AKTUALNOŚCI

II Niedziela Adwentu

2019-12-08

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Przypominam przy tej okazji, że szukamy kolejnych chętnych do Różańca Rodziców za Dzieci.
2. Pragnę poinformować, że posługę kościelnego w naszej parafii rozpoczął p. Paweł Gaczkowski. Przyjmijmy go serdecznie, bądźmy wyrozumiali dla błędów początkującego, służmy pomocą i życzliwą podpowiedzią. Serdecznie dziękuję również rodzinie zmarłego p. Ireneusza, zwłaszcza Franciszkowi, który przez ten czas godnie go zastępował i p. Monice za zapewnienia o dalszej współpracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Serdecznie proszę o rozniesienie opłatków tam, gdzie jeszcze nikt się z nimi nie udał.
4. Dzisiaj odbywa się również zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie a w następną niedzielę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
5. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. W tym roku będzie im przewodniczył ks. Jędrzej Orłowski SAC. Wszyscy zaangażujmy się najlepiej jak potrafimy w ich przeżycie, zapraszajmy swoich bliskich, sąsiadów… Módlmy się gorąco o jak najlepsze ich owoce. Ich program jest następujący: Niedziela – Msze św. z naukami ogólnymi podczas wszystkich Mszy św. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na godz. 10.15 a dzieci (zwłaszcza I-Komunijne) i ich rodziców na godz. 12. Poniedziałek i wtorek – Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7 i 17, a dodatkowo Liturgia Słowa połączona z nauką rekolekcyjną dla tych, którzy nie mogą przyjechać na wcześniejszą godzinę o godz. 18.30. W niedzielę po Mszy św. o 10.15 odmówimy również Różaniec za Braci. W tym tygodniu można zgłaszać osoby starsze i chore, do których kapłan pojedzie z posługą sakramentalną we Wtorek ok. godz. 9 (chodzi o osoby, do których nie jeżdżę z posługą pierwszopiątkową).
6. Będzie to w sobotę 14.12. od godz. 10 do 13 w Sali OSP Mileszki będzie możliwość honorowego oddawania krwi. Raz jeszcze gorąco zachęcam do udziału w tej akcji. Krew można oddawać także ze wskazaniem na konkretną osobę.
Zapowiedzi przedślubne: Adam Praski i Karolina Cybulska, oboje z p.tut.