AKTUALNOŚCI

XXVII Niedziela Zwykła

2019-10-06

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, które zakończymy dziś wieczorem, a zwłaszcza przedstawicielom Kościoła Domowego i Apostolstwa Modlitwy Różańcowej za poprowadzenie Różańca w piątek i sobotę i tym, którzy podjęli trud nocnego czuwania.
2. Następna niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypada też wtedy rocznica ostatnich objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. popołudniowej. Jest to również druga niedziela miesiąca, tak więc będzie to także „Różaniec za Braci”. Za tydzień o 9 na plebanii spotkanie dla dzieci od kl. 5, które chciałyby należeć do Ruchu Światło-Życie (Oazy)
3. Wiele osób wyraża swoją troskę o młode pokolenie, także o wiarę swoich dzieci. Od pewnego czasu istnieje w Polsce inicjatywa modlitewna pod nazwą „Różaniec rodziców za dzieci”. Dołączyć do niej mogą rodzice zarówno małych, jak i dorosłych dzieci a także rodzice chrzestni. Można dołączyć się zarówno pojedynczo, jak i jako para rodziców. Wspólne intencje powierzane w tej modlitwie to: Prosimy o to, żeby Bóg, w imię ofiary Jezusa Chrystusa usunął skutki naszych grzechów i zaniedbań rodzicielskich, aby nie wpływały one negatywnie na nasze dzieci, o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości, o dobre środowisko wzrastania naszych dzieci i uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki ich dotykają, a także w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz za Kościół Święty. Inicjatywa ta funkcjonuje analogicznie jak Żywy Różaniec czyli jednoczy rodziców zebranych w 20-osobowe Koło Różańcowe. Poddaję tę propozycję pod rozwagę na cały październik, a w ostatnią niedzielę miesiąca zapraszam osoby chętne do podjęcia się tej modlitwy na spotkanie organizacyjne.
4. Możemy już podawać swoich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Obok wypominków rocznych i jednorazowych można też podawać do wypominków oktawalnych – za tych zmarłych od 1 do 8.11. będzie codziennie odprawiana Msza św. połączona z wypominkami.
5. Serdecznie dziękuję za ofiarę anonimową na kościół w wysokości 800zł i 40 funtów oraz ofiarę przelaną bezpośrednio na konto w wysokości 100zł.