AKTUALNOŚCI

III Niedziela Zwykła 27.01.2019r.

2019-01-27

  1. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Poświęcenie gromnic na Mszach Św. o 10.15 i 17. Gromnice są do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła w cenie 10zł.
  2. W sobotę o godz. 11 serdecznie proszę o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych i choinek. Serdecznie też proszę o pomoc panie, które zechciałyby pomóc w porządkach w kaplicy w związku ze zbliżającym się Odpustem.
  3. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o 20 poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  4. W następną środę, 6.02. będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Doroty. Suma Odpustowa o godz. 18 będzie sprawowana przez ks. kan. Piotra Pirka, kustosza sanktuarium NMP w Łasku. Po Mszy św. poświęcona zostanie nowa część cmentarza. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich parafian i sympatyków parafii. Mile widziani są wszyscy – i dzieci i młodzież i dorośli. Serdecznie zapraszam strażaków z obydwu Jednostek znajdujących się na terenie naszej parafii, chór, scholę. Wszyscy uświetnijmy naszą parafialną uroczystość.
  5. W środę rozpoczęliśmy prace przy demontażu szalunku na części dawnego prezbiterium kościoła. Mamy jeszcze zgodę na częściową rozbiórkę ścian bocznych. Jest to bardzo niewielki krok do przodu, ale droga do całkowitej rozbiórki a potem odbudowy kościoła jest jeszcze bardzo długa, dlatego serdecznie proszę o modlitwę, aby ten proces przebiegał płynnie.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
28. stycznia (poniedziałek) – Skalna, parzyste – od numerów najniższych do najwyższych
29. stycznia (wtorek) – Kosodrzewiny, parzyste 16 – 62
30. stycznia (środa) – Kosodrzewiny, parzyste 64 do końca
31. stycznia (czwartek) - Sołecka, nieparzyste od numerów najniższych do najwyższych
1. lutego (piątek) – Pigwowa, Świętokrzyska, Sołecka, parzyste– od numerów najniższych do najwyższych
2. lutego – sobota od 11.30 – w kolejności – Taborowa, Kosodrzewiny, nieparzyste – od numerów najniższych do najwyższych