AKTUALNOŚCI

IV Niedziela Wielkanocna 25 kwietnia 2021r.

2021-04-25

1. Dziś po Mszy św. o 12 spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców.

2. W sobotę rozpoczyna się maj a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Będą one odprawiane codziennie po Mszach św.

3. W następną niedzielę podczas Mszy św. o 20 pomodlimy się w intencji tegorocznych maturzystów, o światło Ducha Świętego na czas egzaminów i przy wyborze dalszej drogi życiowej.

4. W poniedziałek, 3.05. o godz. 12 Msza św. w intencji Strażaków.

5. Można już zapisywać się na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek – 7/8 maja. Serdecznie zachęcamy.

6. Osobom, które włączyły się w program pomocy stypendialnej dla dzieci z Syrii przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

7. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Śródkowski, kaw. z par. tut. i Klaudia Brodzińska, panna z par. św. Maksymiliana w Koninie

8. Z placu budowy: prace bardzo powoli posuwają się do przodu. Jest to związane z odkryciem wielu pochówków, a co za tym idzie częściowo zachowanych szczątek ludzkich (znaleziono też wiele monet oraz drobnych dewocjonaliów). Pociąga to za sobą konieczność przeprowadzania dodatkowych badań antropologicznych. W tym tygodniu będą kontynuowane przez archeologów prace wykopaliskowe a w miejscach, gdzie będzie to już możliwe będą prowadzone przygotowania do wylewania fundamentów.

Serdecznie dziękuję za zapewnienia o modlitwie w intencji odbudowy kościoła i za składane zarówno na ten cel, jak i bieżące funkcjonowanie parafii ofiary. W tym tygodniu w wysokości 1700zł (w tym 500zł spoza parafii). Serdeczne Bóg zapłać.