AKTUALNOŚCI

VI Niedziela Zwykła

2020-02-16

VI Niedziela Zwykła
16.02.2020r.

1. Jeszcze do wtorku można na parking przy cmentarzu przywozić elektro-śmieci w ramach akcji pomocy misjom, a zwłaszcza siostrom pallotynkom posługującym w Kamerunie.

2. W miniony wtorek przeżywaliśmy wraz z całym Kościołem Światowy Dzień Chorych, wiele osób przyjęło sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominam przy tej okazji, że posługa chorym w naszej parafii oprócz doraźnych wezwań jest prowadzona w I piątki miesiąca przez kapłana, a także w każdą niedzielę, kiedy to nadzwyczajni szafarze po Mszy św. o 10.15 udają się z Komunią św. do domów. Zachęcamy do zgłaszania adresów do tej posługi, zarówno wtedy, gdy dotyczy to osób, które na stałe pozostają w domach, jak i wtedy, gdy chodzi o krótszy okres a nawet pojedynczą niedzielę.

3. W następną niedzielę na godz. 11 zapraszamy na plebanię młodzież, która chciałaby włączyć się do Ruchu Oazowego. Zapraszamy zarówno dziewczyny, jak i chłopców od kl. VI do VIII, a także młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

4. Również w następną niedzielę o godz. 18 spotkanie Rady Parafialnej.

5. Jest to także ostatnia niedziela miesiąca. Msza św. o 10.15 będzie z poszerzoną asystą. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w nią np. przez czytanie modlitwy wiernych, bądź procesję z darami, to zapraszam na krótkie spotkanie w kaplicy w piątek o 18.45. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą składane w ramach tzw. tacy gospodarczej, dzięki której możemy prowadzić niezbędne prace w naszej parafii. Za Waszą ofiarność już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
Dzieci i młodzież oraz ich rodziców zainteresowanych nauką w szkołach prowadzonych przez OO. Bernardynów zapraszamy na najbliższe wydarzenia, aby poznać nasze szkoły:
- w Łodzi w piątek 21 lutego w godzinach 15.30 - 18.30 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego OO. Bernardynów przy Pankiewicza 15;
- w Wiączyniu Dolnym 21 lutego 2020 w godzinach 10.00 - 12.00 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 3 - 9 lat pt. "Przystań w Wiączyniu".
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.pankiewicz.edu.pl oraz na kontach szkół na Facebooku. Przypominamy, że nie jesteśmy szkołami rejonowymi i nie jesteśmy objęci rekrutacją elektroniczną.
Spotkajmy się!