AKTUALNOŚCI

XXVI Niedziela Zwykła

2019-09-29

XXVI Niedziela Zwykła
29.09.2019r.
1. Przypominam, że dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
2. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Przez cały miesiąc będą też odprawiane Msze św. o 17 w niedziele i również po nich będzie nabożeństwo różańcowe. W środy na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Od początku października można również będzie rezerwować Msze św. na przyszły rok.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek (modlitwa o powołania), I piątek (spowiedź od 16.45) i I sobota miesiąca.
4. W piątek rozpoczynamy Triduum Eucharystyczne, które potrwa do niedzieli. W związku z tym nabożeństwem, różaniec w piątek poprowadzi Kościół Domowy, w sobotę Koło Żywego Różańca. Z soboty na niedzielę całonocne czuwanie indywidualne lub rodzinne. Na wszystkie godziny są już zapisane osoby, ale można do nich się dopisywać lub przyjść na dowolną godzinę bez wcześniejszego zapisywania się. W niedzielę wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., natomiast po różańcu będzie możliwość indywidualnej adoracji, aż do 19.45, kiedy to wspólną Medytacją Słowa i Eucharystią o godz. 20 zakończymy czuwanie.
5. W ramach duszpasterstwa dzieci chcielibyśmy utworzyć grupę oazową dla naszych małych parafian. Pierwsze spotkanie dla dzieci od kl. V byłoby na plebanii w niedzielę 13.10. o godz. 9. Dzieci, które chciałyby włączyć się do scholii oraz dziewczynki, które uczestniczyły w niej przed wakacjami zapraszamy w czwartek na godz. 18, natomiast chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę na godz. 10.
6. W sobotę, 12.10. planujemy pielgrzymkę do Łasku w ramach archidiecezjalnej pielgrzymki różańcowej. Wyjazd o 9.30. Zapisy do przyszłej niedzieli.
7. Pragnę poinformować, że nasz parafianin – Adam Surma, który od ubiegłego roku podjął przygotowanie do diakonatu stałego, w najbliższą sobotę o godz. 12 w katedrze, poprzez obrzęd kandydatury stanie się oficjalnym kandydatem Kościoła do tego urzędu. Otoczmy go swoją modlitwą, ale pamiętajmy również o tym, że w przyszłości przed udzieleniem mu święceń, również nasza wspólnota parafialna będzie zapytana o opinię na jego temat.
8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w modlitwę „Koronka na ulicach miast” – było nas w sumie 28 osób.
9. Dziękuję za ofiary na kościół – jedna ofiara anonimowa w wysokości 1000zł oraz dwie ofiary spoza parafii dokonane przez internet na łączną kwotę 1070zł.
10. Przekazuję też serdeczne podziękowania od p. Małgosi, która w ub. niedzielę gościła w naszej parafii za ofiary w wysokości 1665zł.
11. Prasa katolicka. Intencje Mszy św. na następny tydzień