AKTUALNOŚCI

III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.2019r.

2019-03-23

 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W związku z Dniem Świętości Życia, w dniu dzisiejszym (24 marca) odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.
 2. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 3. W następną niedzielę, 31.03. rozpoczną się nasze wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Przemysław Szewczyk, organizujący m.in. pomoc dla chrześcijan w Syrii.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Saar i Justyna Cieślak, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z ul. Pomorskiej, od Iglastej do Popielarni w wysokości 670zł. Dziękuję również p. Goss za przeprowadzenie zbiórki. Została złożona także jedna ofiara anonimowa w wysokości 100zł. Bóg zapłać.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary, jakie złożymy będą tzw. tacą gospodarczą na niezbędne w parafii inwestycje. Za każdą ofiarę już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej.

 1. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy nadużyć seksualnych wobec małoletnich zostanie odprawione w czwartek 28 marca o godz. 20.00 w Bazylice Archidiecezjalnej w Łodzi. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w tym nabożeństwie.
 2. Po raz szósty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która „polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ono w dniach 29-30 marca 2019 r. w czterech miejscach Archidiecezji Łódzkiej:
  piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 21.00;
  sobota – Msza św.: godz.18.00 Łódź: Bazylika Archikatedralna; kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej (Teofilów), Piotrków Trybunalski: kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej
  piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 19.00; sobota – Msza św.: godz.18.00 Łask: Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej
 3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodziny do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzin, które odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Całość rozpocznie się o godz. 17.00 w Atlas Arenie, a zakończy Drogą Krzyżową o godz. 21.00 z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz zgłoszeniowy na stronach www.csr.org.pl lub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy dzieci w wieku 7-12 lat i chcemy je oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób na czas spotkania. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie swoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania na adres arenarodzin@csr.org.pl