AKTUALNOŚCI

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 30 maja 2021r.

2021-05-30

1. Dziś przy wyjściu z kaplicy składamy ofiary do puszki na wakacyjną akcję Caritas.

2. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Mamy już zgodę policji na trasę procesji, ale jest z jej strony prośba do strażaków o pokierowanie ruchem. Musimy też zachować szczególne środki ostrożności sanitarnej, a przede wszystkim utrzymać odległości pomiędzy sobą lub iść w maseczkach. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 w okolice kaplicy). Serdecznie proszę również mężczyzn o wzięcie chorągwi. Po skończonej procesji – ok. 12.30 Msza św., po której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Po południu nie będzie już ani Mszy św. ani nabożeństwa.

3. We wtorek rozpoczynamy czerwiec a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które podobnie jak w maju będą odprawiane po Mszach świętych.

4. W piątek wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kaplicy od 17.30. Po nabożeństwie natomiast I spowiedź dzieci, które w niedzielę na Mszy św. o 12 przystąpią do I Komunii św. Jak już wspominałem w związku z I Komunią, zapraszam pozostałych parafian na Msze św. o innych godzinach. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, a więc będzie też dodatkowa Msza św. o 20 ale nie będzie tym razem poprzedzona adoracją.

5. Osobom wspierającym fundusz „Pierwszy krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

6. Za tydzień do puszek w całej Polsce zbierane będą ofiary na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności Bożej.
7. Z placu budowy: Niestety, zgodnie z obawami, nastąpiło częściowe zawalenie bocznej kruchty, którą musimy teraz odtworzyć, co oczywiście generuje dodatkowe koszty.
8. Serdecznie dziękuję za ofiary na kościół w wysokości 750zł. oraz na dekoracje ołtarzy Bożego Ciała 732zł.

9. Prasa katolicka (Różaniec). Intencje Mszy św.