AKTUALNOŚCI

III Niedziela Wielkanocna

2020-04-26

1. W piątek rozpoczyna się maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Odprawiamy je codziennie po Mszy św. Wyjątkiem będzie najbliższa sobota, kiedy to nabożeństwo majowe będzie na zakończenie 24-godzinnego czuwania, czyli przed Mszą św. Wizyty u chorych w tym dniu od 9, ale podobnie, jak w ubiegłym miesiącu, tylko u tych, którzy wyrażą taką wolę.

2. Zrodziła się propozycja, abyśmy raz w miesiącu podjęli 24-godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, tak jak to miało miejsce z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Może więc znaleźliby się chętni na takie czuwanie - podobnie jak wtedy - godzina dla osoby/małżeństwa/rodziny...
Rozpoczęcie zawsze w I piątek po Mszy św. Koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po którym (czyli od ok. 19) adoracja indywidualna, a zakończenie w sobotę - wspólnym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które byłoby prowadzone od 17 do Mszy św.
Kto chętny, niech zgłasza się do ks. Proboszcza.

3. W następną niedzielę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Pamiętajmy wówczas szczególnie o modlitwie w intencji Ojczyzny. O godz. 12 będzie Msza św. w intencji naszych strażaków, na którą zapraszam (choć tylko w formie delegacji) zarówno OSP Mileszki, jak i OSP z ul. Malowniczej.

4. Pragnę poinformować, że w związku z panującą pandemią uroczystość I Komunii św. zostaje przeniesiona na 6.09.2020 o godz. 12.00. Jeśli do tego czasu sytuacja ulegnie poprawie, to w piątek poprzedzający tę niedzielę, czyli 4.09.2020 odbyłaby się uroczystość odnowienia Chrztu św. i I spowiedź dzieci.

5. Wyrażając wdzięczność wszystkim ofiarodawcom za wsparcie materialne udzielane naszej parafii w tym trudnym czasie, ośmielam się zwrócić z gorącą prośbą. Krótko przed świętami Państwo Biegańscy, członkowie naszego chóru i mocno związani z naszą parafią przeżyli pożar domu. Z oczywistych powodów nie możemy przeprowadzić zbiórki z pomocą dla nich tutaj w kaplicy, ale jeżeli ktoś mógłby udzielić im wsparcia to można to zrobić przez zbiórkę w internecie (link do niej znajduje się na parafialnym profilu facebooka) albo wpłacając na konto parafii i podając jako tytuł wpłaty „Dla Katarzyny i Roberta”. Liczę bardzo na Waszą wrażliwość i ofiarność i z góry dziękuję za każdą wpłaconą dla nich ofiarę.