AKTUALNOŚCI

XII Niedziela Zwykła 20 czerwca 2021r.

2021-06-20

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 spotkanie starszej grupy kandydatów do Bierzmowania.

2. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Trudny, w większości spędzony na nauce on-line. Zapraszam na Mszę św. na jego zakończenie w piątek na godz. 9 dzieci, młodzież i nauczycieli.

3. Za tydzień będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Sumę o godz. 12 odprawi ks. Andrzej Partyka, dyrektor łódzkiej Caritas. Zapraszam na nią wszystkich parafian. Nie będzie w tę następną niedzielę Mszy św. popołudniowej. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy na zakończenie Sumy. Będzie to ostatnia niedziela miesiąca a więc złożymy ofiary w ramach tacy gospodarczej.

4. W następny wtorek przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Na mszy św. o 18 będziemy modlić się w in ks. Kanonika z racji 60-tej rocznicy święceń kapłańskich oraz w intencji solenizantów – Piotrów i Pawłów, natomiast ofiary, jakie złożymy na tacę są tzw. daniną św. Piotra – na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Można już zapisywać się na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek lipca. Serdecznie zapraszam zarówno osoby, które każdego miesiąca w niej uczestniczą, jak i tych, którzy jeszcze takiej okazji nie mieli.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary na odbudowę kościoła i bieżące potrzeby parafii. W minionym tygodniu od trzech osób (w tym jedna spoza parafii) w łącznej wysokości 5070zł.