AKTUALNOŚCI

III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019r.

2019-05-05

  1. W środę o 19 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  2. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Odmówimy także Różaniec za Braci, o którym szerzej mówił nam podczas rekolekcji ks. Przemysław Szewczyk, po Mszy św. o 12 spotkanie rodziców dzieci, które rok temu przystępowały do I Komunii św. a o 19 na plebanii kolejne spotkanie Zespołu Synodalnego.
  3. Miło mi poinformować, że wczoraj nasz parafianin – p. Adam Surma rozpoczął formację do diakonatu stałego, który został przywrócony w naszej diecezji przez ks. Arcybiskupa. Formacja ta potrwa 3,5 roku i zakończy się udzieleniem święceń diakonatu. Otoczmy p. Adama serdeczną modlitwą.
  4. Szkoła Ojców Bernardynów we Wiączyniu za zgodą Urzędu Gminy Nowosolna zgłosiła się do ogólnopolskiego konkursu Podwórko Talentów Nivea. To już 5 edycja tego konkursu, a nagrodami są ogólnodostępne place zabaw dla dzieci o powierzchni ok. 400m2 To nowoczesne i odpowiednio zaprojektowane place, aby kreatywnie i bezpiecznie spędzały tam czas nasze dzieci. Głosowanie już trwa, rozpoczęło się 22 kwietnia, a potrwa do 20 czerwca. Akcja jest bezpłatna - nie trzeba wysyłać sms za odpłatą, jedynie należy głosować z zarejestrowanego emaila na stronie www.podworkonivea.pl lub poprzez aplikację na telefon. Każdego dnia można oddawać 1 głos z posiadanego emaila. Wiączyń Dolny to jedyna lokalizacja na terenie powiatu łódzkiego wschodniego.