OGLOSZENIA

Niedziela Palmowa 5.04.2020r.

Niedziela Palmowa 5.04.2020r.

Niedziela Palmowa 5.04.2020r.


Niedziela Palmowa 5.04.2020r.

Niedziela Palmowa
5.04.2020r.

1. Tegoroczny Wielki Tydzień, w którym Liturgia ukaże nam najważniejsze wydarzenia dla wszystkich uczniów Chrystusa będziemy zmuszeni przeżywać we własnych domach trwając we wspólnocie ducha. Obowiązuje bowiem rozporządzenie o ograniczeniu liczby uczestników do 5 osób. Serdecznie więc zachęcam do przeżywania tych wielkich Tajemnic naszej wiary za pośrednictwem transmisji na żywo przez parafialny profil fejsbuka. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 20. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Chętni mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.

2. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego: 8, 10.15 i 12, ale również z ograniczeniem do 5 osób. Postaramy się transmitować Mszę św. o 10.15

3. Serdecznie zachęcam, abyśmy w domach włączyli się również w modlitwy Nowenny przed Świętem Miłosierdzia od Wielkiego Piątku do soboty po Wielkanocy.

4. Tak, jak już to było wspominane nie będzie w tym roku obrzędu poświęcenia pokarmów, ani w kaplicy ani w domach. W to miejsce odmówmy modlitwę błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym. Jej tekst dostępny jest przy wyjściu z kaplicy oraz na stronie internetowej i parafialnym fejsbuku.
5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i w ramach tacy gospodarczej: Popielarnia 540zł. oraz kilka ofiar indywidualnych przekazanych osobiście lub wpłaconych na konto parafii.