AKTUALNOŚCI

XXVIII Niedziela Zwykła

2019-10-13

1. W ramach przeżywanego dziś Dnia Papieskiego przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie dzieci i młodzież z małych ośrodków miejskich i ze wsi w zdobywaniu wykształcenia. Także u nas przed kościołem taka zbiórka się dziś odbędzie – dla ofiarodawców przewidziane są pamiątkowe obrazki.
2. We wtorek jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza rodziny, które przeżyły dramat śmierci dziecka jeszcze przed jego urodzeniem lub tuż po nim.
3. Przypominam, że w każdy czwartek o godz. 18 na plebanii odbywa się próba dzieci, które chciałyby należeć do scholi.
4. Za tydzień po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecnie w naszej diecezji przygotowanie do Bierzmowania trwa 3 lata. Powinno rozpocząć się w VII kl., tak, aby kandydaci mogli przyjąć ten sakrament w I kl. szkoły ponadpodstawowej. Zapraszam więc uczniów kl. VII i starszych, którzy dotychczas nie przyjęli Bierzmowania, zarówno tych, którzy chodzą do SP w Mileszkach lub Wiączyniu, jak i innych szkół a będących naszymi parafianami.
5. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na Misje prowadzone w różnych częściach świata.
6. Serdecznie dziękuję za dwie ofiary w wysokości 100 zł każda i jedną ofiarę wpłaconą na konto w wysokości 50 zł.