AKTUALNOŚCI

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 4 kwietnia 2021

2021-04-04

Dzisiaj Msze św. o 8 i 10.15 (transmitowana przez internet), 12 i 20. Przez pół godziny po transmisji będzie możliwość przyjęcia Komunii św. indywidualnie. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 8, 10.15 i 12. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na KUL.

W tym tygodniu, codziennie po Mszach św. popołudniowych będziemy kontynuować modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro zostaną one odprawione po Mszy św. o godz. 10.15.

Za tydzień wymiana tajemnic różańcowych. Jeśli zostaną utrzymane obecne ograniczenia, to proszę przeprowadzić je indywidualnie. Będzie to Niedziela Miłosierdzia, zgodnie więc z zapowiedzią, osoby, które na początku Wielkiego Postu brały skarbonki na jałmużnę mogą je przynieść i złożyć przed ołtarzem. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mimo obiektywnych trudności przyczynili się do pięknego wyglądu naszej świątyni i wspaniałego przebiegu dzisiejszej Uroczystości i całego Triduum Paschalnego: ks. Kanonikowi za wszelką pomoc, której tak chętnie udziela, paniom, które wysprzątały kaplicę; za wykonanie dekoracji p. Monice Cupryn i Marii Kaczmarek. P. Pawłowi, naszemu kościelnemu i p. Annie, naszej organistce, chórzystom pod dyrekcją p. Izy, ministrantom. P. Adamowi, który przygotowuje się do zostania stałym diakonem za pomoc przy święceniu pokarmów. Serdecznie dziękuję także ofiarodawcom z parafii i spoza parafii za wpłacane na konto i przekazywane bezpośrednio ofiary, dzięki czemu możemy regulować bieżące należności.

Zapowiedzi przedślubne: Damian Bubłyk, kaw. z par. Dobrego Pasterza i Karolina Koper, panna z p. tut.