AKTUALNOŚCI

XV Niedziela Zwykła

2019-07-14

  1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci.
  2. We wtorek o godz. 18 w kancelarii kolejny dyżur prawnika. Jest możliwość zasięgnięcia porady zwłaszcza w kwestii stwierdzania nieważności małżeństwa.
  3. W następną niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary, jakie zostaną złożone przy tej okazji będą przekazane Fundacji MIVA zajmującej się zakupem środków transportu dla Misjonarzy.
  4. Zostało jeszcze kilka plecaków do uzupełnienia przyborami szkolnymi dla dzieci z Białorusi. W ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”.
  5. Pod koniec września rozpocznie w naszej diecezji działalność Szkoła Katechistów. Jej celem jest przygotowanie osób w wieku od 18 do 60 lat do towarzyszenia osobom w ich drodze inicjacji chrześcijańskiej, czyli w formacji dzieci, młodzieży i rodziców przed I Komunią św. i Bierzmowaniem. Zajęcia będą odbywać się zasadniczo co drugą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
  6. Pojawiły się pewne trudności, niezależne od nas, w przeprowadzeniu wspólnego oddawania krwi 31.08., ale nie odchodzimy od tego pomysłu i przenosimy na dzień 7.09. (sobota) w godzinach przedpołudniowych. Jesteśmy też po wstępnych rozmowach związanych z utworzeniem na Mileszkach Klubu HDK i organizowania w regularnych 2-miesięcznych odstępach takich akcji krwiodawstwa.