AKTUALNOŚCI

XIX Niedziela Zwykła 9.08.2020r.

2020-08-08

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

2. W czwartek przypada rocznica kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym zapraszam na Mszę św. a po niej nabożeństwo różańcowe w intencji nawrócenia i pokoju na świecie.

3. W sobotę, 15.08. będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów według porządku niedzielnego, czyli o 8, 10.15 i 12.

4. Przypominam, że jeszcze w tym tygodniu można składać deklarację co do stypendialnego wsparcia dla dzieci w Syrii. Deklaracja ta dotyczy comiesięcznej wpłaty przez pół roku poczynając od września.

5. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę diecezjalną do Gniezna na 12.09.

6. Miło mi poinformować, iż działające na terenie naszej parafii Stowarzyszenia Przyjaciół Mileszek otrzymało dofinansowanie na realizację projektu związanego z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcam zarówno osoby dorosłe jak i dzieci do udziału w wycieczce śladami Ojca Świętego, która odbędzie się 26 września (sobota). W programie wycieczki znajdą się Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska oraz krakowskie Łagiewniki. Dzięki dofinansowaniu koszt wyjazdu wyniesie 30 zł./osoba. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane będą w kancelarii do 13 września br. (niezbędne będzie podanie nr PESEL). W ramach projektu realizowany będzie także konkurs plastyczny z nagrodami o czym informować będę na początku roku szkolnego. Jestem przekonany, że ta inicjatywa służyć będzie budowaniu naszej wspólnoty a Stowarzyszeniu przysporzy nowych członków