AKTUALNOŚCI

NIEDZIELA PALMOWA 14 kwietnia 2019

2019-04-14

 1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, w którym Liturgia ukaże nam najważniejsze wydarzenia dla wszystkich uczniów Chrystusa. Ukoronowaniem naszych przeżyć powinno być uczestnictwo w Triduum Paschalnym. Serdecznie więc zapraszam do przeżywania tych wielkich Tajemnic naszej wiary. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 19.
 2. W Wielki czwartek podziękujemy Jezusowi za dar kapłaństwa i Eucharystii.
 3. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją Krzyża. Tradycyjnie złożymy w tym dniu ofiary na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 4. W Wielką Sobotę odnowienie przymierza Chrztu św. Na wieczorną Liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kaplicą, aby rozpocząć obrzędem poświęcenia ognia. Wysłuchamy pełnej, składającej się z 9 czytań Liturgii Słowa, która przeprowadzi nas przez pisane Ręką Boga dzieje historii zbawienia.
 5. W Wielkanoc rozpoczynamy świętowanie od uroczystej procesji rezurekcyjnej i Mszy św. o godz. 6. Kolejne Msze św. o 10.15 i 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 8, 10.15 i 12.
 6. Serdecznie proszę o zaangażowanie w procesję rezurekcyjną Straż Pożarną, panów, którzy poniosą sztandary, młodzież i dzieci sypiące kwiatki. W tym roku procesji rezurekcyjnej nie będziemy rozpoczynać przy kościele, ale trzykrotnie okrążymy kaplicę.
 7. Serdecznie zapraszam do udziału w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia od Wielkiego Piątku do soboty po Wielkanocy. Porządek będzie następujący: Wielki Piątek i Wielka Sobota po Liturgii, Wielkanoc i Poniedziałek po Mszy św. odprawianej o godz. 12 a w kolejne dni po Mszach Św.
 8. Bardzo gorąco proszę również Druhów z obydwu Jednostek OSP o podtrzymanie zwyczaju pełnienia warty przy Grobie Pańskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Sobotę będzie trwała do godz. 22 – będzie to czas na własną modlitwę w ciszy.
 9. Jeśli chodzi o poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, to znalazłem listę adresów sprzed 2 lat: Wiączyńska 20A, Malownicza 216, Malownicza 130, Henrykowska 32a, Listopadowa 60, Listopadowa 50, Olkuska 19. Jeśli któryś z tych adresów jest nieaktualny, to proszę o informację. Święcenie pokarmów w domach od godz. 9 według podanej kolejności, a w kościele od 9 do 14 i dodatkowe święcenie wieczorem o 18.
 10. Dzisiaj po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych a o 18 spotkanie Zespołu Synodalnego.
 11. Panie z KŻR rozprowadzają przy wyjściu z kaplicy palemki jak co roku.
 12. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: Malownicza i Gerberowa 480zł (+675zł na kwiaty na Boże Ciało), Popielarnia 320zł. i jedna koperta nie podpisana – 640zł., a także ofiary bezimienne na kwotę 170zł. Dziękuję również p. Sylwkowi Kowalskiemu i jego synowi Grzegorzowi za poprawienie statywu do kropielnicy.
 13. We wtorek na 18 serdecznie zapraszam do pomocy przy ustawianiu dekoracji Grobu Pańskiego a w środę również o 18 proszę o pomoc przy przedświątecznym sprzątaniu kaplicy.