AKTUALNOŚCI

XXVI Niedziela Zwykła 26 września 2021r.

2021-09-26

1. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Przez cały miesiąc będą też odprawiane Msze św. o 17 w niedziele i również po nich będzie nabożeństwo różańcowe. Od początku października można również będzie rezerwować Msze św. na przyszły rok.

2. We wtorek o 15, jak co roku w wielu miejscach na świecie wierni zgromadzą się na modlitwę związana z akcją „Koronka na ulicach miast”. Zapraszam na godz. 15 przed główną bramę kościoła.

3. Także we wtorek o 18.45 w kaplicy spotkanie młodzieży z kl. 7, która chciałaby rozpocząć swoje przygotowanie do Bierzmowania. Zapraszamy także młodzież ze starszych klas, która nie zaczęła swojego przygotowania w poprzednich latach.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 17.30

5. W piątek rozpoczynamy Triduum Eucharystyczne, które potrwa do niedzieli. Z piątku na sobotę całonocne czuwanie indywidualne lub rodzinne. Zachęcam do zapisywania się na poszczególne godziny adoracji. W sobotę o 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę na godz. 11 zapraszam na plebanię chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

7. W następną niedzielę natomiast zapraszam na Mszę św. o godz. 12 i na spotkanie po niej dzieci kl. III i ich rodziców.

8. Osobom, które zgłosiły chęć pomocy dzieciom w Syrii w ramach programu „Pierwszy Krok” przypominam o dokonywaniu wpłat na kolejny miesiąc.

9. Ofiary, jakie złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na WSD w Łodzi.

10. Przypominam, że w kancelarii są do nabycia krzyże wykonane z drewna ze spalonego kościoła, będące jednocześnie cegiełkami na odbudowę kościoła. Serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel złożone w ostatnim czasie w wysokości 1125zł.

11. Zapowiedzi Przedślubne: Daniel Chęciński, kaw. z p. Trójcy Przenajświętszej i Natalia Kowalska, panna z p.tut.

Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszek zaprasza na pielgrzymkę autokarową śladami Kardynała Wyszyńskiego. Wyjazd zaplanowany został na sobotę 23 października br.
W programie pielgrzymki znajdzie się m.in. msza święta oraz zwiedzanie Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz świątyń w Ostrowie Wielkopolskim
i Skalmierzycach związanych z postacią Prymasa Kardynała Wyszyńskiego.
Koszt wyjazdu – 40,00 zł.
Zapisy w kancelarii parafialnej do 15 października br.