AKTUALNOŚCI

I Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020r.

2020-03-01

I Niedziela Wielkiego Postu

1.03.2020r.

1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W niedziele o 16.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną a w piątki o 17.30 Droga Krzyżowa. Już teraz pragnę poinformować, że nastąpi ważna zmiana dotycząca Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej – otóż Liturgia Wielkiej Soboty, która zawiera już w sobie ogłoszenie światu, że Pan zmartwychwstał rozpocznie się o godz. 21 i zakończy Procesją Rezurekcyjną. Zachowamy tym samym pewną logikę w Liturgii, nie będzie natomiast Rezurekcji w Wielkanoc o poranku. Proszę serdecznie o przekazywanie tej informacji swoim bliskim i sąsiadom, bo zdaję sobie sprawę, że część z naszych parafian, nie uczestnicząc w coniedzielnej Mszy św., może nie usłyszeć tej informacji, przyjechać na Rezurekcję na 6 rano i zastać zamkniętą kaplicę.

2. Dziś o 11 na plebanii spotkanie oazowe młodzieży, a po Mszy św. o 12 w kaplicy spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców.

3. W środę o 18.45 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17. Na Drogę Krzyżową w tym dniu zapraszamy szczególnie panie, natomiast o 19.30 na plebanii spotkanie informacyjne dla osób, które byłyby zainteresowane charyzmatem Kościoła Domowego i ewentualnym przystąpieniem do niego.

5. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek dla Misjonarzy Polskich pracujących w Afryce.

6. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i Różaniec za Braci, a o godz. 17 – Msza św. w int. Kobiet. Serdecznie zapraszam na nią panie i panów, którzy chcą się za nie pomodlić.

7. Serdecznie dziękuję za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary w ramach tacy gospodarczej w wysokości 2800zł. Bóg zapłać.

8. Dziś i w następną niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Osiedla zbierają podpisy dotyczące dwóch ważnych dla naszej okolicy spraw – wytyczonej linii kolei dużych prędkości oraz autobusu nocnego, który dojeżdżałby do naszej okolicy. Swój podpis będzie można złożyć również w tygodniu w kancelarii parafialnej. Spotkanie dotyczące tych ważnych spraw będzie miało miejsce w czwartek o 19.30 w Remizie OSP. W środę natomiast o 17 przy sklepie będzie także spotkanie z p. redaktor jednej z gazet codziennych dotyczące stanu nawierzchni ulic, zwłaszcza Sołeckiej, Mileszki, Gerberowej i Goryczkowej.

9. Prasa katolicka (Różaniec), intencje Mszy św. Na stoliku jak co roku są też wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną w ramach corocznej akcji charytatywnej Caritas jako pomoc dla osób starszych. Ofiary z tej jałmużny będzie można przynieść w Niedzielę Miłosierdzia.