AKTUALNOŚCI

XXXII Niedziela Zwykła 7 listopada 2021r.

2021-11-07

1. Za tydzień będziemy przeżywali Światowy Dzień Ubogich – ofiary, jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na pomoc, jakiej osobom potrzebującym udziela Caritas. Będzie to również Niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a w związku z tym po Mszach św. będzie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek dla chrześcijan w Iranie.

2. Również w następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

3. Pamiętamy zaproszenie ks. Arcybiskupa, aby włączyć się w prace trwającego Synodu. Nie jest to kontynuacja naszego Synodu Diecezjalnego, ale zwołany przez Papieża Synod ogólno-kościelny. Kto chciałby włączyć się w te konsultacje synodalne może przyjść w następną niedzielę o 16 na spotkanie, które odbędzie się na plebanii. Można dziś w zakrystii otrzymać materiały, które dotyczą tego spotkania. Jeśli ktoś chciałby dodać coś od siebie, ale nie może uczestniczyć w spotkaniu, można przesłać swoją wypowiedź mailem lub napisaną na kartce.

4. W czwartek Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni a Eucharystia w intencji Ojczyzny będzie o godz. 18.

5. W sobotę na godz. 10 zapraszam do kaplicy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

6. Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek zaprasza wszystkich członków oraz nowe osoby, które pragną włączyć się w prace Stowarzyszenia na zebranie, które odbędzie się 20 listopada br. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

7. Serdecznie dziękuję za złożone w minionym tygodniu ofiary na kościół w wysokości 1800zł (w tym 300 na wywóz śmieci z cmentarza). Przez cały październik wiele osób zaopatrywało się w kancelarii w pamiątkowe krzyże-cegiełki na odbudowę kościoła. Rozeszło się ok. 150 krzyży, a ofiarodawcy złożyli ofiary w wysokości 22320zł. Poświęcenie krzyży jest planowane podczas rekolekcji adwentowych lub indywidualnie w czasie kolędy, jeśli będzie w tym roku możliwa.

8. Zapowiedzi przedślubne: Tadeusz Grzeszczuk wdowiec z p.tut. i Daniela Gutmańska, wdowa z p. św. Katarzyny w Radzikach Dużych

9. Prasa. Intencje Mszy św.