AKTUALNOŚCI

VI Niedziela Wielkiego Postu 28 marca 2021

2021-03-28

1. Dzisiaj przy wyjściu z kaplicy odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa świadczący pomoc samotnym matkom.

2. Tegoroczny Wielki Tydzień, w którym Liturgia ukaże nam najważniejsze wydarzenia dla wszystkich uczniów Chrystusa, podobnie, jak w ubiegłym roku, będziemy zmuszeni przeżywać we własnych domach trwając we wspólnocie ducha. Obowiązuje bowiem rozporządzenie o ograniczeniu liczby uczestników nabożeństw do 1 osoby na 20m2. Serdecznie więc zachęcam do przeżywania tych wielkich Tajemnic naszej wiary za pośrednictwem transmisji na żywo przez parafialny kanał YouTube. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 21. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Chętni mogą zgłaszać się do ks. proboszcza. Postarajmy się jeszcze w dniach poprzedzających Triduum przystąpić do spowiedzi. Do Wielkiej Środy włącznie spowiedź pół godziny przed Mszą św. W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria będzie czynna przed południem, w godz. 9.30 – 10.45.

3. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego: 8, 10.15 i 12. W Wielkanoc dodatkowa Msza św. o godz. 20. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na KUL.

4. Serdecznie zachęcam, abyśmy w domach włączyli się również w modlitwy Nowenny przed Świętem Miłosierdzia od Wielkiego Piątku do soboty po Wielkanocy.

5. Jeśli chodzi o święcenie pokarmów, odbędzie się ono od 9 do 16 co pół godziny na zewnątrz kaplicy: ustawimy się zachowując 1,5-metrową odległość. Nie będą wystawiane stoły, każdy z nas będzie trzymał własny koszyczek. Jeśli będzie padało, wejdziemy do kaplicy siadając po 2 osoby w ławce.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i w ramach tacy gospodarczej: Pomorska (w okolicy Arniki) 230zł., oraz kilka ofiar indywidualnych przekazanych osobiście lub wpłaconych na konto parafii w wysokości 450zł. Dziękuję również za ofiary na kościół w wysokości 500zł oraz ofiarę na odbudowę w wysokości 5000zł.