AKTUALNOŚCI

I Niedziela Adwentu 02.12.2018r.

2018-12-02

  1. Rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do udziału w roratach codziennie oprócz niedziel i uroczystości o godz. 7.
  2. Dziś na Mszy św. o 8 zostały poświęcone opłatki. Serdecznie proszę o pomoc w ich rozniesieniu parafii. Będą oczywiście dostępne także w kancelarii i zakrystii po Mszach Świętych.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiedź w kościele przed Mszą św. popołudniową, natomiast wizyty u chorych zostały przeniesione na 13.12. ze względu na to, że prowadzę rekolekcje w Łasku (serdecznie proszę o modlitwę o światło Ducha Świętego).
  4. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 10.15 i 17 – nie będzie rorat.
  5. Jak co roku rozprowadzamy świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece kosztują 5zł., duże są w cenie 12 i 13zł. Przypomnijmy, że cześć środków pozyskana z ich sprzedaży jest przeznaczona na pomoc dzieciom w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu dotkniętych wojną. W ramach tej samej akcji dzieci ze szkolnego koła Caritas rozprowadzają czekoladowe mikołaje w cenie 4zł za sztukę.
  6. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  7. W tym roku rekolekcje adwentowe przeżyjemy w dniach: 14-16.12. Szczegółowy program zostanie podany w następną niedzielę, ale już teraz pragnę serdecznie zaprosić do udziału w nich.