AKTUALNOŚCI

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019r.

2019-10-27

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 spotkanie osób zainteresowanych Różańcem rodziców za dzieci.
2. Jutro imieniny ks. Kanonika. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w jego intencji na godz. 17.
3. W środę po różańcu chcemy wysprzątać kaplicę przed Wszystkimi Świętymi. Jeśli któraś z pań miałaby trochę czasu, aby przyjść z pomocą, to bardzo gorąco proszę.
4. W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8, 10.15 i 12 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jeśli by padał deszcz pozostaniemy w kaplicy i tutaj odmówimy stosowne modlitwy. Podczas Mszy św. dokonamy także obrzędu błogosławieństwa kwiatów i zniczy. Jak co roku w tym dniu będzie na cmentarzu przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz WSD w Łodzi. Skorzystamy też z pomocy harcerzy, którzy będą przy bramie cmentarza rozprowadzali znicze. Do 8.11 można zyskać odpust zupełny za zmarłych, w związku z tym po Mszach św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. a wizyty u chorych zostały przeniesione na 8.11.
5. Od następnej niedzieli nie będą odprawiane Msze św. popołudniowe, jako, że w czwartek kończą się już nabożeństwa różańcowe. Będzie natomiast w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 i Eucharystia o godz. 20.00.
6. Na Mszę św. o godz. 12 w następną niedzielę zapraszam dzieci komunijne i ich rodziców. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kaplicy.
7. Przypominam, że w niedziele o 9 na plebanii odbywają się spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży od kl. 5
8. Za naszym pośrednictwem Policja prosi o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa na drogach, ulicach i cmentarzach w dniach 1, 2 i 3 XI oraz o właściwe zabezpieczenie mieszkań i czujność szczególnie ludzi starszych.
9. Serdecznie dziękuję paniom i panom, którzy przyszli wczoraj z pomocą w porządkach wokół i wewnątrz plebanii. W swojej skromności panie prosiły, żeby ich nie wymieniać z imienia, niech więc Pan Bóg im wynagrodzi ten trud.