AKTUALNOŚCI

XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020r.

2020-07-26

1. Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji.W tym roku wspieramy akcję „Tornister pełen uśmiechów”.

2. Przypominamy, że od września włączamy się jako parafia w pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży w Syrii. Każdy kto chciałby ją wesprzeć swoją ofiarą, do połowy sierpnia składa deklarację, jaką kwotę co miesiąc chciałby na nią wpłacać przez pół roku.

3. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa z firmą, która podejmie się rozbiórki zgliszcz spalonego kościoła. Wykonawca poszukuje noclegów dla 4-6 pracowników. Jeśli ktoś chciałby odpłatnie wynająć jakiś pokój lub wiedział, gdzie takie wynajęcie jest możliwe, to proszę o kontakt.

4. Przyjmujemy już zapisy na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek sierpnia – 7/8. Gorąco zachęcam, aby poświęcić tę jedną godzinę na czuwanie przed Panem.

5. 12.09. planowana jest Archidiecezjalna pielgrzymka do Gniezna z racji Jubileuszu 100-ej rocznicy istnienia naszej diecezji. Koszt ok. 50zł. Chętnych proszę o zgłaszanie się do