AKTUALNOŚCI

XVI Niedziela Zwykła 18 lipca 2021r.

2021-07-18

1. W następną niedzielę wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce po Mszach św. Ofiary jakie złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja Fundacji Miva.

2. Będzie to również ostatnia niedziela miesiąca, a więc ofiary, jakie złożymy na tacę będą stanowić tzw. tacę gospodarczą. Już dzisiaj składam serdeczne podziękowania zarówno za wsparcie modlitewne, jak i materialne naszej parafii.

3. Odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

4. Nawałnica, jaka w minionym tygodniu przeszła nad Łodzią wyrządziła szkody również na naszym cmentarzu. Zostało powalone drzewo, na którego wycinkę nie otrzymaliśmy zgody, niszcząc kilka nagrobków. Niestety ubezpieczenie cmentarza nie obejmuje takich szkód. Konieczne jest własne ubezpieczenie nagrobków. Serdecznie dziękuję za usunięcie powalonego drzewa p. Adamowi, Mateuszowi i Bartkowi Organkom, p. Grzegorzowi i Przemkowi Lachom i p. Stanisławowi Sochackiemu. Dziękuję również p. Pawłowi Goldsztajnowi za naprawę przewodu doprowadzającego prąd do kaplicy.
5. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Latkowski, kaw. z p.tut. i Katarzyna Mańkowska, panna z p.tut.; Bartosz Organka, kaw. z par. tut. i Aleksandra Tartanus, panna z p.tut.; Artur Krupa, kaw. z p.tut. i Agnieszka Głogowska, panna z p.św. Franciszka z Asyżu.

6. Serdecznie dziękuję za złożone w minionym tygodniu ofiary na kościół w wysokości 70zł.