AKTUALNOŚCI

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019r.

2019-06-30

  1. Kończymy dziś miesiąc czerwiec. Przypomnę, że dzisiejsze, ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o 12 i będzie z udziałem młodzieży z Afryki. Po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla naszych braci chrześcijan na Bliskim Wschodzie a po 12 złożymy je na ręce naszych gości.
  2. Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 17. Nie będzie Mszy św. popołudniowych w niedziele, z wyjątkiem pierwszych niedziel miesiąca, kiedy będzie odprawiana Eucharystia o godz. 20.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 16.45
  4. Po skończeniu nabożeństw czerwcowych powracamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po Mszy św. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. W nawiązaniu do planów utworzenia grupy osób, które chciałyby podjąć czyny pokutne z miłości do Pana Jezusa w intencji Jego Kościoła, pragnę poinformować, że od następnej niedzieli będzie wyłożona księga, do której będzie można wpisywać, co chcemy podjąć jako pokutę w intencji Kościoła, a raz w miesiącu odprawimy wspólne nabożeństwo, którego celem będzie wynagrodzenie Panu Jezusowi za wszelkie profanacje i za grzechy zarówno ludzi Kościoła, jak i popełnione z nienawiści do Kościoła.
  6. Od przyszłej niedzieli będą także dostępne w naszej parafii tornistry w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Można będzie je zabrać, zapełnić przyborami szkolnymi i przynieść z powrotem. Będą one przeznaczone dla dzieci na Białorusi.
  7. Bardzo dziękuję za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 150zł.
  8. Intencje. Prasa katolicka/Różaniec.