AKTUALNOŚCI

V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021

2021-03-21

1. Trwając w tym trudnym czasie, jakim jest społeczna kwarantanna, nie zapominajmy o trwaniu sercem przy Bogu. Zbliżające się Święta przeżyjemy inaczej niż zwykle, z daleka od świątyń, ale mimo tego, niech będą to dla nas dni wypełnione radością ze Zmartwychwstania Pańskiego. We wszystkie dni poprzedzające Triduum Paschalne, pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Pamiętając o ograniczeniach narzuconych przez prawodawców, postarajmy się jednak stopniowo w poszczególne dni pojednać z Panem Bogiem nie odkładając na ostatnie chwile. Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi w innym czasie, to proszę o indywidulany kontakt. Z tego, co już wiemy na pewno, ograniczenia co do liczby uczestników Mszy św. i nabożeństw będą obowiązywały także w Wielkanoc, czekamy jeszcze na decyzję co do święcenia pokarmów. Przy tej okazji przypomnienie: pamiętajmy o obowiązku zakładania maseczek i zdejmujmy je tylko na czas przyjmowania Komunii św.

2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej połączona z obrzędem błogosławieństwa palm na każdej Mszy św. Na Mszę św. o 12 i spotkanie po niej zapraszam dzieci komunijne i ich rodziców. Po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

3. Osobom, które uczestniczą w programie „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

4. I piątek kwietnia zbiega się z Wielkim Piątkiem, w związku z czym comiesięczna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu byłaby tym razem adoracją przy Grobie Pańskim. Rozpoczęcie byłoby w Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej czyli ok. 20 a zakończenie w Wielką Sobotę przed Liturgią Wigilii Paschalnej czyli przed 21. Chętni do zapisania się na konkretną godzinę proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: Popielarnia 410zł. Bardzo dziękuję również za wpłaty indywidualne i przez internet w łącznej wysokości 230zł. Serdeczne Bóg zapłać za to wsparcie.

Szczególnie gorąco dziękujemy za zapewnienia o duchowej i modlitewnej łączności z parafią.