AKTUALNOŚCI

XXXIV Niedziela Zwykła 25.11.2018r.

2018-11-25

  1. Kończymy dziś Rok Liturgiczny, a od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy kolejny rok kościelny stawiając wraz z nim następny krok na ścieżkach naszej wiary. Podczas Mszy św. o godz. 8 dokonamy poświęcenia opłatków wigilijnych. Raz jeszcze proszę o zgłaszanie się osób, które zechciałyby je roznieść w okolicy swego zamieszkania. Przez cały adwent roraty będą odprawiane o godz. 7 rano, a popołudniowa Msza św. o 17
  2. Jak wiemy w naszej diecezji trwa Synod Duszpasterski. Poprzedni jego etap poświęcony był młodzieży a kolejny będzie dotyczył życia rodzinnego. Chcę więc zaprosić do udziału w Parafialnym Zespole Synodalnym osoby, które chciałyby podzielić się swoim doświadczeniem w tym względzie i oczekiwaniami, jakie mają wobec Kościoła. Szczególnie gorąco zapraszam małżeństwa zaangażowane w działanie Kościoła Domowego, ale także pozostałych parafian – mogą to być małżonkowie lub pojedyncze osoby, również żyjące w związkach niesakramentalnych. Mile widziani są także młodzi, którzy przygotowują się dopiero do zawarcia małżeństwa. Serdecznie proszę o zgłaszanie się do mnie. Spotkania byłyby prawdopodobnie raz w miesiącu i rozpoczęłyby się w styczniu lub w lutym. Ponieważ jest to kontynuacja prac synodalnych serdecznie zapraszam również młodzież, która była w tutejszej parafii zaangażowana w poprzednim etapie.
  3. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc dodatkowa Msza św. poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 20.
  4. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają do udziału w akcji "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". W ramach tej akcji po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę 02.12 będą rozprowadzać czekoladowe mikołaje w cenie 4zł za sztukę. Zachęcamy do zakupu.
  5. Rozpoczniemy również rozprowadzanie świec w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”