AKTUALNOŚCI

VI Niedziela Wielkanocna

2020-05-17

1. Od dzisiaj w kościołach i kaplicach może przebywać trochę więcej osób jednocześnie – 1 os/10m2 – w naszej kaplicy w praktyce oznacza to 15 osób. Mamy nadzieję, że ta liczba będzie mogła się stopniowo zwiększać. Powoli więc już zapraszamy do powrotu do kościoła.

2. Serdecznie dziękuję przedstawicielom Koła Różańcowego z ul. Pomorskiej za poprowadzenie Nabożeństwa Różańcowego w minioną środę. Następny różaniec fatimski będzie miał miejsce 13.06 a więc w sobotę po Bożym Ciele. Mam nadzieję, że uda się, aby został on poprowadzony przez kolejne Koło Różańcowe.

3. Jutro przypada 100-tna rocznica urodzin św. Jana Pawła II – niech ten dzień będzie dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za dar pontyfikatu tego Wielkiego Papieża.

4. Zbliża się także Boże Ciało. Nie wiemy za bardzo, jak ono będzie w tym roku wyglądało. Możliwe, że ciągle obowiązujące ograniczenia spowodują, że procesja tak uroczysta jak każdego roku nie będzie możliwa. Niektórzy prognozują, że będzie mogła być zorganizowana w jakimś zredukowanym wymiarze, np. kapłani, chór i Służba Liturgiczna, a wierni będą oczekiwać tylko w ograniczonej liczbie przy poszczególnych ołtarzach. Niemniej bardzo serdecznie proszę, żeby pomyśleć o udekorowaniu ołtarzy jak co roku, ponieważ może się okazać, że wszystko wyjaśni się w ostatniej chwili, kiedy trudno już będzie się zorganizować.

5. Trwajmy ciągle na modlitwie o dar przezwyciężenia epidemii i szybki powrót szeroko pojętej normalności.

6. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na rzecz parafii, wpłacane teraz głównie przez internet oraz za zapewnienia o modlitwie w intencji parafii.

7. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Świniarski i Dominika Świątek, oboje z p.tut. Zapowiedź druga.

8. W święto Matki Bożej Fatimskiej otrzymaliśmy pozwolenie na prowadzenie prac na obiekcie zabytkowym. Teraz będziemy podejmować starania o pozwolenie na budowę, które otworzy drogę do rozbiórki zgliszcz i zabezpieczenia elementów zabytkowych. Wszystkich, którzy modlą się w intencjach związanych z odbudową kościoła proszę serdecznie w tym czasie także o modlitwę o mądrość przy wyborze wykonawcy.