AKTUALNOŚCI

VII Niedziela Zwykła

2020-02-23

VII Niedziela Zwykła
23.02.2020r.

1. Dziś o 11 na plebanii spotkanie oazowe dla młodzieży a o 18 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

2. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.15 i 18. Zostaną również zebrane ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas. Nie będzie w tym dniu czynna kancelaria parafialna. We wszystkie piątki wielkopostne Droga Krzyżowa o godz. 17.30 – najbliższa będzie związana z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy i zgorszenia spowodowane przez kapłanów. Podczas Mszy św. w piątki zamiast homilii będziemy wysłuchiwać fragmentów „Dzienniczka” s. Faustyny, nie będzie natomiast po Mszy św. Koronki do Miłosierdzia Bożego. W niedziele o godz. 16.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Dla dzieci przewidziane są naklejki za uczestnictwo w nabożeństwach a na koniec Wielkiego Postu również nagrody. Serdecznie zachęcam do podjęcia czynów pokutnych w intencji Kościoła i świata. Kto ma takie życzenie, może je wpisywać do wyłożonej na stoliku Księgi Pokutnej.

3. W następną niedzielę na godz. 12 serdecznie zapraszam dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. Małżeństwa, które byłyby zainteresowane utworzeniem nowego Kręgu Kościoła Domowego zapraszam na spotkanie na plebanii w piątek 6.03. o godz. 19.30

5. Kolejna akcja oddawania krwi będzie w sobotę – 21.03. od 10 do 12.

6. Przy wyjściu z kaplicy można wziąć „Zdrapki Wielkopostne” z propozycją jakiegoś uczynku na każdy dzień postu.

7. Strażacy z OSP Mileszki zwracają się do nas z prośbą o przekazanie 1% na ich statutową działalność. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku.

8. Od 10.02. do 10.03 trwają konsultacje społeczne dotyczące planowanego poprowadzenia linii Kolei Dużych prędkości. Swoje uwagi można zgłaszać na stronie cpk.pl. Tam też jest mapa planowanego przebiegu linii, również w naszej najbliższej okolicy.

9. Prasa katolicka. Intencje Mszy św.