AKTUALNOŚCI

XXII Niedziela Zwykła 29 sierpnia 2021r.

2021-08-29

1. We wtorek przypada rocznica pożaru naszego kościoła, jednak tym razem nie spotkamy się na modlitwie na placu kościelnym, gdyż jest on placem budowy. Ufamy, że tak jak spotykaliśmy się w kolejne smutne rocznice pożaru, tak wkrótce będziemy się spotykać na radosnych rocznicach dziękczynienia za odbudowę kościoła.

2. 1.09 o godz. 9 zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Pierwszaków zapraszamy z tornistrami w celu pobłogosławienia ich nowiutkich przyborów szkolnych.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kościele po południu od 17.30. Nie będzie tym razem 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, ponieważ wraz z całym kościołem Łódzkim jesteśmy zaproszeni na trwające od 1. do 8. Września Jerycho Modlitewne. Przez cały tydzień trwa nieustająca adoracja w Kościele MB Fatimskiej. Nasza parafia jest zaproszona w poniedziałek 6.09. od godz. 3 do 5 rano. Chętnych na jedną z tych godzin lub na obydwie proszę o zgłaszanie się do mnie.

4. Przypominam osobom, które zadeklarowały swoje wsparcie w ramach programu „Pierwszy Krok” o dokonywanie wpłat na wrzesień.

5. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12 zaplanowana jest uroczystość Rocznicy I Komunii Św. W związku z tym, aby umożliwić uczestnictwo w niej przede wszystkim rodzinom dzieci rocznicowych, pozostałych parafian zachęcam do udziału we Mszach św. o innych godzinach – 8, 10.15 lub 20. Spowiedź dzieci będzie w piątek po Mszy św. czyli ok. 18.45

6. Serdecznie dziękuję za ofiary na odbudowę kościoła wpłacone w ostatnim tygodniu w wysokości 800zł. Bóg zapłac!

7. Caritas po raz kolejny organizuje akcję pomocy dzieciom zza wschodniej granicy pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”. Kto chciałby wesprzeć tę akcję zakupując przybory szkolne, to może je przynosić do kancelarii lub zakrystii do niedzieli 12.09. Serdecznie zachęcamy.

8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Stańczyk, kaw. z par. tutejszej i Ewelina Malkowska, panna z p.NMP w Rokitnie; Marek Sadawa, kaw. z par. katedralnej i Klaudia Krygier, panna z p.tutejszej; Adrian Głąb, kaw. z par. tutejszej i Karolina Żółtowska, panna z p.tutejszej