AKTUALNOŚCI

XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019r.

2019-11-10

  1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym.
  2. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych, inauguracja Koła Różańca Rodziców za Dzieci. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej szczególnej modlitwy, to proszę o kontakt. Odmówimy też wspólnie Różaniec za Braci. Przy tej okazji dziękuję Oli Tartanus i Bartkowi Organce za to, że wzięli na siebie koordynację tej modlitwy. Dziękuję również Basi Surmie za podjęcie się próby zorganizowania w naszej parafii Oazy, jak również Justynie Cupryn i Klaudii Krygier, że we współpracy z p. Anną Gajdą i p. Izabelą Pawlak poświęcają czas na próby scholi i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie parafii zarówno pod względem duszpasterskim, jak i materialnym.
  3. Jutro Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Jak wiemy trwa w naszej diecezji Synod Duszpasterski. Jego trzeci etap poświęcony będzie parafii jako wspólnocie. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do naszego parafialnego Zespołu Synodalnego, to zapraszam na krótkie spotkanie tutaj w kaplicy za tydzień po Mszy św. o 10.15 lub proszę o kontakt indywidualny.
  5. Utworzona została nowa grupa młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji tych młodych ludzi.
  6. Na stoliku przy wyjściu są dostępne jeszcze torby na dary dla osób potrzebujących w związku z obchodzonym za tydzień Dniem Ubogich. Dary można dostarczyć do parafii lub przekazać osobom, o których wiemy, że są w potrzebie, albo zawieźć do Caritasu. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przekazane do Caritas i przeznaczone na pomoc dla Ubogich. Jeśli w okolicy są rodziny lub osoby samotne, które można by zgłosić do Szlachetnej Paczki, to proszę o podpowiedź dzisiaj lub jutro.
  7. Dziękuję za dwie ofiary złożone z przeznaczeniem na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza po 100zł. każda.