AKTUALNOŚCI

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019r.

2019-04-28

  1. Rozpoczynamy dziś 75. Tydzień Miłosierdzia. Będzie on przebiegał pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią” przypominając nam o konieczności dostrzegania wokół siebie osób potrzebujących i przyjścia im z pomocą. Skarbonki z wielkopostną jałmużną można składać po Mszy św. przed ołtarzem. Przy wyjściu z kaplicy natomiast przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas – dziś te ofiary będą przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Aleppo.
  2. Jutro w liturgii uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z 23.04. ze względu na trwającą wtedy Oktawę Wielkanocy.
  3. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
  4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane aż do końca czerwca o godz. 18, po nich natomiast będziemy odprawiali również nabożeństwa majowe. Przez cały maj i czerwiec będą też Msze św. popołudniowe w niedziele – również o godz. 18.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na to, że w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, wizyty u chorych będą w czwartek od godz. 9. Natomiast spowiedź I-piątkowa w kaplicy podczas wszystkich Mszy św., które będą odprawiane wg porządku niedzielnego.