AKTUALNOŚCI

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019r.

2019-06-23

  1. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, trasy procesji i w duchu modlitewnego zamyślenia ją przeżyli.
  2. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a więc nasz Odpust – bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i sympatyków naszej parafii na Sumę o godz. 18. Będzie jej przewodniczył ks. bp Marek Marczak, który udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  3. W sobotę przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę stanowią tzw. „Daninę św. Piotra”.
  4. Następna niedziela jest ostatnią w miesiącu, a więc ofiary, jakie złożymy będą stanowić tzw. tacę gospodarczą. Za zrozumienie także materialnych potrzeb naszej parafii i wsparcie prowadzonych prac składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. W niedzielę 30 czerwca odbędzie się w naszej parafii wyjątkowe, polsko-afrykańskie nabożeństwo czerwcowe. Po mszy świętej o godz. 12.00 będziemy oddawać cześć miłości Bożej objawionej w sercu Jezusa razem z młodymi Afrykańczykami, którzy pracują i studiują w Łodzi. Litania odśpiewana zostanie w języku ibo, którym posługują się między innymi mieszkańcy Nigerii. Modlitwie towarzyszyć będzie medytacja przygotowana przez Afrykańczyków oraz śpiewy w różnych językach. Zapraszamy serdecznie! Nie będzie w związku z tym nabożeństwa po Mszy św. popołudniowej. Po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Po ostatniej Mszy św. zbiórkę tę przeprowadzą nasi goście.
  6. W związku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa. Uczynimy to po błogosławieństwie.
  7. W związku z licznymi znakami zła uderzającego w Kościół od zewnątrz i od wewnątrz odczytuję silne wezwanie, aby zaprosić Was do stałej pokuty w intencji Kościoła (zarówno kapłanów, jak i świeckich) oraz o nawrócenie wrogów Kościoła. Chciałbym zaprosić Was do utworzenia grupy pokutnej. Jej założenia przedstawię w następną niedzielę po Mszy św. o 12. Jeśli ktoś chciałby podjąć z miłości do Pana Jezusa i Jego Kościoła taki trud pokutny, to zapraszam wówczas na krótkie spotkanie tutaj w kaplicy.