AKTUALNOŚCI

Niedziela Miłosierdzia Bożego

2020-04-18

1. Rozpoczynamy dziś 76. Tydzień Miłosierdzia. Będzie on przebiegał pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza teraz, kiedy mamy aż nadto dużo okazji do okazywania miłosierdzia wobec bliźniego, poczynając od naszych domowników, poprzez tych, o których niekiedy z dnia na dzień się dowiadujemy, że nie mogą opuszczać domu i potrzebują kogoś, kto chociażby chleb im kupi.

2. Trwamy cały czas w ograniczeniach wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego. Od jutra wprawdzie zmieniają się zasady co do liczby osób mogących jednocześnie przebywać w kościele, ale wziąwszy pod uwagę wielkość naszej kaplicy niewiele to zmienia. Pamiętajmy o noszeniu maseczek. Jedna z rodzin naszej parafii podarowała maseczki zrobione własnoręcznie w wariancie wielokrotnego użytku. Są wyłożone przy wejściu do kaplicy. Można je wziąć oczywiście bez żadnej opłaty.

3. Dziś po Mszy św. o 10.15 został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego. Rodzinie, która ofiarowała go naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za składane na bieżąco ofiary (także w formie przelewów na konto parafii), stanowiące nieocenioną pomoc w codziennym funkcjonowaniu parafii.