AKTUALNOŚCI

III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020r.

2020-03-15

III Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2020r.

1. W związku z zaistniałą sytuacją i ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego nie będą odprawiane żadne nabożeństwa dodatkowe poza Eucharystią. Nie będzie więc w piątki Dróg Krzyżowych a w niedziele Gorzkich Żali. Bez konieczności nie wychodźmy z domu, unikajmy większych zbiorowisk ludzi. Do 29.03. nie można organizować spotkań, które gromadziłyby więcej niż 50 osób. Dotyczy to także Mszy św. Nie będzie więc również możliwości przeprowadzenia rekolekcji wielkopostnych. Szczególną ostrożność zaleca się osobom starszym. Zainteresujmy się seniorami mieszkającymi w pobliżu, czy nie potrzebują choćby pomocy w zrobieniu podstawowych zakupów. Również parafia służy w tym względzie pomocą. Jeśli ktoś chciałby, żeby zrobić mu zakupy i dostarczyć do domu, oczywiście nieodpłatnie, proszę śmiało dzwonić. Przypominam także o możliwości zgłaszania chęci przyjęcia niedzielnej Komunii św. w domu. Każdy, kto taką chęć wyrazi, na pewno otrzyma taką możliwość. Zarówno ja, jak i szafarze służymy pomocą.

2. W związku z pytaniami, co z naszą akcją oddawania krwi zaplanowaną na 21.03.2020 pragnę poinformować, że z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa otrzymałem pismo, w którym zawarta jest prośba, abyśmy NIE REZYGNOWALI Z ODDAWANIA KRWI. Jest ona bardzo potrzebna. Zawsze! Jak nietrudno się domyślić, będzie potrzebna i teraz. Może nawet bardziej. Dlatego gorąco Was proszę przyjdźcie ją oddać. Personel, który do nas przyjedzie na pewno będzie zdrowy. Krew pobierana jest ZAWSZE jednorazowym sprzętem. ZDROWIE RATOWAĆ TRZEBA KAŻDEGO DNIA. Niech ta trudna dla nas wszystkich sytuacja wyzwoli w nas tym większą solidarność z tymi, którzy tej krwi potrzebują.

3. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z ul. Pomorskiej, od Iglastej do Popielarni w wysokości 635zł. Dziękuję również p. Goss za przeprowadzenie zbiórki.

4. Zapowiedzi przedślubne: Damian Nowak i Sandra Głowacka, oboje z p.tut. – zapowiedź druga.