EWANGELIA NA NIEDZIELĘ

XXI Niedziela zwykła - 25.08.2024

Słowa Ewangelii według Świętego Jana
W synagodze w Kafarnaum, Jezus powiedział: «Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem».
A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?»
Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem? To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».
Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą, i kto ma Go wydać. Rzekł więc: «Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca».
Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?»
Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym».
Oto słowo Pańskie.

INTENCJE

  • 12:00 BIERZMOWANIE
  • 12:00 +Adam i Stanisława Głuchowscy, Mirosław Grabowicz
  • 18:00 +Henryk Oderski w 25r.śm.
  • 08:00 +Mikołaj w 20r.śm. i Felicja Małolepszy
  • 10:15 +Edward w 22r.śm. i Janina Moczulscy
  • 10:15 Chrzest: Pola Soska
  • 12:00 W int. Marii Figińskiej z racji 18-tych urodzin

AKTUALNOŚCI

X Niedziela Zwykła 9 czerwca 2024r.


1. Dziś niedziela wymiany tajemnic różańcowych.

2. W sobotę o godz. 12 ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. nie tylko rodziny kandydatów, ale także wszystkich parafian. W związku z tym kandydatów zapraszam na próby w poniedziałek i wtorek na 19.15, z tym, że w poniedziałek najpierw proszę o krótkie spotkanie z rodzicami.

3. W czwartek 13-ty dzień miesiąca. W związku z rocznicą kolejnych objawień MB w Fatimie zapraszam na modlitwę różańcową.

4. Zapowiedzi przedślubne: Michał Kozłowski, par. tut., Jowita Rżajew, par. Najświętszego Imienia JezusIX Niedziela Zwykła 2 czerwca 2024r.


1. Dziś w naszej parafii dzień I Komunii św. Otoczmy swoją modlitwą zarówno dzieci, jak i ich najbliższe rodziny. Do soboty dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, którzy chcą w ten sposób podziękować za dar swojej Komunii św.

2. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 17.30. Można jeszcze zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę – są jeszcze wolne godziny zarówno w nocy, jak i w sobotnie popołudnie.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o 12.00 rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV.

5. Serdecznie dziękuję za złożone w maju ofiary na kościół w wysokości 3780zł + 2335 tydzień temu w ramach tacy gospodarczej.

6. Możemy jeszcze zapisywać się na wrześniową pielgrzymkę do Medjugorie. Serdecznie zapraszamy.

7. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Bazylikę Opatrzności w Warszawie.Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024r.


1. Za tydzień na Mszy św. o 12.00 dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię św. a za dwa tygodnie o tej samej godzinie Rocznica Komunii.

2. Dziś odbywa się w naszej diecezji zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas, a za tydzień na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności Bożej.

3. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Trasa procesji, mimo trwającego remontu ul. Pomorskiej będzie zbliżona do ubiegłorocznej. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 w okolice kaplicy). Serdecznie proszę również mężczyzn o wzięcie chorągwi, a panie o asystowanie przy szarfach. Po skończonej procesji – ok. 13.00 Msza św., po której odmówimy Litanię Loretańską.

4. Można już zapisywać się na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu 7/8.06.

5. Serdecznie dziękuję za złożone w maju ofiary na budowę kościoła w łącznej wysokości 5400zł. oraz za złożone tydzień temu ofiary na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała w wysokości 658zł.

Członkowie wspólnot piotrkowskich zapraszają wszystkie
wspólnoty i chętnych do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej (u Ojców Jezuitów), w dniach 7-9 czerwca na pierwsze spotkanie z cyklu:
„Zdobywamy miasto dla Boga”. Temat przewodni tegorocznego seminarium to: „Boże uzdrowienie.”
Celem spotkania jest, abyś w oparciu o Słowo Boże dowiedział się m.in. i praktykował swoją wiarę, tak aby uzyskać przełom w życiu duchowym osobistym i rodzinnym, którego być może nie widziałeś latami.
Gość główny spotkania; znany ewangelizator Mateusz Krzaczek. Szczegóły na plakacie i na stronie facebook-owej mb trybunalska.Zesłanie Ducha Świętego 19 maja 2024r.


1. Jutro w Liturgii święto NMP Matki Kościoła.

2. Dziś, jeśli ktoś ma takie życzenie, może złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała, natomiast za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie organizowane przez Caritas dla dzieci z ubogich rodzin.

3. W piątek o 19.15 na plebanii ostatnie spotkanie najstarszych kandydatów do Bierzmowania a w następną niedzielę na Mszę św. o 10.15 i spotkanie po niej zapraszamy najmłodszych kandydatów do przyjęcia tego sakramentu.

4. Serdecznie proszę o przynoszenie kwiatków do sypania podczas procesji Bożego Ciała.

5. Osobom uczestniczącym w programie „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

6. Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła do ubiegłotygodniowego koncertu p. Monice Cupryn i Krystynie Pawlak, za zorganizowanie koncertu Stowarzyszeniu Przyjaciół Mileszek na czele z p. prezes Agnieszką Hermel oraz za przeprowadzenie kwesty na odbudowę kościoła państwu: Małgorzacie i Markowi Tartanus, Barbarze i Piotrowi Tartanus a także paniom: Dorocie Krupce i Annie Sośnie. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za wsparcie nas ofiarami w kwocie 4777zł.

7. W piątek po Mszy św. został znaleziony zegarek. Oczekuje na właściciela w zakrystii.Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024r.


1. Dziś o 13.30 w kościele zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek połączony z kwestą na odbudowę kościoła koncert zespołu „Ferajna z Hoovera”. Serdecznie zapraszamy.

2. Od piątku przeżywamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwy z nią związane odmawiamy codziennie podczas nabożeństw majowych.

3. W poniedziałek przypada rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Odpowiadając na jej wezwanie do modlitwy różańcowej o ducha pokuty i pokój na świecie zgromadzimy się na wspólnej modlitwie o godz. 18.

4. Zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Serdecznie proszę o przynoszenie kwiatków do sypania podczas procesji. Ze względu na trwający remont ul. Pomorskiej może się zdarzyć, że będziemy musieli zmienić trasę procesji…

5. Bardzo ważna informacja dla młodzieży przystępującej w tym roku do Bierzmowania. Nastąpiła zmiana terminu jego udzielenia – będzie to w sobotę 15.06. o godz. 12VI Niedziela Wielkanocna 5 maja 2024r.


1. Dziś po Mszy św. o 12 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. Za tydzień druga niedziela miesiąca – po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

3. Serdecznie dziękuję rodzinie, która zgłosiła się do sprzątania kaplicy. I tej rodzinie i paniom, które pełnią tę bezinteresowną służbę dla parafii od kilku lat składam z głębi serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękuję również za ofiary złożone na kościół w skończonym niedawno kwietniu w wysokości 13475zł. oraz w ramach tacy gospodarczej w ubiegłą niedzielę – 3105 zł.

4. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. Miło mi poinformować, że znany nam ks. Piotr Sudowski w minionym tygodniu obronił pracę doktorską. Za moim pośrednictwem przekazuje podziękowania wszystkim, którzy wspierali go swoją modlitwą.

6. Raz jeszcze gorąco zapraszam na koncert zespołu „Ferajna z Hoovera” w następną niedzielę ok 13.30 w kościele. Jeśli któraś z pań mogłaby poświęcić trochę czasu w sobotę o 9, żeby pomóc w porządkach przed tym koncertem to bardzo proszę o pomoc.

7. Przypominam również o trwających zapisach na pielgrzymkę do Medjugorie a także o lipcowych koloniach dla dzieci ze szkół podstawowych w Murzasichlu.KONTAKT

Kancelaria

czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 - 16:45 z wyjatkiem środy 09:30 - 10:45Telefon kontaktowy: 42 679-41-04

Telefon kontaktowy: +48 608 406 537

eMail: 


Adres: Pomorska 445/447, 92-735 Łódź