. W tym więc kierunku będą zmierzały nasze działania. Padały też sugestie co do zmiany godzin odprawiania Mszy św. – żeby w dni powszednie przesunąć na późniejszą godzinę, czyli 18 a w niedzielę na stałe wprowadzić Mszę św. popołudniową. Nie jest to łatwa zmiana (zwłaszcza ta dotycząca niedzieli) ponieważ musielibyśmy wtedy dokonać gruntownej reformy godzin Mszy św. rezygnując z jednej z Mszy św. przed południem. Chciałbym przed podjęciem decyzji poznać też Wasze zdanie na ten temat, będę więc wdzięczny za dzielenie się Waszymi przemyśleniami. Jeśli chodzi o złożone przy okazji kolędy ofiary była to suma przekraczająca 33 tys. zł. Za każdą ofiarę, a także za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i słowa wsparcia wszystkim serdecznie dziękuję.
 2. Przypominam, że w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 12 zapraszam szczególnie dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami, a na godz. 18 na spotkanie na plebanii osoby, które chciałyby włączyć się w działanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

V Niedziela Zwykła 10.02.2019r.

2019-02-09
 1. Jutro w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy obchodzić Dzień Chorych. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 17.
 2. Od jutra wracają popołudniowe godziny otwarcia kancelarii, z tym, że będzie jeden wyjątek – w środy kancelaria będzie czynna od 9.30 do 10.45 a w pozostałe dni od poniedziałku do piątku od 15.30 do 16.45
 3. W niedzielę za 2 tygodnie o godz. 18 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej. Serdecznie zapraszam osoby, które chciałyby włączyć się w jej działanie.

IV Niedziela Zwykła 3.02.2019r.

2019-02-03
 1. W środę, 6.02. będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Doroty. Suma Odpustowa o godz. 18 będzie sprawowana przez ks. kan. Piotra Pirka, kustosza sanktuarium NMP w Łasku. Po Mszy św. poświęcona zostanie nowa część cmentarza. Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału wszystkich parafian i sympatyków parafii. Mile widziani są wszyscy – i dzieci i młodzież i dorośli. Serdecznie zapraszam strażaków z obydwu Jednostek znajdujących się na terenie naszej parafii, chór, scholę. Wszyscy uświetnijmy naszą parafialną uroczystość.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.
 3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pomogli w rozbieraniu dekoracji świątecznych i uporządkowaniu kościoła.

W tym tygodniu kończymy kolędę:
4. lutego (poniedziałek) – Podgórze – od numerów najniższych do najwyższych
5. lutego (wtorek) – w kolejności – Saneczkowa, Stroma – od numerów najniższych do najwyższych
7. lutego (czwartek) – Wiączyń Dolny – od numerów najniższych do najwyższych
8. lutego (piątek) – Iglasta od najniższych do najwyższych
W sobotę będzie dzień dodatkowych wizyt u osób, które nie były obecne w domu podczas kolędy, a chciałyby wspólnie z kapłanem prosić Boga o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Adresy zgłaszać można do piątku, także drogą mailową lub telefoniczną.

III Niedziela Zwykła 27.01.2019r.

2019-01-28
 1. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Poświęcenie gromnic na Mszach Św. o 10.15 i 17. Gromnice są do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła w cenie 10zł.
 2. W sobotę o godz. 11 serdecznie proszę o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych i choinek. Serdecznie też proszę o pomoc panie, które zechciałyby pomóc w porządkach w kaplicy w związku ze zbliżającym się Odpustem.
 3. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o 20 poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. W następną środę, 6.02. będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Doroty. Suma Odpustowa o godz. 18 będzie sprawowana przez ks. kan. Piotra Pirka, kustosza sanktuarium NMP w Łasku. Po Mszy św. poświęcona zostanie nowa część cmentarza. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich parafian i sympatyków parafii. Mile widziani są wszyscy – i dzieci i młodzież i dorośli. Serdecznie zapraszam strażaków z obydwu Jednostek znajdujących się na terenie naszej parafii, chór, scholę. Wszyscy uświetnijmy naszą parafialną uroczystość.
 5. W środę rozpoczęliśmy prace przy demontażu szalunku na części dawnego prezbiterium kościoła. Mamy jeszcze zgodę na częściową rozbiórkę ścian bocznych. Jest to bardzo niewielki krok do przodu, ale droga do całkowitej rozbiórki a potem odbudowy kościoła jest jeszcze bardzo długa, dlatego serdecznie proszę o modlitwę, aby ten proces przebiegał płynnie.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
28. stycznia (poniedziałek) – Skalna, parzyste – od numerów najniższych do najwyższych
29. stycznia (wtorek) – Kosodrzewiny, parzyste 16 – 62
30. stycznia (środa) – Kosodrzewiny, parzyste 64 do końca
31. stycznia (czwartek) - Sołecka, nieparzyste od numerów najniższych do najwyższych
1. lutego (piątek) – Pigwowa, Świętokrzyska, Sołecka, parzyste– od numerów najniższych do najwyższych
2. lutego – sobota od 11.30 – w kolejności – Taborowa, Kosodrzewiny, nieparzyste – od numerów najniższych do najwyższych

Synod Duszpasterski

2019-01-21

Drodzy Parafianie!
Jak wiemy w naszej Archidiecezji trwa Synod Duszpasterski. W tym roku poświęcony on jest rodzinie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 10.15 serdecznie zapraszam na krótkie informacyjne spotkanie osoby, które chciałyby włączyć się w działanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Mogą zgłaszać się zarówno małżonkowie razem, jak i pojedyncze osoby, nie ma ograniczeń wiekowych – mogą to być osoby młode (także przygotowujące się dopiero do zawarcia małżeństwa), jak i starsze (również takie, które już owdowiały). Zapraszam również osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.

ks. Roman Kurzdym
proboszcz

II Niedziela Zwykła 20.01.2019r.

2019-01-20
 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wspólne kolędowanie.
 2. Za tydzień mimo, iż jest to ostatnia niedziela miesiąca, nie będzie spotkania dzieci I-Komunijnych i ich rodziców.
 3. Jak wiemy w naszej Archidiecezji trwa Synod Duszpasterski. W tym roku poświęcony on jest rodzinie. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 serdecznie zapraszam na krótkie informacyjne spotkanie osoby, które chciałyby włączyć się w działanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Mogą zgłaszać się zarówno małżonkowie razem, jak i pojedyncze osoby, nie ma ograniczeń wiekowych – mogą to być osoby młode (także przygotowujące się dopiero do zawarcia małżeństwa), jak i starsze (również takie, które już owdowiały). Mile widziane są także osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
21. stycznia (poniedziałek) – Malownicza, nieparzyste 13 - 95
22. stycznia (wtorek) – Malownicza, nieparzyste 97 - 171
23. stycznia (środa) – Henrykowska, parzyste
24. stycznia (czwartek) – Arniki, Henrykowska, nieparzyste
25. stycznia (piątek) – Skalna, nieparzyste
26. stycznia (sobota) – Krzemieniowa – od numerów najniższych do najwyższych

Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019r.

2019-01-16
 1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.
 2. Za tydzień – 20.01. po Mszy św. o 12 zapraszamy do wspólnego kolędowania. Kolędy będzie śpiewać nasza schola, chór, ale zapraszamy również dzieci, młodzież i dorosłych, także grających na różnych instrumentach do tegoż kolędowania.
 3. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w imieniu całej społeczności Szkoły w Mileszkach serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby szkoły w Uroczystość Trzech Króli

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
14. stycznia (poniedziałek) – Bazaltowa, Dolina Kościeliska, Juhasowa – od numerów najniższych do najwyższych
15. stycznia (wtorek) – Olkuska, Galaktyczna – od numerów najniższych do najwyższych
16. stycznia (środa) – według kolejności: Listopadowa, Obłoczna i Kamykowa – od numerów najniższych do najwyższych
17. stycznia (czwartek) – Malownicza, parzyste 2 – 68
18. stycznia (piątek) – Gerberowa (za autostradą), Malownicza, parzyste 74/76 - 156
19. stycznia (sobota) – Malownicza, parzyste 158 - 216

Objawienie Pańskie 6.01.2019r.

2019-01-07
 1. W najbliższą środę nie będzie spotkania kandydatów do Bierzmowania. Jest już natomiast znany termin udzielenia tego Sakramentu w naszej parafii. Będzie to 24.06., czyli w dzień parafialnego Odpustu.
 2. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych – przeniesiona ona została już na stałe na 2 niedzielę miesiąca ze względu na to, że niektóre osoby chcą uczestniczyć w wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Za dwa tygodnie – 20.01. po Mszy św. o 12 zapraszamy do wspólnego kolędowania. Kolędy będzie śpiewać nasza schola, chór, ale zapraszamy również dzieci, młodzież i dorosłych, także grających na różnych instrumentach do tegoż kolędowania.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
7. stycznia (poniedziałek) – Pomorska, nieparzyste 447 –505
8. stycznia (wtorek) – Pomorska, parzyste 312 – 356
9. stycznia (środa) – Pomorska, parzyste 358 – 400
10. stycznia (czwartek) – Pomorska, parzyste 402 –442
11. stycznia (piątek) – Pomorska, parzyste 448 –486
12. stycznia (sobota) – Dunajec, Gorce – od najniższych

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 30.12.2018r.

2019-01-03
 1. Jutro ostatni dzień roku. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 17
 2. Msze św. w Nowy Rok o godz. 10.15, 12 i 18.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kościele od 16.30.
 4. W następną niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach Świętych Taca na Misje. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać paczuszki z kredą i kadzidłem. Dochód przeznaczony jest na potrzeby miejscowej szkoły.
 5. Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 20. Poprzedzona jak zawsze adoracją Najświętszego Sakramentu i Medytacją Słowa.
 6. Przypominam, że do zakończenia kolędy kancelaria otwarta jest od godz. 9.30 do 11.
 7. W zakrystii są do nabycia cegiełki rozprowadzane przez Caritas w ramach świąteczno-noworocznej pomocy najbiedniejszym. Są one w cenie 20 i 50 zł.

PLAN KOLĘDY 2018/2019

2018-12-23
28. grudnia (piątek) Popielarnia (od najniższych do najwyższych)
29. grudnia (sobota) Goryczkowa (od najwyższych do najniższych)
2. stycznia (środa) Mileszki, parzyste (od najniższych do najwyższych)
3. stycznia (czwartek) Mileszki, nieparzyste – od najniższych do najwyższych
4. stycznia (piątek) Gerberowa (przed autostradą), Bratkowa od najniższych do najwyższych
5. stycznia (sobota) Pomorska, nieparzyste 365 – do 445, Frezjowa
7. stycznia (poniedziałek) Pomorska, nieparzyste 447 –505
8. stycznia (wtorek) Pomorska, parzyste 312 – 356
9. stycznia (środa) Pomorska, parzyste 358 – 400
10. stycznia (czwartek) Pomorska, parzyste 402 –442
11. stycznia (piątek) Pomorska, parzyste 448 –486
12. stycznia (sobota) Dunajec, Gorce – od najniższych
14. stycznia (poniedziałek) Bazaltowa, Dolina Kościeliska, Juhasowa – od numerów najniższych do najwyższych
15. stycznia (wtorek) Olkuska, Galaktyczna – od numerów najniższych do najwyższych
16. stycznia (środa) według kolejności: Listopadowa, Obłoczna i Kamykowa – od numerów najniższych do najwyższych
17. stycznia (czwartek) Malownicza, parzyste 2 – 68
18. stycznia (piątek) Geberowa (za autostradą), Malownicza, parzyste 74/76 - 156
19. stycznia (sobota) Malownicza, parzyste 158 - 216
21. stycznia (poniedziałek) Malownicza, nieparzyste 13 - 95
22. stycznia (wtorek) Malownicza, nieparzyste 97 - 171
23. stycznia (środa) Henrykowska, parzyste
24. stycznia (czwartek) Arniki, Henrykowska, nieparzyste
25. stycznia (piątek) Skalna, nieparzyste
26. stycznia (sobota) Krzemieniowa – od numerów najniższych do najwyższych
28. stycznia (poniedziałek) Skalna, parzyste – od numerów najniższych do najwyższych
29. stycznia (wtorek) Kosodrzewiny, parzyste 16 – 62
30. stycznia (środa) Kosodrzewiny, parzyste 64 do końca
31. stycznia (czwartek) Sołecka, nieparzyste od numerów najniższych do najwyższych
1. lutego (piątek) Pigwowa, Świętokrzyska, Sołecka, parzyste– od numerów najniższych do najwyższych
2. lutego – sobota od 11.30 w kolejności – Taborowa, Kosodrzewiny, nieparzyste – od numerów najniższych do najwyższych
4. lutego (poniedziałek) Podgórze – od numerów najniższych do najwyższych
5. lutego (wtorek) w kolejności – Saneczkowa, Stroma – od numerów najniższych do najwyższych
7. lutego (czwartek) Wiączyń Dolny – od numerów najniższych do najwyższych
8. lutego (piątek) Iglasta od najniższych do najwyższych

Jeśli nie zaznaczono inaczej – od poniedziałku do piątku wizyty duszpasterskie zaczynają się od godz. 15 a w soboty od godz. 9

IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018r.

2018-12-23
 1. Jutro Wigilia. Ostatnie roraty wyjątkowo o godz. 8, Pasterka o godz. 24. Przed Pasterką, od 23.30 serdecznie zapraszam parafian do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem.
 2. W pierwsze Święto Msze św. o 10.15 i 12, w drugie o 8, 10.15 i 12
 3. Tak jak zawsze w drugi dzień świąteczny zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 4. Za tydzień ostatnia Niedziela Świętej Rodziny – w związku z tym po Mszy św. o godz. 10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą w intencji rodzin, a na jej zakończenie będzie można podejść ze swoją rodziną po indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek rozpoczną się Wizyty Duszpasterskie, czyli tradycyjna „Kolęda”:
  - 28.12. – Popielarnia od najniższych do najwyższych – od 15,
  - 29.12. od 9 Goryczkowa (od najwyższych do najniższych). Plan całej kolędy jest wywieszony w gablocie. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego oczywiście. W związku z kolędą kancelaria przez cały styczeń, aż do 8.02. będzie czynna w godz. 9.30-11.00.
 6. Serdecznie dziękuję tym, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków w swojej okolicy. Mam świadomość, że nie wszędzie udało się nam dotrzeć, dlatego w następnych latach będziemy szukali nowych rozwiązań w tym względzie. Propozycje mile widziane.
 7. Bardzo gorąco dziękuję także wszystkim, którzy wczoraj poświęcili swój czas i siły na wykonanie dekoracji świątecznych. Na moje zaproszenie odpowiedziało ponad 20 osób poczynając od dzieci, poprzez młodzież a na dorosłych kończąc. Bardzo jestem Wam za to wdzięczny.
 8. Pragnę poinformować, że od Nowego Roku opiekę nad cmentarzem przejmie Mateusz Organka. Jestem mu bardzo wdzięczny za to, że przyjął moją propozycję i podjął się tego trudnego zadania. Przy tej okazji chcę serdecznie podziękować p. Ireneuszowi za dotychczasową pracą na cmentarzu, jak również za to, że zgodził się nadal pełnić funkcję kościelnego w naszej parafii.

III Niedziela Adwentu - 16.12.2018r.

2018-12-17
 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 2. Bardzo serdecznie proszę o pomoc przy ubieraniu choinek i ustawianiu żłóbka w sobotę od godz. 9
 3. Jest to już praktycznie ostatni tydzień adwentu, gdyż w następny poniedziałek będzie Wigilia, dlatego serdecznie zapraszam na roraty o godz. 7
 4. Pod chórem są jeszcze do nabycia świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a w zakrystii opłatki.
 5. Serdecznie dziękujemy ks. Michałowi Pietrasikowi za przeprowadzenie naszych tegorocznych rekolekcji adwentowych a na nadchodzące Święta życzymy mu coraz głębszego przeżywania obecności Pana w jego życiu.

II Niedziela Adwentu - 9.12.2018r.

2018-12-12
 1. Rozpoczynamy kolejny tydzień adwentu, który dla naszej parafii związany jest z przeżyciem rekolekcyjnych ćwiczeń. W tym roku będzie im przewodniczył ks. Michał Pietrasik. Wszyscy zaangażujmy się najlepiej jak potrafimy w ich przeżycie, zapraszajmy swoich bliskich, sąsiadów… Módlmy się gorąco o jak najlepsze ich owoce. Do czwartku proszę zgłaszać osoby starsze i chore, do których kapłan pojedzie z posługą sakramentalną w piątek ok. godz. 10 (chodzi o osoby, do których nie jeżdżę z posługą pierwszopiątkową). Program rekolekcji jest następujący: Piątek – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7 i 17; Sobota – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7, 10.15 i 17, przed Mszą św. o 10.15 i 17 przyjadą kapłani z posługą spowiedzi, Niedziela – Msze św. z naukami ogólnymi podczas wszystkich Mszy św. Msza św. z nauką dla dzieci (zwłaszcza I-Komunijnych) i ich rodziców o godz. 12.
 2. Jutro (w poniedziałek) na godz. 19 zapraszam na plebanię osoby, które byłyby zainteresowane utworzeniem Rady Parafialnej i działaniem w niej.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. Dzisiaj odbywa się również zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie a w następną niedzielę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

I Niedziela Adwentu 02.12.2018r.

2018-12-02
 1. Rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do udziału w roratach codziennie oprócz niedziel i uroczystości o godz. 7.
 2. Dziś na Mszy św. o 8 zostały poświęcone opłatki. Serdecznie proszę o pomoc w ich rozniesieniu parafii. Będą oczywiście dostępne także w kancelarii i zakrystii po Mszach Świętych.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiedź w kościele przed Mszą św. popołudniową, natomiast wizyty u chorych zostały przeniesione na 13.12. ze względu na to, że prowadzę rekolekcje w Łasku (serdecznie proszę o modlitwę o światło Ducha Świętego).
 4. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 10.15 i 17 – nie będzie rorat.
 5. Jak co roku rozprowadzamy świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece kosztują 5zł., duże są w cenie 12 i 13zł. Przypomnijmy, że cześć środków pozyskana z ich sprzedaży jest przeznaczona na pomoc dzieciom w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu dotkniętych wojną. W ramach tej samej akcji dzieci ze szkolnego koła Caritas rozprowadzają czekoladowe mikołaje w cenie 4zł za sztukę.
 6. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 7. W tym roku rekolekcje adwentowe przeżyjemy w dniach: 14-16.12. Szczegółowy program zostanie podany w następną niedzielę, ale już teraz pragnę serdecznie zaprosić do udziału w nich.

XXXIV Niedziela Zwykła 25.11.2018r.

2018-11-26
 1. Kończymy dziś Rok Liturgiczny, a od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy kolejny rok kościelny stawiając wraz z nim następny krok na ścieżkach naszej wiary. Podczas Mszy św. o godz. 8 dokonamy poświęcenia opłatków wigilijnych. Raz jeszcze proszę o zgłaszanie się osób, które zechciałyby je roznieść w okolicy swego zamieszkania. Przez cały adwent roraty będą odprawiane o godz. 7 rano, a popołudniowa Msza św. o 17
 2. Jak wiemy w naszej diecezji trwa Synod Duszpasterski. Poprzedni jego etap poświęcony był młodzieży a kolejny będzie dotyczył życia rodzinnego. Chcę więc zaprosić do udziału w Parafialnym Zespole Synodalnym osoby, które chciałyby podzielić się swoim doświadczeniem w tym względzie i oczekiwaniami, jakie mają wobec Kościoła. Szczególnie gorąco zapraszam małżeństwa zaangażowane w działanie Kościoła Domowego, ale także pozostałych parafian – mogą to być małżonkowie lub pojedyncze osoby, również żyjące w związkach niesakramentalnych. Mile widziani są także młodzi, którzy przygotowują się dopiero do zawarcia małżeństwa. Serdecznie proszę o zgłaszanie się do mnie. Spotkania byłyby prawdopodobnie raz w miesiącu i rozpoczęłyby się w styczniu lub w lutym. Ponieważ jest to kontynuacja prac synodalnych serdecznie zapraszam również młodzież, która była w tutejszej parafii zaangażowana w poprzednim etapie.
 3. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc dodatkowa Msza św. poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 20.
 4. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają do udziału w akcji "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". W ramach tej akcji po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę 02.12 będą rozprowadzać czekoladowe mikołaje w cenie 4zł za sztukę. Zachęcamy do zakupu.
 5. Rozpoczniemy również rozprowadzanie świec w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

XXXIII Niedziela Zwykła 18.11.2018r.

2018-11-19
 1. W środę będzie dzień imienin poprzedniego proboszcza – ks. Janusza – pamiętajmy o nim w modlitwie, w czwartek natomiast przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych, dlatego też Mszę św. odprawimy w intencji Chóru, scholi i p. Organistki.
 2. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla. Ofiary jakie wówczas złożymy na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD. Na Mszę św. o godz. 12 zapraszam oczywiście dzieci, zwłaszcza przygotowujące się w tym roku do I Komunii św.
 3. Serdecznie proszę o kontakt osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki oraz te, które chciałyby w tym roku pomóc w dotarciu z nimi do parafian.
 4. Pragnę poinformować, że koszt dotychczas wykonanych prac związanych z utwardzeniem placu przy cmentarzu wyniósł 9600zł. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tych pracach pomogli zarówno przez rady, jak i zorganizowanie gruzu, transportu i wreszcie wyrównanie terenu. Serdeczne Bóg zapłać.

XXXI Niedziela Zwykła 04.11.2018r.

2018-11-05
 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 19.15 a o 20 Eucharystia.
 2. W następną niedzielę przypada 100. rocznica Odzyskania Niepodległości – Święto Narodowe. Dzień ten niech będzie szczególną okazją do modlitwy za naszą Ojczyznę, podziękowania za wolność, wymodlenia zgody i pokoju w sercach naszych rodaków.
 3. Także za tydzień przed kościołami naszej archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

XXX Niedziela Zwykła 28.10.2018r.

2018-10-28
 1. Pamiętajmy dziś w modlitwie o solenizancie – ks. Kanoniku a kto może, niech przyjdzie jutro na Mszę św. w jego intencji na godz. 17.00.
 2. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8, 10.15 i 12 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jeśli by padał deszcz pozostaniemy w kaplicy i tutaj odmówimy stosowne modlitwy. Podczas Mszy św. dokonamy także obrzędu błogosławieństwa kwiatów i zniczy. Jak co roku w tym dniu będzie na cmentarzu przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz WSD w Łodzi. Skorzystamy też z pomocy harcerzy, którzy będą przy bramie cmentarza rozprowadzali znicze. Do 8.11 można zyskać odpust zupełny za zmarłych, w związku z tym po Mszach św. będziemy odmawiać litanię za zmarłych.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30, a wizyty u chorych od godz. 9
 4. Od następnej niedzieli nie będą odprawiane Msze św. popołudniowe, jako, że w środę kończą się już nabożeństwa różańcowe. Będzie natomiast w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 i Eucharystia o godz. 20.00
 5. Serdecznie dziękuję za dalszą pomoc w utwardzeniu części placu przy cmentarzu panom: Krzysztofowi Domańskiemu, Michałowi Jędrzejczakowi, Sylwestrowi Kowalskiemu, Andrzejowi Skrzekowi, Jackowi Keglerowi i Markowi Tartanusowi.

XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018r.

2018-10-22
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Intencja misji i misjonarzy będzie nam towarzyszyła podczas codziennych nabożeństw różańcowych. Po Mszy św. o 10.15 krótkie spotkanie osób, które zapisały się do KŻR z pragnieniem modlitwy w intencji odbudowy kościoła i odnowienia wiary w naszej parafii.
 2. W czwartki na godz. 18 zapraszamy na próbę dzieci, które chcą śpiewać w naszej scholi a na 19 dorosłych zapraszamy na próby chóru.
 3. W następną sobotę na godz. 10 zapraszam do kaplicy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 4. W niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 12 serdecznie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 5. Również w następną niedzielę przypada dzień imienin ks. Kanonika, ale Msza św. w intencji Solenizanta połączona z życzeniami dla niego będzie sprawowana w poniedziałek 29.10. o godz. 17.

XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018r.

2018-10-15
 1. W ramach przeżywanego dziś Dnia Papieskiego przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie dzieci i młodzież z małych ośrodków miejskich i ze wsi w zdobywaniu wykształcenia. Także u nas przed kościołem taka zbiórka się dziś odbędzie – dla ofiarodawców przewidziane są pamiątkowe obrazki.
 2. Po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 3. W związku z niedawnym pożarem, w wyniku którego spłonął dom jednej z rodzin we Wiączyniu za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc dla tej właśnie rodziny.
 4. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na Misje prowadzone w różnych częściach świata.
 5. Jak wiemy, w naszej parafii posługuje dwóch świeckich szafarzy Komunii Świętej. Zwykle widzimy ich pomagających w jej udzielaniu w kaplicy, ale jest możliwość, aby w niedzielę zanosili oni Pana Jezusa do domów chorych parafian. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób skorzystać z ich posługi jednorazowo lub na stałe proszę o zgłaszanie się do mnie.
 6. Miło mi poinformować, że udało nam się powołać do istnienia Koło Różańcowe, które będzie każdego dnia modlić się o odbudowę naszego kościoła i ożywienie wiary w parafii. Osoby, które zapisały się do tego Koła proszę o krótkie spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o 10.15
 7. W zakrystii są do nabycia zdjęcia grupowe z pielgrzymki do Rostkowa w cenie 2zł.

XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018r.

2018-10-07
 1. Jak zawsze w I niedzielę miesiąca dziś dodatkowa Msza św. o 20 poprzedzona od 19.15 adoracją Najświętszego Sakramentu
 2. Następna niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W najbliższą sobotę rocznica ostatnich objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i różaniec o pokój na świecie.
 4. Za tydzień po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Zapraszam zwłaszcza młodzież z kl. VII i VIII oraz z III kl. gimnazjum.

XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018r.

2018-09-30
 1. Przypominam, że dziś po Mszy św. o 12 spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych.
 2. Rozpoczynamy jutro październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Przez cały miesiąc będą też odprawiane Msze św. o 17 w niedziele i również po nich będzie nabożeństwo różańcowe. W środy na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek (modlitwa o powołania), I piątek (spowiedź od 16.30) i I sobota miesiąca.
 4. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 20 poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15
 5. Od dzisiaj można już zamawiać wypominki za zmarłych na przyszły rok.
 6. Przypominam, że wyjazd na pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza w najbliższą sobotę o godz. 7, a więc zbiórka przy remizie OSP w Mileszkach o godz. 6.50
 7. Wciąż czekamy na chętnych do utworzenia Koła Różańcowego, które poświęciłoby się modlitwie o dzieło odbudowy kościoła. Na chwilę obecną mamy 13 osób, tak więc jeszcze 7 jest mile widzianych.
 8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w miniony piątek włączyli się w modlitwę „Koronka na ulicach miast” – było nas w sumie 24 osoby. Bardzo Dziękuję także za włączenie się w Triduum Eucharystyczne tydzień temu. dziękuję za poprowadzenie poszczególnych adoracji Chórowi, Kościołowi Domowemu, dzieciom oraz młodzieży.
 9. Dziękuję za ofiarę na kościół w wysokości 200 zł. od państwa Balińskich z ul. Sołeckiej
 10. Stowarzyszenie " Towarzystwo Oświatowe Mileszki", Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej Mileszki serdecznie zapraszają mieszkańców osiedla Mileszki na piknik szkolny " Święto ziemniaka", który odbędzie się w sobotę 06.10.2018 roku w godzinach 10- 13. na terenie szkoły. W programie występy uczniów naszej szkoły, kawiarenka " five o'clock", degustacja ciast domowego wypieku i potraw z ziemniaków.

XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018r.

2018-09-24
 1. W piątek 28.09. po raz kolejny odbędzie się w wielu miejscach świata modlitwa do Miłosierdzia Bożego znana jako „Koronka na ulicach miast” – także przed naszym kościołem zbierzemy się o godz. 15, aby wspólnie odmówić Koronkę. W związku z tym nie będzie jej po Mszy św.
 2. W następną niedzielę na godz. 12 zapraszam dzieci, zwłaszcza te przygotowujące się w tym roku do I Komunii św. – po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców tych dzieci.
 3. Informacja dla osób wyjeżdżających do Rostkowa i Przasnysza – wyjazd jest 6.10 o godz. 7.00. Trzeba zabrać ze sobą suchy prowiant, ponieważ na miejscu nie ma jakiegoś lokalu, w którym można by zjeść wspólnie obiad. Osoby, które zapisały się wcześniej proszone są o uzupełnienie numeru PESEL.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Krygier, kaw. z p.tut. i Ewelina Bartczak, panna z par. św. Maksymiliana Kolbe w Łodzi.
 5. Serdecznie dziękuję panom, którzy wczoraj poświęcili swój czas, siły a także sprzęt, aby rozpocząć wyrównywanie placu między cmentarzem a plebanią. Byli to panowie: Krzysztof Domański, Andrzej Skrzek, Sylwester Kowalski, Jacek Kegler, Marek Tartanus, Piotr Tartanus, Maciej Tartanus, Ireneusz Kosior i Michał Jędrzejczak. Bardzo dziękuję. Prace będziemy prowadzić etapami – tak jak pozwolą nam na to środki finansowe.
 6. Serdecznie dziękuję również za ofiarę na kościół w wysokości 250 zł. od pani Zugaj z ul. Rokicińskiej.

XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018r.

2018-09-15
 1. W piątek, sobotę i niedzielę będziemy przeżywali Triduum Eucharystyczne, nazywane również Nabożeństwem 40-godzinnym. Jest to dla każdej wspólnoty okazja do uwielbienia Pana Jezusa za Jego Obecność wśród nas. W piątek po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem rozważać będziemy tajemnicę Miłosierdzia Bożego i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego (chciałbym, żebyśmy odmawiali ją razem w każdy piątek z wyjątkiem tych miesięcy, kiedy są inne nabożeństwa okresowe). W sobotę po Mszy św. Wieczór Uwielbienia prowadzony przez nasz Chór, a niedzielę po każdej Mszy św. krótka adoracja – po 8 będą ją prowadzić przedstawiciele Kościoła Domowego, po 10.15 – kapłan a po 12 – młodzież.
 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, któremu poświęcony jest cały bieżący rok jako Jubileusz 450-lecia jego śmierci. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza czyli miejsc, gdzie spędził on swoje dzieciństwo i wczesną młodość. Wyjazd jest 6.10. Dotychczas zapisały się 23 osoby – czekamy na następnych.
 4. W sobotę na godz. 10 zapraszam na spotkanie na plebanii ministrantów od kl. V wzwyż a na 10.30 ministrantów młodszych oraz chłopców będących już po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami.
 5. Jesteśmy ze sobą już 2 miesiące. Pierwsze spostrzeżenia. Przygotowywane są wnioski o zgodę na rozebranie zgliszcz. Kiedy się to stanie jest zależne od czasu, kiedy uda nam się wykonać badanie wieku drewna i rysunku spalonego kościoła. Padają też pytania o nową część cmentarza – będzie ona poświęcona i oddana do użytku prawdopodobnie przy okazji Odpustu na św. Doroty, czyli w lutym. Dbajmy wszyscy o porządek na nim. Wiele osób wskazuje też na konieczność „poprawienia wizerunku plebanii”. Ks. Janusz rozpoczął starania o pozyskanie środków zewnętrznych na dość poważne prace związane z plebanią – wszystko wskazuje na to, że te starania przyniosą skutek, ale o szczegółach powiem wtedy, kiedy będzie to już pewne. Chcielibyśmy również utwardzić teren między plebanią a cmentarzem. Parkingu z prawdziwego zdarzenia nie zrobimy, bo przekracza to nasze możliwości finansowe, ale wyrównanie i utwardzenie tego placu wydaje się możliwe. W związku z tym taka gorąca prośba – potrzebna nam będzie jak największa ilość gruzu betonowego (podobno przy budowie kaplicy komuś udało się wystarać o taki gruz) – jeżeli ktoś miałby taką możliwość lub znał kogoś kto zna kogoś… to bardzo proszę o informacje, także w odniesieniu do osób, które by dysponowały sprzętem do kruszenia. Chciałbym porozmawiać z takimi osobami, także w kwestii ceny, gdyż z jednej strony nie liczymy na otrzymanie tego gratis a z drugiej chcielibyśmy, żeby nie było to „za miliony”. Widzę bardzo dużą potrzebę powołania w naszej parafii PRD i PRE. Są to takie dwa ciała o charakterze doradczym, bo żaden ks. nie jest w stanie sam wszystkiego zauważyć i rozwiązać. Nie możemy myśleć, że Komitet powołany do odbudowy Kościoła wystarczy, bo jest on powołany w tym jednym, konkretnym celu a oprócz odbudowy kościoła jest bardzo dużo spraw bieżących, które nie mogą czekać aż nowy kościół powstanie. Liczę na propozycje co do osób, które mogłyby wejść w skład tychże Rad. W związku ze zbliżającym się październikiem, miesiącem modlitwy różańcowej chciałbym zaproponować utworzenie Koła Różańcowego, które miałoby za cel przede wszystkim modlitwę w intencji odbudowy kościoła i ożywienia wiary w naszej parafii. Proszę o zgłaszanie się do mnie.

XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018r.

2018-09-09

1. W czwartek rocznica kolejnych objawień MB w Fatimie, po Mszy św. różaniec o pokój na świecie.
2. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Św. Podczas Mszy św. odbędzie się również obrzęd poświęcenia krzyży.
3. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
4. W następną niedzielę na Mszy św. o 12 obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych.
5. Po wakacjach wznawiają swoje próby schola i chór parafialny. Dzieci, które chciałyby chwalić Boga śpiewem zapraszamy w czwartek na 18 a dorosłych na próbę chóru również w czwartek na 19.
6. Do 20.09. trwają zapisy na pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza. Jest ona zaplanowana na sobotę 6.10. Koszt ok. 50zł.
7. Zapowiedzi Przedślubne: Dariusz Grabowski, kaw. z p. św. Teodora w Kociszewie i Angelika Lobka, panna z p. tut.
8. Serdecznie dziękuję Państwu Urbanek za ofiarę na kościół w wysokości 200zł.
9. Po Mszy św. dzieci zapraszamy do zakrystii po naklejki za kolejną niedzielę.

XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018r.

2018-09-02
 1. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9. Dzisiaj po Mszy św. dzieci mogą otrzymać w zakrystii książeczki do wklejania obrazków po każdej niedzielnej Mszy św. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych 16.09 na Mszy św. o 12.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kościele po południu od 16.30.
 3. W sobotę święto MB Siewnej/Narodzenia NMP. Na Mszy św. o 17 poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
 4. W związku z przeżywanym Rokiem św. Stanisława Kostki planujemy pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza. Wyjazd byłby 6.10. Koszt ok. 50zł. Zapisy do 20.09.
 5. Zrodziła się myśl, żeby jedną Mszę św. niedzielną z naszego kościoła transmitować za pośrednictwem Internetu. Jeśli znalazłaby się osoba, która byłaby zorientowana w możliwościach technicznych takiego przedsięwzięcia, to proszę o kontakt.
 6. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za uczestnictwo w piątkowej modlitwie różańcowej w rocznicę pożaru naszego kościoła.
 7. Zapowiedzi Przedślubne: Wojciech Chrząstek, kaw. z p.tut. i Justyna Pawlak, panna z p. tut.; Dariusz Grabowski, kaw. z p. św. Teodora w Kociszewie i Angelika Lobka, panna z p. tut.

XXI Niedziela Zwykła 26.08.2018r.

2018-08-26

1. Tak jak już wspominałem w piątek 31.08. w 3 rocznicę pożaru naszego kościoła o godz. 19.30 zgromadzimy się wokół niego na modlitwę różańcową. Zabierzmy ze sobą różańce i świece. Ustawimy się na drodze procesyjnej. Pamiętajmy, żeby nie wchodzić do środka pogorzeliska.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na zakończenie Mszy św. modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

3. W następną niedzielę wieczorem o 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, o 19.45 wspólna Medytacja Słowa a 20 Msza św.

4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w następny poniedziałek o godz. 9.

5. Zapowiedzi Przedślubne: Wojciech Chrząstek, kaw. z p.tut. i Justyna Pawlak, panna z p. tut.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na kościół: p. Klimczyk z Malowniczej – 200zł i p. Stępień z Kazimierza – 100zł. Dziękuję również za ofiary składane w każdą niedzielę na tacę – Bóg zapłać.

XX Niedziela Zwykła 19.08.2018r.

2018-08-19

1. Następna niedziela zbiega się z Uroczystością MB Częstochowskiej. Na zakończenie Mszy św. o 12 dokonamy Aktu Zawierzenia naszej parafii Maryi.
2. W piątek 31.08. przypada 3 rocznica pożaru naszego kościoła. Chciałbym, abyśmy w tym dniu o godz. 19.30 zgromadzili się wokół niego na modlitwę różańcową, abyśmy opletli go fizycznie swoją obecnością i duchowo swoim oddaniem Matce Bożej naszego bólu po stracie świątyni i zawierzeniem Jej dzieła odbudowy. W związku z tym mam taką prośbę – jeśli ktoś dysponowałby nagłośnieniem, które można by rozstawić chociaż na dwóch krańcach placu kościelnego i chciałby nam nim posłużyć na tę wspólną modlitwę, to byłbym bardzo wdzięczny.
3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla diecezji lwowskiej w wysokości 1324zł.
4. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień.

XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018r.

2018-08-19

1. Jutro przypada rocznica kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym zapraszam na Mszę św. a po niej nabożeństwo różańcowe w intencji nawrócenia i pokoju na świecie.
2. W środę, 15.08. będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów według porządku niedzielnego, czyli o 8, 10.15 i 12.
3. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień.

XVIII Niedziela Zwykła 05.08.2018r.

2018-08-05

1. Przypominam, że dziś o 20 dodatkowa Msza św. poprzedzona od 19.15 adoracją Najświętszego Sakramentu i Medytacją Słowa.
2. Jutro będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego, w związku z czym Msze św. o 10.15 i 17.
3. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na powstające w Łodzi Centrum Studiów JPII, natomiast po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc dla Archidiecezji Lwowskiej. Środki pieniężne zostaną przekazane na zakup materiałów do budowy Centrum Kultury Polskiej w Lubelli i parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie oraz remont Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP we Lwowie. W pracach remontowo-budowlanych pomagają wolontariusze z Polski. Wolontariusze w czasie pobytu na Ukrainie uczą także młodzież polonijną języka polskiego i historii Polski oraz wspomagają siostry józefitki w prowadzeniu Domu Miłosierdzia we Lwowie.
4. Bardzo serdecznie dziękuję strażakom z OSP Mileszki za usunięcie gniazda os z drzewa na cmentarzu.
5. Zapowiedzi przedślubne: Marek Godlewski, kaw. z par. św. Anny w Łodzi i Irena Bińkowska, panna z p.tut.
6. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień.

XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018r.

2018-07-29

1. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa sie zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie prowadzone przez Caritas dla dzieci z rodzin najbiedniejszych

2. We czwartek 2 sierpnia - przypada pierwszy czwartek miesiąca

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9:00 a spowedź od godziny 16:30. Zapraszamy również na Mszę swietą w pierwszą sobotę miesiąca.

4. W następna niedzielę zapraszmy na Adorację Najświętszego Sakramantu na godzine 19:15. Po niej o 19:45 medytacja słowa a na zakończenie o godzinie 20:00 Eucharystia

5. Przypominamy że z placu przy kościele można zabrać sobie drewno do spalenia w domu - jeśli ktoś potrzebuje.

6. Zapowiedzi przedślubne:
a) Michał Rogowski i Anna Lozano-Rogowska.- oboje z parafii tutejszej
b) Marek Jacek Sodlewski par. Św. Anny i Irena Cecylia Bińkowska parafia tutajesza.

XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018r.

2018-07-22

1. W najbliższą środę w Liturgii będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce dzisiaj po Mszach św. Ofiary jakie złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja Fundacji Miva.
2. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
3. W I niedzielę sierpnia chciałbym zaprosić wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 19.15, po niej o 19.45 byłaby wspólna Medytacja Słowa a następnie o godz. 20 Eucharystia. Od sierpnia ta adoracja w I niedzielę każdego miesiąca byłaby naszą stałą praktyką.
4. Zapowiedzi przedślubne: Michał Rogowski i Anna Lozano-Rogowska, oboje z parafii tutejszej
5. Bardzo serdecznie dziękuję za wczorajszą pomoc przy uprzątaniu terenu wokół kościoła wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę, a było ponad 20 osób. Wiele pracy jeszcze przed nami, ale pierwszy mały kroczek został postawiony i mam nadzieję, że za nim pójdą też następne.
6. Intencje Mszy św.
7. Prasa katolicka

XV Niedziela Zwykła - 15.07.2018r.

2018-07-15

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na różaniec w miniony piątek. Nabożeństwa te będą odprawiane w 13 dzień kolejnych miesięcy aż do października.

2. W sobotę od 9 chcemy rozpocząć porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii. Serdecznie zapraszam każdego, kto może przyjść z pomocą. Mile widziane także przyniesienie sprzętu do koszenia.

3. W następną niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary, jakie zostaną złożone przy tej okazji będą przekazane Fundacji MIVA zajmującej się zakupem środków transportu dla Misjonarzy.

4. Prasa katolicka. /Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki/

5. Intencje Mszy św.

Święcenie pokarmów w dobie światowej pandemii 2020

2020-04-11

Poniżej umieszczamy PDF-a do wydrukowania jak również tekst związany z obrzedem błogosławieństwa pokarmów:
POBIERZ

Obrzędy błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.
Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką...

Ograniczenia związane z epidemią COVID-19

2020-04-23

Kochani, informujemy, że cały czas obowiązują ograniczenia związane z ilością uczestników w czasie wydarzeń liturgicznych. W chwili obecnej w przeliczeniu na metry kwadratowe naszej bazyliki tłum wiernych nie może przekroczyć 8 osób. Serdecznie Zapraszamy do transmisji internetowych w każdą niedzielę o godz. 10:15.