AKTUALNOŚCI

XXV Niedziela Zwykła 19 września 2021r.

2021-09-20

1. W środę o 19 na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania, którzy w tamtym roku szkolnym rozpoczęli swoje przygotowania.

2. W pierwszy piątek października powracamy z 24-godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Zbiegnie się ono z corocznym nabożeństwem 40-godzinnym, tym bardziej więc zapraszam do włączenia się i zapisywania na poszczególne godziny.

3. Od jutra w kancelarii będą do nabycia krzyże wykonane z drewna ze spalonego kościoła. Stanowią one zarówno pamiątkę po kościele, który spłonął, jak i cegiełkę na odbudowę nowej świątyni. Są to „surowe” krzyże, noszące ślady pożaru. Nie mają ustalonej ceny. Każdy, kto będzie chciał je nabyć, niech potraktuje swoją ofiarę, jako wsparcie budowy kościoła. Dziękuję przy tej okazji p. Andrzejowi Latkowskiemu za ich wykonanie – jak to określił: czas i praca, jaką poświęcił na ich wykonanie stanowią jego cegiełkę na odbudowę świątyni. Serdecznie dziękuję również za ostatnio złożone na ten cel ofiary w łącznej wysokości 2200zł.

4. Zrodziła się również nowa inicjatywa modlitewna. Od kilku tygodni z p. Adamem – kandydatem do diakonatu, w każdy czwartek po Mszy św. odmawiamy Nieszpory – część Liturgii Godzin. Jest to jak wiemy modlitwa będąca zobowiązaniem osób duchownych, ale też wielu świeckich bardzo sobie ją ceni, jako włączenie w modlitwę liturgiczną całego Kościoła. Jeśli byłyby osoby chętne, aby przyłączyć się do tej modlitwy, serdecznie zapraszam w każdy czwartek ok. 18.45 (w październiku trochę później ze względu na nabożeństwa różańcowe). Teksty można zaczerpnąć ze specjalnej aplikacji dostępnej na telefony komórkowe. Będą również przygotowane w wersji drukowanej.

5. Potrzebujemy jeszcze kamieni wielkości głowy na cokół przy budującym się kościele. Jeśli ktoś miałby je u siebie, pracownicy chętnie pojadą, żeby wybrać te właściwe.

6. Następna niedziela jest ostatnią w miesiącu, a więc ofiary na tacę będą składane w ramach tzw. tacy gospodarczej, natomiast dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.