AKTUALNOŚCI

X Niedziela Zwykła 6 czerwca 2021r.

2021-06-06

1. Dziś w naszej parafii dzień I Komunii św. Otoczmy swoją modlitwą zarówno dzieci, jak i ich najbliższe rodziny. Do soboty dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, którzy chcą w ten sposób podziękować za dar swojej Komunii św. Serdecznie dziękuję rodzicom za pokrycie kosztów malowania ławek w ramach daru dla parafii.

2. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów.

3. W sobotę o 18 w katedrze, nasz parafianin Adam Surma, przygotowujący się do przyjęcia święceń diakonatu, zostanie przez ks. abp. Grzegorza Rysia wprowadzony w posługę akolity.

4. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie koła różańcowe. Będzie również wtedy ostatnie przed wakacjami spotkanie młodszej grupy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. popołudniowej natomiast, z racji rocznicy kolejnego objawienia MB w Fatimie odmówimy różaniec w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.

5. Serdecznie dziękuję za złożoną w minionym tygodniu ofiarę na kościół w wysokości 1000zł.

6. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Bazylikę Opatrzności w Warszawie a za tydzień złożymy ofiary na budujące się w naszej diecezji kościoły.