AKTUALNOŚCI

XIV Niedziela Zwykła

2019-07-07

  1. Na stoliku przy wyjściu została wyłożona księga pokutna, do której możemy wpisywać swoje postanowienia i czyny pokutne w intencji Kościoła. W poszczególnych rubrykach wpisujemy Imię (lub inicjał), swoje postanowienie i czas, na jaki je podejmujemy. Od września natomiast raz w miesiącu spotkamy się w kaplicy na nabożeństwie wynagradzającym za grzechy ludzi Kościoła i przeciwko Kościołowi.
  2. W sobotę przypada 13. dzień miesiąca, a więc pamiątka kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszam na różaniec po Mszy św. o 17.
  3. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci.
  4. W zakrystii są dostępne plecaki w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Po zapełnieniu przyborami szkolnymi, należy je przynieść do 15.08. Wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy dzieciom, z góry składam serdeczne podziękowania.
  5. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach racy gospodarczej w wysokości 1918zł, jak również za dwie bezimienne ofiary na kościół – jedną w wysokości 150zł i jedną 400zł. Bóg zapłać. Nie zapominajmy też o modlitwie w intencji naszej parafii.
  6. Zrodziła się taka koncepcja, żebyśmy zorganizowali u nas zbiorowe oddawanie krwi. Plan jest taki, żeby nie był to jednorazowy wakacyjny zryw, ale może stała inicjatywa (np. Osiedlowo-Parafialno-Strażackie Koło Honorowych Krwiodawców). Jest możliwość zaproszenia zespołu, który by pobrał krew tutaj na miejscu, ale musiałaby się zebrać grupa przynajmniej 30 osób. Najbliższy termin, o którym myślimy to 31.08. (sobota), ale wspomniany wyżej zespół trzeba by było "zarezerwować" do 15.07. W związku z tym taka prośba: czy byliby chętni do takiego honorowego krwiodawstwa u nas? Jeśli tak, to proszę o zgłaszanie się do mnie. Dobrze byłoby powiedzieć, kto będzie 31.08. albo kto będzie chętny, żeby w przyszłości oddawać krew, ale 31.08 nie może. Nie muszę chyba dodawać, że krew ratuje życie i nie da się jej niczym zastąpić...