AKTUALNOŚCI

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019r.

2019-05-26

  1. Wczoraj zostało wyświęconych 9 nowych kapłanów. Pamiętajmy o nich w modlitwie, prosząc, aby byli dobrymi pasterzami na wzór Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o 12 ostatnie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po nim próba. W piątek o 19 odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i I spowiedź dzieci. Zachęcam również do pojednania się z Bogiem rodziców i innych członków rodzin. W następną niedzielę na Mszy św. o 12 uroczystość I Komunii św.
  3. We wtorek od 18 do 19 na plebanii będzie kolejny dyżur prawnika, u którego można zasięgnąć informacji związanych z prawem kanonicznym, zwłaszcza w kwestii ważności małżeństwa, a także drobnych porad z dziedziny prawa cywilnego.
  4. W czwartek, ok. 18.45 bardzo proszę o pomoc w kaplicy panów – będzie do wymiany wykładzina pod ławkami.
  5. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. codziennych będziemy rozważać wymowę poszczególnych wezwań litanijnych.
  6. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dn. 9 - 16 listopada 2019. Koszt to 3090 zł + 120 $. Opiekę duchową sprawuje ks. Rafał Balcerzak, wikariusz parafii Bedoń. Zapisy trwają do końca maja. Aby dowiedzieć się o szczegółach lub zgłosić się na wyjazd należy skontaktować się z parafią w Bedoniu lub z ks Rafałem pod nr. tel.: 664239925.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Michał Pawlak i Paula Stępień, oboje z par. tutejszej, zapowiedź pierwsza.
  8. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas, natomiast za tydzień, z racji święta Opatrzności Bożej zbiórka ofiar na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności.