AKTUALNOŚCI

II Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2020r.

2020-03-08

  1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych i różaniec za Braci. Serdecznie zapraszam do zgłaszania się chętnych, którzy jako rodzice lub rodzice chrzestni chcieliby dołączyć do drugiego koła Różańca w intencji dzieci – potrzebnych jest jeszcze 9 osób.
  2. Odbyło się pierwsze informacyjne spotkanie małżonków zainteresowanych przyłączeniem się do Kościoła Domowego. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przystąpić do nowego Kręgu, który chcemy utworzyć, to proszę o kontakt.
  3. Za tydzień o 11 na plebanii spotkanie młodzieży, która chciałby włączyć się do Oazy.
  4. Uprzejmie proszę o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli mogą to uczynić osoby, które podejmowały się tego trudu w poprzednich latach, to bardzo je o to proszę, a jeśli nie są w stanie, a mogłyby się zaangażować także inni mieszkańcy poszczególnych ulic, to z góry składam serdeczne podziękowanie.
  5. Serdecznie dziękuję paniom za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ubiegłym tygodniu. W najbliższy piątek o 17.30 będzie Droga Krzyżowa w intencji panów i – mam nadzieję – poprowadzona przez panów. Zgłosił się już chętny do przygotowania rozważań, ale potrzebnych jest jeszcze trzech mężczyzn do niesienia krzyża i świec.
  6. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy można jeszcze pobierać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Damian Nowak i Sandra Głowacka, oboje z p.tut. – zapowiedź pierwsza
  8. Przypominam, że w sobotę za dwa tygodnie, czyli 21.03. od 10 do 12 w Sali OSP będzie przeprowadzona kolejna akcja pobierania krwi. Serdecznie zapraszam zarówno tych, którzy włączyli się w poprzednie akcje, jak i osoby, które zotychczas jeszcze w nich nie uczestniczyły. Przychodzimy po lekkim śniadaniu, w dniach poprzedzających pijemy jak najwięcej WODY. Nie zapomnijmy też dowodu osobistego. Zapraszajmy także osoby spoza parafii.
  9. Jeszcze dzisiaj członkowie Rady Osiedla zbierają podpisy dotyczące dwóch ważnych dla naszej okolicy spraw – wytyczonej linii kolei dużych prędkości oraz autobusu nocnego, który dojeżdżałby do naszej okolicy.