AKTUALNOŚCI

XXIII Niedziela Zwykła 5 września 2021r.

2021-09-05

1. Od 1 do 8.09. trwa w naszej diecezji Jerycho Modlitewne, związane z nieustanną adoracją Najświętszego Sakramentu przez te wszystkie dni. Nasza parafia włącza się w nie dzisiejszej nocy od 3 do 5 w kościele MB Fatimskiej przy ul. Kilińskiego. Jeśli ktoś chciałby się udać na tę adorację a nie ma jak dojechać, to proszę o kontakt.

2. Za tydzień, po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy również nowe osoby do włączenia się w modlitwę różańcową, zwłaszcza w czekającym na dopełnienie drugim kole Różańca Rodziców za dzieci.

3. Jeszcze w tym tygodniu można przynosić artykuły szkolne w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”.
4. Dzieci zachęcamy do wzięcia z zakrystii książeczek, do których będą zbierały naklejki związane z uczestnictwem w coniedzielnej Mszy św. Pod koniec roku szkolnego przewidziane są nagrody.

5. Od października można będzie rezerwować terminy Mszy św. za zmarłych na kolejny rok, natomiast od września można rezerwować terminy związane z Jubileuszami Małżeństw, okrągłymi urodzinami itp.

6. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Stańczyk, kaw. z par. tutejszej i Ewelina Malkowska, panna z p. NMP w Rokitnie; Marek Sadawa, kaw. z par. katedralnej i Klaudia Krygier, panna z p.tutejszej; Adrian Głąb, kaw. z par. tutejszej i Karolina Żółtowska, panna z p.tutejszej

7. Serdecznie dziękuję za ofiary na odbudowę kościoła w wysokości 4450zł. Miło mi także poinformować, że otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego na prowadzone prace w wysokości 80tys. zł.

8. Na stoliku z prasą jest dostępny specjalny nr „Gościa Niedzielnego” poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i m. Róży Czackiej, którzy będą beatyfikowani w następną niedzielę w Warszawie.