AKTUALNOŚCI

II Niedziela Adwentu - 9.12.2018r.

2018-12-09

  1. Rozpoczynamy kolejny tydzień adwentu, który dla naszej parafii związany jest z przeżyciem rekolekcyjnych ćwiczeń. W tym roku będzie im przewodniczył ks. Michał Pietrasik. Wszyscy zaangażujmy się najlepiej jak potrafimy w ich przeżycie, zapraszajmy swoich bliskich, sąsiadów… Módlmy się gorąco o jak najlepsze ich owoce. Do czwartku proszę zgłaszać osoby starsze i chore, do których kapłan pojedzie z posługą sakramentalną w piątek ok. godz. 10 (chodzi o osoby, do których nie jeżdżę z posługą pierwszopiątkową). Program rekolekcji jest następujący: Piątek – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7 i 17; Sobota – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7, 10.15 i 17, przed Mszą św. o 10.15 i 17 przyjadą kapłani z posługą spowiedzi, Niedziela – Msze św. z naukami ogólnymi podczas wszystkich Mszy św. Msza św. z nauką dla dzieci (zwłaszcza I-Komunijnych) i ich rodziców o godz. 12.
  2. Jutro (w poniedziałek) na godz. 19 zapraszam na plebanię osoby, które byłyby zainteresowane utworzeniem Rady Parafialnej i działaniem w niej.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. Dzisiaj odbywa się również zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie a w następną niedzielę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.