AKTUALNOŚCI

VI Niedziela Zwykła 14.02.2021r.

2021-02-14

1. W miniony czwartek przeżywaliśmy wraz z całym Kościołem Światowy Dzień Chorych, kilka osób przyjęło sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominam przy tej okazji, że posługa chorym w naszej parafii oprócz doraźnych wezwań jest prowadzona w I piątki miesiąca przez kapłana, a także w każdą niedzielę, kiedy to nadzwyczajni szafarze po Mszy św. o 10.15 udają się z Komunią św. do domów. Zachęcamy do zgłaszania adresów do tej posługi, zarówno wtedy, gdy dotyczy to osób, które na stałe pozostają w domach, jak i wtedy, gdy chodzi o krótszy okres a nawet pojedynczą niedzielę.

2. W tym tygodniu środą popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w tym dniu o 10.15 i 18. Będą również zbierane do puszek ofiary na dzieła prowadzone przez Caritas. Przez cały Wielki Post zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa Gorzkich Żali (w niedziele o 16.30) i Drogi Krzyżowej (w piątki o 17.30). Na stoliku przy wyjściu z kaplicy są wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną oraz zdrapki z zadaniami na Wielki Post.

3. W piątek przypada 19-ty dzień miesiąca. Szczególnie serdecznie do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa zapraszam wszystkich mężczyzn.

4. W następną niedzielę na tacę złożymy ofiary na budujące się w nasze diecezji kościoły.

5. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc w leczeniu małej Mai, o której słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę. Okażmy hojność i otoczmy ją też gorącą modlitwą.