AKTUALNOŚCI

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019r.

2019-03-17

  1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w Afryce.
  2. Uprzejmie proszę o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli mogą to uczynić osoby, które podejmowały się tego trudu w poprzednich latach, to bardzo je o to proszę, a jeśli nie są w stanie, a mogłyby się zaangażować także inni mieszkańcy poszczególnych ulic, to z góry składam serdeczne podziękowanie.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa, w związku z tym będzie dodatkowa Msza św. o 10.15
  4. Został zakupiony i ustawiony wzdłuż parkanu cmentarza stojak na 10 rowerów. Zachęcam do korzystania. Dziękuję Bartkowi i Mateuszowi Organka za jego zamontowanie.
  5. Serdecznie dziękuję także za ofiary na prace prowadzone przy cmentarzu i kościele. Były to trzy ofiary od osób spoza parafii w wysokości: 150, 50 i 500zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Za tydzień w naszej Archidiecezji będzie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Życia.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Saar i Justyna Cieślak, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza
  9. Pragnę poinformować parafian, że wczoraj w katedrze łódzkiej dwóch naszych parafian: Piotr Banach i Paweł Goldsztajn zostało nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Mogą więc udawać się z Komunią św. do chorych oraz pomagać w jej udzielaniu w kaplicy. Za to, że zdecydowali się podjąć tej posługi bardzo serdecznie im dziękuję a wszystkich parafian proszę o modlitwę w ich intencji.