AKTUALNOŚCI

V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021r.

2021-05-02

1. Trwamy w miesiącu szczególnie poświęconym Matce Bożej. Pamiętajmy, mimo utrudnień, w jakich się znaleźliśmy, o modlitwie do Niej, prosząc o Jej matczyną miłość i opiekę nad nami.

2. W kaplicy nabożeństwa są codziennie po Mszy św. popołudniowej, czyli w niedziele ok. 17.30 a w dni powszednie ok. 18.30. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy w domu.

3. Dziś o 20 Msza św. w intencji maturzystów.

4. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 12 Msza św. w intencji Strażaków, których serdecznie na nią zapraszam.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Wizyty u chorych od 9, spowiedź w kaplicy od 17.30. Są jeszcze wolne godziny na adorację z piątku na sobotę – zachęcam do zapisywania się.

6. Za tydzień po Mszy św. o 10.15 spotkanie młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

7. Zakończyła się zbiórka elektrośmieci. Serdecznie proszę, aby nie przywozić ich już na plac.

8. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Śródkowski, kaw. z par. tut. i Klaudia Brodzińska, panna z par. św. Maksymiliana w Koninie

9. Z placu budowy: w minionym tygodniu zakończone zostały prace archeologiczne, które zaowocowały odkryciem ponad 50 jam grobowych (jedna z zachowanych trumien, znajdująca się pod prezbiterium datowana była na rok 1807). Szczątki pozostaną na swoich miejscach, nie będzie potrzeby przenoszenia ich gdzie indziej. Trwają w tej chwili analizy antropologiczne wybranych szczątek. Znaleziono także ponad 100 starych monet (najstarsza z połowy XVIIw.). Otrzymaliśmy zgodę na prowadzenie dalszych prac budowlanych pod nadzorem archeologów. W czwartek spodziewana jest też kontrola z Urzędu Konserwatora.

Serdecznie dziękuję za zapewnienia o modlitwie w intencji odbudowy kościoła i za składane zarówno na ten cel, jak i bieżące funkcjonowanie parafii ofiary. W tym tygodniu w wysokości 420zł (w tym 200zł spoza parafii). Serdeczne Bóg zapłać.