AKTUALNOŚCI

IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018r.

2018-12-23

 1. Jutro Wigilia. Ostatnie roraty wyjątkowo o godz. 8, Pasterka o godz. 24. Przed Pasterką, od 23.30 serdecznie zapraszam parafian do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem.
 2. W pierwsze Święto Msze św. o 10.15 i 12, w drugie o 8, 10.15 i 12
 3. Tak jak zawsze w drugi dzień świąteczny zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 4. Za tydzień ostatnia Niedziela Świętej Rodziny – w związku z tym po Mszy św. o godz. 10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą w intencji rodzin, a na jej zakończenie będzie można podejść ze swoją rodziną po indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek rozpoczną się Wizyty Duszpasterskie, czyli tradycyjna „Kolęda”:
  - 28.12. – Popielarnia od najniższych do najwyższych – od 15,
  - 29.12. od 9 Goryczkowa (od najwyższych do najniższych). Plan całej kolędy jest wywieszony w gablocie. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego oczywiście. W związku z kolędą kancelaria przez cały styczeń, aż do 8.02. będzie czynna w godz. 9.30-11.00.
 6. Serdecznie dziękuję tym, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków w swojej okolicy. Mam świadomość, że nie wszędzie udało się nam dotrzeć, dlatego w następnych latach będziemy szukali nowych rozwiązań w tym względzie. Propozycje mile widziane.
 7. Bardzo gorąco dziękuję także wszystkim, którzy wczoraj poświęcili swój czas i siły na wykonanie dekoracji świątecznych. Na moje zaproszenie odpowiedziało ponad 20 osób poczynając od dzieci, poprzez młodzież a na dorosłych kończąc. Bardzo jestem Wam za to wdzięczny.
 8. Pragnę poinformować, że od Nowego Roku opiekę nad cmentarzem przejmie Mateusz Organka. Jestem mu bardzo wdzięczny za to, że przyjął moją propozycję i podjął się tego trudnego zadania. Przy tej okazji chcę serdecznie podziękować p. Ireneuszowi za dotychczasową pracą na cmentarzu, jak również za to, że zgodził się nadal pełnić funkcję kościelnego w naszej parafii.